Jump to content

318i coupe - 2003/2004


dannastasa

Recommended Posts

eu stiu un 318 ci,luat de la bavaria,38 de mii de km cu carte service,bixenon,paket crom,08.2003,143 cp,harman/kardon,senzori ploaie si lumina,parktronic,piele,interior sport,incalzire in scaune,cd,volan "m",schimbator "m",cutie manuala,comanezi pe volan.

daca intereseaza rog pm.

masina este impecabila.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca era e46 nu era 1.8 .. era 1895 adica 1.9 :).

2.0 e cu facelift :)

263468[/snapback]

 

Ok ms mult!M-am interesat si eu intre timp si da era 1.9 ,1895 cmc :) La dieseluri am stiut cum sta treaba insa la benzinare am aflat acuma! Ms :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
hahaha te inseli. chiar astazi am dat-o cu un golf 5 din ala de care spui tu. i-am dat 2 masini in fata. o fi fost ala adormit sau nu ... acum nu am de unde sa stiu  :blink:

 

P.S. sau tu te refereai ca il afuma atunci cand sta pe loc la semafor?  :)

261672[/snapback]

 

e normal ca erai in oras si tu erai pe benzina. pe autostrada te facea muci :)

Link to comment
Share on other sites

cum vine aia ca te facea muci golful pe autostrada...? dupa ce apuci sa-i dai turatie la benzinar de 143 cp, ce sa-i mai faca golful ? sa-i noteze numarul din spate poate....tine-le pe amandoua turate tare vreo jumatate de ora si la diesel o sa inceapa sa miroase a ulei ars...:blink:) de ce oare ?
Link to comment
Share on other sites

cum vine aia ca te facea muci golful pe autostrada...? dupa ce apuci sa-i dai turatie la benzinar de 143 cp, ce sa-i mai faca golful ? sa-i noteze numarul din spate poate....tine-le pe amandoua turate tare vreo jumatate de ora si la diesel o sa inceapa sa miroase a ulei ars...:blink:) de ce oare ?

301954[/snapback]

 

 

 

hai sa va povestesc experienta mea cu aceasta masina:

 

am facut liniute cu mai multe masini cu motorizare similara golfului V si inclusiv cu acest golf. adica 1.9 tdi , 2.0tdi (passat si a4).. toate in jur de 130-140 de cai si 285-320 nm.

 

nici una dintre masinile mai sus mentionate nu a reusit sa se apropie la mai putin de o masina la plecarea de pe loc.

 

in mers de la 80km/h se schimba putin situatia. in sensul ca nu mai exista acea diferenta clara ca la plecarea de pe loc. dar o data ce ai trecut de 120-130 ... te uiti dupa ei in oglinda retrovizoare.

 

nu mai vorbesc despre viteza maxima....

 

dintre toate masinile mai sus mentionate golful a fost cel mai sportiv. si audi-ul cel mai slab (ce e drept are si motorul cel mai mic).

 

 

pe autostrada este clar mai bine sa ai un diesel. poti sa mergi cu viteze mari (180-200) si sa ai un consum decent.

eu daca merg cu 180-200 constant consumul este undeva la 11%.

 

o masina diesel nu va fi niciodata o masina sportiva ci doar o masina economica( si aici putem adauga: in anumite situatii precum Bucuresti ... mai economica extraurban).

 

cheers!

Link to comment
Share on other sites

inca un punct pt benzina. oricum daca isi pune un diesel capu cu tine pe autostrada te face. bineinteles ca nu-i da nimeni blana tot timpu. eu am diesel acuma si sunt extrem de multumit de puterea pe care o are. si vine vorba aia pe care nu vroiam sa o spun vreodata .. are un cuplu fantastic fiindca e 2.5 :) dar din pacate apare limita de 4000 de turatii si tre sa schimb .. dar asta e alta poveste. eu de mult imi doresc un 318i si se pare ca o sa-mi iau si eu cat de curand. e f bun 5u pe care il am acuma dar ma costat mult sa-l aduc in forma pe care o are acuma. deci 318i facelift sper sa fie cat mai repede :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.