Jump to content

Tester Vlinker


David Teddyan

Recommended Posts

Salutare!

Am achizitionat astazi un modul Vlinker si nu stiu cum sa ma conectez la el.. am un iphone 11 si stiu ca trebuie sa ma conectez wi-fi insa nu merge.. 

Ma poate ajuta cineva?

Cei ce mi au vandut produsul au fost foarte aroganti si nu au dorit sa ma ajute si au spus ca daca nu ma pricep sa il conectez sa il dau retur :)) 

B5E30EED-3CD0-40B8-A3FE-BDCF87ACE30D.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, David Teddyan said:

E vorba despre un bmw e92 325I din 2007

Am conectat tester ul in portul OBD, m-am conectat la wifi si apoi am intrat in aplicatie si imi apare acel mesaj..

Ok, mi se pare ca esti in BimmerCode, nu? Vezi ca si in BimmerCode trebuie sa te duci la setari (apesi pe rotita aia din dreapta jos) si trebuie sa selectezi adaptorul corespunzator (in cazul tau va fi vLinker Wi-Fi). Pasii sunt
- Intri in bimmercode Settings (rotita din dreapta jos) --> Adapter --> selecteaza vLinker Wi-Fi

Edited by Edwin
Link to comment
Share on other sites

Dap, asa am facut.. si arata acelas lucru :))

crezi ca am putea sa ne auzim pe whatsapp sa vedem daca ii dam de cap?

Nr meu este [cenzurat]

12 hours ago, bimmer90f30 said:

@David Teddyan poti sa pui aici o poza la interfata?

Nu stiu unde scrie :))

4E099E9C-D7AF-4295-872C-D1ECA6535913.jpeg

13 minutes ago, David Teddyan said:

Dap, asa am facut.. si arata acelas lucru :))

crezi ca am putea sa ne auzim pe whatsapp sa vedem daca ii dam de cap?

Nr meu este [cenzurat]

Nu stiu unde scrie :))

4E099E9C-D7AF-4295-872C-D1ECA6535913.jpeg

 

12 hours ago, bimmer90f30 said:

@David Teddyan poti sa pui aici o poza la interfata?

 

12 hours ago, bimmer90f30 said:

@David Teddyan poti sa pui aici o poza la interfata?

 

12 hours ago, bimmer90f30 said:

@David Teddyan poti sa pui aici o poza la interfata?

 

5F352FBD-E343-4FB2-BA3E-04E959A4B10E.jpeg

12 hours ago, Edwin said:

Ok, mi se pare ca esti in BimmerCode, nu? Vezi ca si in BimmerCode trebuie sa te duci la setari (apesi pe rotita aia din dreapta jos) si trebuie sa selectezi adaptorul corespunzator (in cazul tau va fi vLinker Wi-Fi). Pasii sunt
- Intri in bimmercode Settings (rotita din dreapta jos) --> Adapter --> selecteaza vLinker Wi-Fi

Dap, asa am facut.. si arata acelas lucru :))

crezi ca am putea sa ne auzim pe whatsapp sa vedem daca ii dam de cap?

Nr meu este [cenzurat]

Edited by Romulus
datele personale le trimiteti prim PM daca nu doriti sa va sune noaptea hackerii rusi si altii...
Link to comment
Share on other sites

Eu intrebam de poza dispozitivului propriu-zis nu instructiuni.

Din ce am observat, neavand modelul ala ci unul cu bluetooth.. si nici iphone.. stiu sigur ca iphone intotdeauna a fost pretentios pe partea de conectari cu alte device-uri. Asa ca pe net am vazut unul specific al lor si eram curios daca e acelasi model (vandut in vest).

Link to comment
Share on other sites

Prima dată pune telefonul în mod avion, apoi conecteaza modulul obd și pune mașina în diagnostic mode, după care te conectezi la rețeaua vlinker wifi pe telefon. Poate dura puțin, nu ieși din tabul de WiFi de pe telefon până nu vezi iconul conectat in dreapta sus. 
Mai departe, deschide aplicația BimmerCode și fii sigur ca ai ales adaptorul potrivit in setări. 

IMG_3860.jpeg
 

edit: dacă nu merge, poate e dispozitivul stricat, dar atunci nu ar trebui să ai posibilitatea de a te conecta la el prin WiFi. 
Dacă totuși merge și ai avut nevoie de îndrumare ca să te poți conecta la el, ești sigur ca poți sa faci modificări fără să strici nimic?  

Edited by afterglow
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, afterglow said:

Prima dată pune telefonul în mod avion, apoi conecteaza modulul obd și pune mașina în diagnostic mode, după care te conectezi la rețeaua vlinker wifi pe telefon. Poate dura puțin, nu ieși din tabul de WiFi de pe telefon până nu vezi iconul conectat in dreapta sus. 
Mai departe, deschide aplicația BimmerCode și fii sigur ca ai ales adaptorul potrivit in setări. 

IMG_3860.jpeg
 

edit: dacă nu merge, poate e dispozitivul stricat, dar atunci nu ar trebui să ai posibilitatea de a te conecta la el prin WiFi. 
Dacă totuși merge și ai avut nevoie de îndrumare ca să te poți conecta la el, ești sigur ca poți sa faci modificări fără să strici nimic?  

Nu voi face codari sau lucruri de genul asta.. ma intereseaza doar sa identific anumite erori ale masini si sa vad ca totul functioneaza in parametri optimi.. cum trec masina in diagnostic mode? 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, bimmer90f30 said:

Ca sa nu mai deschid alt topic pentru o intrebare, cat de compatibila interfata asta cu telefoanele Android?

..Se pot face codari? Ce, codari nu se pot face?

Nu se modifica parametri vitali. Selectează modelul mașinii aici https://bimmercode.app/cars/bmw/ și îți spune ce poți face. 

10 hours ago, David Teddyan said:

Nu voi face codari sau lucruri de genul asta.. ma intereseaza doar sa identific anumite erori ale masini si sa vad ca totul functioneaza in parametri optimi.. cum trec masina in diagnostic mode? 

Erorile, starea bateriei, verificări regenerări le vezi cu bimmerlink. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.