Jump to content

E46 320cd m47 150cp - Injectoare!


Anchi17

Recommended Posts

Vă salut am pus tester ul pe ea sa văd cum stau injectoarele si m-am trezit cu surpriza asta.. deci as vrea sa va întreb ce sugestii aveți 

As vrea sa comand de pe AutoDoc unul nou, întrebarea este când e obosit unul se poate schimba decât el și e totul ok sau trebuie schimbate 2 câte 2

Mersi anticipat!

3CE39C22-4D6E-4774-9233-B46E711BABB1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bimmer90f30 said:

Sau daca nu vrei sa comanzi doua fa testul cu eprubete si sigur o sa vezi ceva diferente intre ele.

Nu mai merge cu masina ca sigur problema cu un injector o sa aiba repercusiuni grave in cilindru respectiv.

Te salut!

Mersi de răspuns.

Am făcut deja câteva investiții mașina fiind una care mi-a intrat la suflet..

As vrea sa o fac proiect și sa o pun la punct pe parte mecanică. Motorul are 400k dar vreau sa îi fac o segmentare de motor, deșii nu știu exact in ce consta dar am auzit ca la o asemenea vârsta se recomanda o astfel de “intervenție”. Se poate schimba și cilindrul motorului? Daca da știi un preț estimativ al unuia? Mersi frumos pentru timpul acordat. Sunt începător în ale mașinilor, dar chiar vreau sa o reînviu. 

909E70CD-4DC4-4A84-AD70-521B569245BA.jpeg

Edited by Anchi17
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce te gandesti sa faci asa revizie capitala.. e vorba acum doar de schimbat un injector, doua.. sau poate toate, daca au o varsta.. de 400k.. 

Daca compresia e cat de cat buna, nu consuma ulei.. lasa motorul in pace.. ssu fa-o dar gaseste cineca care face treaba ca la carte si atunci chiar stii ca ai facut-o pt suflet si linistea ta..

Interventia fata de injectoare fata de cea fata de segmentare sunt pe undeva diferite; diferite si costurile.

Cum injectoare noi nu se mai fac pentru motoarele astea, alea refacute cauta pe aia de reconditioneaza si dau code de corectie sa poata fi inregistrat in DDE. Nu o sa gasesti pe multi sa faca asta.

Nu uita ca aici eu aici imi spun parerea, cum as proceda eu in locul tau,din ceea ce stiu si mi se pare normal.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.