Jump to content

BMW f31 Touring - problema suspensie arc


Recommended Posts

  • Romulus changed the title to BMW f31 Touring - problema suspensie arc

Nici eu nu as schimba niciodata un arc sau amortizor doar pe una din parti. La ce spui tu ar trebui vazut dar par ca toate cele trei vechi sunt obosite rau. Cat de veche este masina? Cati km are la bord? Ai pus arc original? Ai o poza cu partea stanga a masinii si cu partea dreapta a masinii?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WIN60 said:

Cred ca problema este la arcul pe care l ai pus.. din păcate arcurile se comanda după culorile care sunt pe ele, nu doar după cod. Trebuie să vezi ce combinație de culori au arcurile tale pentru ca sunt mai multe variante.

Negre au fost negre pun dar Pb o fi la aia la service o fi dat arc ptr BMW cu motor mai mare 

1 hour ago, Viper05 said:

schimba arcurile in perechi, dupa cum vezi nu faci economie daca schimbi doar un arc

Ambele arcuri le-am cumpărat doar că nu am avut timp sa le schimb că a fost foarte greu se schimbat și akm am cumpărat presa și sâmbătă îl voi pune super stanga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cristian Zian said:

Negre au fost negre pun dar Pb o fi la aia la service o fi dat arc ptr BMW cu motor mai mare 

Ambele arcuri le-am cumpărat doar că nu am avut timp sa le schimb că a fost foarte greu se schimbat și am cumpărat presa și sâmbătă îl voi pune super stanga.

Frățiilor cred că este prea mare arcul .

Plm sunt in Germania ăștia sunt prosti de put , ce dracu sa fac . Pe autodoc sunt fel și fel de mărimi eu de unde dracu sa știu dacă prosti ăștia de aici nu stiu

Numai când dau stânga jos și măsor cu cel nou altfel nu știu ce dracu sa fac 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu dispera, masina nu s-a deformat, s-a ridicat ca pe un singur picior mai lung, arata naspa. Cauta arcurile corecte si le schimbi pe toate 4 sau macar ambele de pe fata si se va rezolva problema. Vezi pe cel de pe stanga ce buline colorate ai si cumpara la fel, cum ti-au recomandat colegii mai sus.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Romulus said:

Nu dispera, masina nu s-a deformat, s-a ridicat ca pe un singur picior mai lung, arata naspa. Cauta arcurile corecte si le schimbi pe toate 4 sau macar ambele de pe fata si se va rezolva problema. Vezi pe cel de pe stanga ce buline colorate ai si cumpara la fel, cum ti-au recomandat colegii mai sus.

Sa-ti de-a Dumnezeu sănătate 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 31.12.2023 at 18:54, Romulus said:

Nu dispera, masina nu sa deformat, sa ridicat ca pe un singur picior mai lung, arata naspa. Cauta arcurile corecte si le schimbi pe toate 4 sau macar ambele de pe fata si se va rezolva problema. Vezi pe cel de pe stanga ce buline colorate ai si cumpara la fel, cum ti-au recomandat colegii mai sus.

O întrebare oamenii dragi ! Arcurile auto in timp se uzează , adică se lasă cu timpul ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ADRIAN HD said:

La mine ,la  f31 e mai joasă masina cu câțiva cm.fața de una cu suspensie stoc.Si probabil puțin mai rigidă,nu știu,că nu am condus una stoc.

 

Și eu am f31 frate și am avut o Pb cu un arc pe fata dreapta, sa rupt am pus unul nou și sa ridicat mașina că dracu și acum comandai pe fata și spate plus telescoape M+technics. Acum de unde sa știu eu ce suspensie am pe ea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.