Jump to content

530e plug in, mașina de cumpărat la 120.000 km? ?


M.Vlad

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 10 months later...
On 7/19/2023 at 10:58 PM, Cristi0809 said:

@Romulus @Beam Wefaci intre 27 si 30km doar pe electric, dar sa mergi cu vitezele legale. Se incarca cam in 4-5 ore bateria de la priza domestica. Eu acum la ea de exemplu am consum 9,7 combinat oras cu extern, adica fac naveta din ilfov pana in centrul Bucurestiului. Dar precizez ca in ultimul timp nu am mai incarcat-o deloc. Tin bateria plina si o folosesc doar cand racesc masina. Inainte da plec de acasa ii dau drumul la racire din aplicatia BMW si in 15 minute cand urc in ea deja e rece in masina. Eu daca as incarca-o zilnic as avea consum de 1-2% pt ca fac zilnic cam 40km. Dar daca tin bateria plina si o folosesc doar pt racirea masinii cam asta e consumul. Eu zic ca 9,7 la o masina de 2 tone prin Bucuresti e mai mult decat decent...

Buna, pentru acest consum mergi pe eco pro si battery control? 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Larisa2112 said:

Buna, pentru acest consum mergi pe eco pro si battery control? 

Presupun ca nu merge nici pe eco pro si nici pe battery control daca nu s-a mai preocupat de incarcarea bateriei. Eu scot 6 cu eco pro daca ma strang chilotii...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mgi said:

Dap, cu tot cu curent. Bc-ul arata și curentul, sa știi 😉

Sa moara fratii brothers… nu stiam :))) Am si eu dar nu am calculat. Daca ma vedeti calculand pe aici, considerati ca mi-am pierdut masculinitatea :)))

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mgi said:

Dizalul meu consuma mai mult decat hibridul in oras 😛

De departe rau. Sa mergi doar electric prin oras pare gratis daca incarci la priza acasa cu 0.8 lei.

Just now, Onnix said:

Sa moara fratii brothers… nu stiam :))) Am si eu dar nu am calculat. Daca ma vedeti calculand pe aici, considerati ca mi-am pierdut masculinitatea :)))

masculinitatea toxica. Eu acum fac pariuri la JO Paris cat de woke va fi ceremonia de deschidere. Ca din ce am vazut eu, nu este nici un mascul acolo, doar cu parul roz sau gesturi efeminate.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Romulus said:

De departe rau. Sa mergi doar electric prin oras pare gratis daca incarci la priza acasa cu 0.8 lei.

masculinitatea toxica. Eu acum fac pariuri la JO Paris cat de woke va fi ceremonia de deschidere. Ca din ce am vazut eu, nu este nici un mascul acolo, doar cu parul roz sau gesturi efeminate.

Normal ca mergeti gratis voi, nebunilor… de aia tot postati pe aici :)))  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romulus said:

8 lei pentru 30 km prin oras, as spune ca e zero.

Si 24 de ore din Bucuresti in Lefkada, fata de 12 ore cat e normal… tot gratis as zice :))))  

  • De acord! 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Onnix said:

Si 24 de ore din Bucuresti in Lefkada, fata de 12 ore cat e normal… tot gratis as zice :))))  

Tu esti sigur ca stii care e subiectul de aici din topic? 🤣

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mgi said:

Tu esti sigur ca stii care e subiectul de aici din topic? 🤣

Da, stiu, cunosc, been there, done that! Am apreciat ca ai zis ca in eco pro masina e lenesa etc. Am trecut prin multe in ultimii ani, prieteni care au hybride/electrice si stiu struggle-ul prin care trec, asa ca, singura mea doleanta, este sa fim sinceri in toate cele.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.