Jump to content

Recommended Posts

Am achiziționat o oglinda pentru partea din stânga(C) (tot ansamblul, nu doar sticla).

Am scos cablul din oglinda actuala care este montata pe stanga(B), l am băgat în cea noua(C) care încă nu este inca și montata cu șuruburi.

 În momentul în care bag cablul în noua oglinda(C) , nu mai funcționează nici cea din dreapta(A), nici aceasta(C). Dacă bag cablul din oglinda(C) în oglinda veche(B) tot de pe stanga ambele funcționează(A si B).

 

De menționat, în momentul în care bag cablul în oglinda noua(C) se aude un zgomot din ea.

 

La câte oglinzi erau, am simplificat astfel:

 

A - Oglinda din dreapta

B-Oglinda din stânga veche și încă montata în șuruburi

C-Noua oglinda de stânga, încă nemontata în șuruburi

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/9zPw1r9y

 

Cea montata merge, doar ca se duce pana în spate de tot, cea din dreapta din imagine este cea luata acum,sh, in care odată ce ii bag cablul, nu mai merge cea de la pasager, iar nici ea nu merge. Din ce cred, cea acum instalata pe mașină este de Anglia, iar cea noua este de Europa.

 

Masina este tot de Europa.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nearby said:

Din ce cred, cea acum instalata pe mașină este de Anglia, iar cea noua este de Europa.

Deci pana in prezent.ai mers cu oglinda de Anglia?

E firesc sa nu mearga pentru ca pozitia soferului in masina si motorasele sa fie dedicate (ca si limita maxima de rotit/orientat oglinda) fiecarui tip de volan (pe stanga/pe dreapta)

De ce nu schimbi motoarele in carcase? Nu lasi sa se inteleaga ce e defect in ceea ce incerci. Sau poate mi-a scapat mie.

Nu strica sa spui si ce model de masina e.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Nearby said:

cea din dreapta din imagine

Mi se pare mie sau tu ai vrut sa spui cea din stanga din imagine?

Pentru acuratete, sa vorbim de pozitia oglinzilor ca si cum am sta la volan (nu ne uitam la masina din fata).

Link to comment
Share on other sites

(Deci, oglinda de la pasager este complet funcțională)

 

Pentru stanga, la sofer am 2 oglinzi, o oglinda montata care, cred ca este de Anglia, se rabateaza pana în spate de tot. Și încă una luata sh, care este de Europa sigur.

Deci în momentul în care o am pe cea de Anglia conectata, pot sa mișc toate oglinzile sa le rabatez etc. 

În momentul în care o conectez pe cea de Europa, nu mai pot mișcă NICI O oglinda.

Deci cu oglinda de Anglia de la șofer conectata merge sa fac orice la oglinzi, sa le rabatez etc, cum o conectez pe cea de Europa, nu mai merge nici o oglinda, nici măcar cea de la pasager.

 

Link to comment
Share on other sites

Din ce vad eu in poza pare ca mufa este ce cu 3 pini (fire). 

Oglinzile sunt identificate ca oglinda sofer si oglinda pasager. Daca tu ai oglinda dreapta de EU si cea stanga de UK tu practic ai doua oglinzi pasager. Reglajul oglinzii din stanga nu ar trebui sa functioneze, cand reglezi sticla oglinzii din dreapta ar trebui sa se miste si sticla din stanga, cand apesi butonul de rabatare se vor misca ambele corpuri de oglinda. In plus de asta corpurul oglinzii staga (sau dreapta) de EU este diferit de cel de UK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.