Jump to content

Probleme display bord


Recommended Posts

FraÞi români BMW-iºti!

Cum se poate repara display-ul din bord când lipsesc pixeli?

Nu de alta, dar nu mai pricep nimic din ce ĂŽmi comunicĂŁ calculatorul maÂşinii!!! :blink:

Existã altã soluÞie decât schimbarea totalã?

MulĂžumesc!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=13275&st=0

 

se poate rezolva cu conditia sa nu dezlipesti banda prin a o "trage" de pe PCB si LCD

 

De pe LCD nici nu trebuie dezlipita, la PCB e problema

 

Ai nevoie de un patent "poza in link" pt a nu distruge motorasele

 

Acetona, betisoare de urechi si multa multa rabdare (sa nu uitam si de indemanare)

 

eu din punctulete ce imi afisa ici colo cate unu am scos sa imi lipseasca doar 2 limii din tot afisajul

Edited by clauberty
Link to comment
Share on other sites

Exista solutia! problema pixelilor este datorata de o folie cu circuite electronice , acea folie in timp se desface dupa un timp. este o problema din fabricatie stiuta de bmw, de care nu i-a pasat prea mult. aceias problema exista si la mercedes. solutia este alta folie electronica noua. unde gasesti? la mine daca ma suni cam in 2 saptamani. Am platit deja banii si imi vin 5 bucati de folie (kit de reparatie pixeli e39, x5, e38). Pretul este 150 ron folia. Daca te intereseaza pun poze cu bordul meu inainte si dupa repartie. Numai bine.
Link to comment
Share on other sites

post-6154-1184356331_thumb.jpgpost-6154-1184356331_thumb.jpgpost-6154-1184356331_thumb.jpgExista solutia! problema pixelilor este datorata de o folie cu circuite electronice , acea folie in timp se desface dupa un timp. este o problema din fabricatie stiuta de bmw, de care nu i-a pasat prea mult. aceias problema exista si la mercedes. solutia este alta folie electronica noua. unde gasesti? la mine daca ma suni cam in 2 saptamani. Am platit deja banii si imi vin 5 bucati de folie (kit de reparatie pixeli e39, x5, e38). Pretul este 150 ron folia. Daca te intereseaza pun poze cu bordul meu inainte si dupa repartie. Numai bine.
Link to comment
Share on other sites

post-6154-1184356331_thumb.jpgpost-6154-1184356331_thumb.jpgpost-6154-1184356331_thumb.jpgExista solutia! problema pixelilor este datorata de o folie cu circuite electronice , acea folie in timp se desface dupa un timp. este o problema din fabricatie stiuta de bmw, de care nu i-a pasat prea mult. aceias problema exista si la mercedes. solutia este alta folie electronica noua. unde gasesti? la mine daca ma suni cam in 2 saptamani. Am platit deja banii si imi vin 5 bucati de folie (kit de reparatie pixeli e39, x5, e38). Pretul este 150 ron folia. Daca te intereseaza pun poze cu bordul meu inainte si dupa repartie. Numai bine.

259070[/snapback]

 

Asiguri si montajul daca da, cat ma costa toata afacerea pt un e 39 2002?

Link to comment
Share on other sites

le-am comandat si eu

 

ofer montaj si ofer si garantie cel putin 6 luni sa vedem cat de bune sunt foliile

 

daca sun mai mult de 4 doritori va rog sa imi spuneti ca 1 din cele 5 daca imi permiteti o pun la mine ca si eu sunt in aceeiasi situatie :blink:

 

sa comand mai multe pachete

 

daca sunteti din tm sau aveti drum pe aici facem si demontare/montare pe masina a cluster-ului (no extra charge)

Edited by clauberty
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

le-am comandat si eu

 

ofer montaj si ofer si garantie cel putin 6 luni sa vedem cat de bune sunt foliile

 

daca sun mai mult de 4 doritori va rog sa imi spuneti ca 1 din cele 5 daca imi permiteti o pun la mine ca si eu sunt in aceeiasi situatie :blink:

 

sa comand mai multe pachete

 

daca sunteti din tm sau aveti drum pe aici facem si demontare/montare pe masina a cluster-ului (no extra charge)

260565[/snapback]

 

 

La ce pret dai o folie ca as vrea si eu sa cumpar una. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
na, vreo veste ceva, ai incercat, ai reusit, cum arata ???  :)

 

mersi

273458[/snapback]

 

 

indurare ca stau prost cu timpu, dar saptamana asta vom avea rezultate :)

 

am avut si usile desfacute :blink: mai viziteaza si muncile :)

Edited by clauberty
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exista solutia! problema pixelilor este datorata de o folie cu circuite electronice , acea folie in timp se desface dupa un timp. este o problema din fabricatie stiuta de bmw, de care nu i-a pasat prea mult. aceias problema exista si la mercedes. solutia este alta folie electronica noua. unde gasesti? la mine daca ma suni cam in 2 saptamani. Am platit deja banii si imi vin 5 bucati de folie (kit de reparatie pixeli e39, x5, e38). Pretul este 150 ron folia. Daca te intereseaza pun poze cu bordul meu inainte si dupa repartie. Numai bine.

259069[/snapback]

salut.. mie nu m'ai imi lumineaza prima jumatate din ecranu ala mic unde iti arata consum cati km mai ai cu motorina etc.. pe mine ma poti ajuta ? contra cost evident.. la mine pixelii se vad.. cred ca s'a ars vreo smecherie ceva..

Link to comment
Share on other sites

ma scuzati dar am avut multe pe cap

 

nunta :D alternator dus :) schimb de ulei :blink: filtre garnituri la galera de admisie bujii incandescente 5 buc

 

aproape ca schimbam si bateria ca mi-a fiert-o desteptul de alternator :) dar vad ca acu se comporta frumos cu alternatorul RMFD tot valeo ca la bosch nu mi-au acceptat vechiul alternator ca nu avea cod din 10 pe el ci doar din 8

 

culmea ca echivalentul bosch dupa codul de 8 l-au gasit in programul lor (traim in romania :) ) Life is bucifull sometimes :)

 

 

nu m-am dat la fund :D dar timpul mi-e un inamic cateodata :)

 

la sfarsitul acestei saptamini dau cu poze si rezutate despre capodopera pixeli lipsa si reinviati

 

merci pt intelegere :D

Link to comment
Share on other sites

ma scuzati dar am avut multe pe cap

 

nunta    :D  alternator dus  :)  schimb de ulei  :blink:  filtre garnituri la galera de admisie  bujii incandescente 5 buc

 

aproape ca schimbam si bateria ca mi-a fiert-o desteptul de alternator  :)  dar vad ca acu se comporta frumos cu alternatorul RMFD tot valeo ca la bosch nu mi-au acceptat vechiul alternator ca nu avea cod din 10 pe el ci doar din 8

 

culmea ca echivalentul bosch dupa codul de 8 l-au gasit in programul lor (traim in romania  :D  ) Life is bucifull sometimes  :)

nu m-am dat la fund :D dar timpul mi-e un inamic cateodata  :)

 

la sfarsitul acestei saptamini dau cu poze si rezutate despre capodopera pixeli lipsa si reinviati

 

merci pt intelegere :D

282562[/snapback]

abia astept sa vad rezultatul ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.