Jump to content

BMW X4 M40i


grom

Recommended Posts

49 minutes ago, sskkaa said:

Eu nu inteleg cum puteti merge pe Eco Pro... mai ales cu un M40i 😁🤣

8-9 e consum de M40d, nu de i 😁

Iti explic cum, am limitator de viteza deja 8 luni de zile 😀 Când e cu mine, normal ca merg in Eco Pro, când sunt singur, Sport Individual.

Plus ca in traficul din București nu vad sens de ce ai merge in Sport.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e bine sa te gândești la limitator și cand ești singur. Am și eu unul, de 12 ani, bineînțeles ca uneori mai uit și eu de el😂

N am mers pe eco pana acu, dar mi ai dat o idee, o sa încerc sa vad cum se mișcă prin București. 

Una peste alta, faina mașina!! 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Lospaa said:

Eu zic ca e bine sa te gândești la limitator și cand ești singur. Am și eu unul, de 12 ani, bineînțeles ca uneori mai uit și eu de el😂

N am mers pe eco pana acu, dar mi ai dat o idee, o sa încerc sa vad cum se mișcă prin București. 

Una peste alta, faina mașina!! 

Sa-ti traiasca limitatorul 😀

Ma mai prostesc uneori când nu prea sunt mașini. Dar 90% din timp conduc in Comfort sau Eco prin București. Oricum stau in trafic, chill, pun un pic de muzica pentru atmosfera faină și savurez. 

Am pus extensiile de la Maxton Design, și sunt foarte mulțumit de ele.

 

 

13123123.jpeg

  • Love BMW 2
Link to comment
Share on other sites

Toti avem limitator, a mea are 5 ani, dar am obisnuit o de mica sa nu i placa eco pro 🤣🤣🤣

Lasand gluma la o parte, 90% din timp fie ca sunt cu fiica mea/familia sau singur, merg destul de normal/lejer, eu intrebam cum sa mergi pe eco pro, nu de ce nu mergi tare 😁

Eu am incercat de vreo 2 3 ori eco pro si efectiv e moarta masina, chiar si la mers normal. Poate cu M40d nu se impaca asa bine, o fi mai ok pe benzinare, ce aa zic 🤘

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sskkaa said:

Toti avem limitator, a mea are 5 ani, dar am obisnuit o de mica sa nu i placa eco pro 🤣🤣🤣

Lasand gluma la o parte, 90% din timp fie ca sunt cu fiica mea/familia sau singur, merg destul de normal/lejer, eu intrebam cum sa mergi pe eco pro, nu de ce nu mergi tare 😁

Eu am incercat de vreo 2 3 ori eco pro si efectiv e moarta masina, chiar si la mers normal. Poate cu M40d nu se impaca asa bine, o fi mai ok pe benzinare, ce aa zic 🤘

Haha 😀

E cam moarta mașina când e pe Eco Pro fix cum descrii și tu, o ia din loc mai lent, accelerează mai lent, dar parca m-am obișnuit. Primele luni mergeam doar in Sport Individual (Suspensie comfort și motor sport). După 6 luni am trecut și pe Comfort și pe Eco Pro.

La drum lung consumul e foarte mic, ceea ce îmi place. Evident când sunt singur, e doar in Sport Individual și conduc cu viteza. Dar când sunt cu ai mei, Eco Pro la distanță mai mare de 300km și comfort la 100-200km

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sskkaa said:

Poate cu M40d nu se impaca asa bine, o fi mai ok pe benzinare, ce aa zic 🤘

Pe benzinare e și mai moarta pe Eco Pro, am condus si un 30d în Eco Pro și mi s-a părut mai sprinten decât pe 30i. Dar dacă e de mers chill e ok. 

Link to comment
Share on other sites

Da, pe ecopro merge a dracului de suturat si masina nu e niciodata in treapta potrivita.

Am mers aproape mereu in ecopro cu g30-ul. La audi e mai incomod de selectat modurile de condus si am renuntat cu totul. Dar am incercat pe la inceputuri si tot asa, e lesinata si treapta de viteza niciodata nu e potrivita.

La grecale invart instant de o rotita si iar mi au revenit metehnele. Mergeam in modul economic pe la inceput, pana am realizat ca diferentele de comportament ale masinii sunt uriase si am reuntat din nou

Link to comment
Share on other sites

Înclin sa cred ca nici mare economie de combustil nu se face, dar o sa încerc, tre sa prind și un moment sa fiu liniștit, altfel nu cred ca rezist mai mult de 5min, nu depasesc 60 în oraș, dar nu mi place deloc senzația aia de mașină leșinată.

Link to comment
Share on other sites

La mine sta pe comfort 99% din timp, chiar si atunci cand o mai calc... sport/sport+/sport individual cau ce-o mai fi, mi se pare prea dura/rigida si ma enerveaza ca se schimba bordul in negru si nu mi plac ceasurile de bord, si nu le pot schimba🤣

Bine, cu stage1 la M40d, oricum si pe comfort e "raketa" 😄 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.