Jump to content

Instalare camera supraveghere parcare


Recommended Posts

Salutare,

Deoarece in ultimaii ani am tot avut diverse evenimente neplacute cu al meu F10, as dori sa instalez un sistem de supravghere parcare. In principiu m-am gandit la o camera/camere montate in interiorul masini, pentru ca nu pot monitoriza parcarea cu o camera exterioara. Oferta de camere este foarte mare insa nu stiu ce sistem este mai potrivit si chiar face ceea ce spune ca face.

As avea nevoie de ajutor cu cateva sfaturi privind achizitia cat si montarea acestor camere.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

asta vreau eu sa fac acum,deci dupa cit m am documentat fiind si eu fara experienta trebuie sa cheltuiești măcar vreo 250 de euro pe ceva de calitate adică,inagine bună măcar 2k,măcar 256 gb memory card (cardul se auto suprapune fimul dar evenimentele ,ex acidente se salveaza aparte) sa ai ceva dacă o lași în parcare citeva zile,acum cu "parking mode" e mai delicat,deci se poate lega la priza de bricheta sau direct la siguranțe, nu se descarca bateria masinii pt ca are pe cablu un limitator și se închide camera,deci aici nu știu cit va sta în regimul asta adică "time laps" facind poze la rezolutie f mica fiecare secunda și după transforma în film sau o lași pe senzori de mișcare ,cred ca sta pina la vreo 10 ore max (cred) ca mai mult ați scurge bateria masinii,sau o extra baterie in masina (costa vreo 200 euro) care se reincarca și cu aia poți avea modul de parcare pina la vreo 3 zile, și sa fie cu app de pe telefon, nu știu sigur dar poți vedea live din casa de la tine ce se petrece lingă masina dacă este aproape masina sa aibă acoperire, Stai,dacă ai bani ,cumperi camera cu sim card ca pe telefon,și camera filmând tot timpul se salvează in cloud ,plătești pr cloud și pt sim card dar in felul asta ai imagine Live de pe telefon oriunde ar fi masina ,uite promit ca vin cu update uri după ce o montez pe a mea. toate bune

Link to comment
Share on other sites

Eu am viofo, nu mai stiu de care, doar fata, deocamdata. Si, din lipsa de timp, inca nu am montat cablul legat direct in sigurante ci doar la bricheta. Din ce imi amintesc, cuplul de camere fata-spate, descarca bateria destul de repede (parca mai putin de 24 ore). Dar, odata legata la siguranta, ai posibilitatea de activare sau nu.

Camera este destul de ok, cred ca unghiul de vizualizare nu este chiar suficient, adica era mai bine cu unul mai larg (am avut un eveniment in parcare si, din lateral, nu s-a vazut prea bine nr masinii vinovate).

Cred ca un 4k ar trebui si cu unghi maxim de vizualizare, in rest, spor la cautat. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.