Jump to content

Recommended Posts

Salut am și eu o problemă la mașină un BMW 535d xdrive 2013

când o pun pe poziția d in sarcina fără sa o accelerez parca imi da mici șuturi parcă nu merge așa gen lin menționez nu terpideaza doar mici șuturi fără sa o accelerez când o accelerez nu are nimic menționez cutia schimbă perfect 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Ionut1234 said:

Salut am făcut și cu tester BMW ista+ și degeaba nu îmi dă nicio eroare 

F10 are 1 eroare si cand iese pe usa fabricii :))) Imposibil sa nu ai nicio eroare pe Ista. Baga test pe Egr, Airmass, verifica cutia de transfer.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Vă salut la o viteză de 10 km H după ce o accelerez nu mai face nimic și menționez face numai când este caldă la rece nu face nimic 

A avut niște erorii de ex senzorii după ușă Find are softclose și nu merge o ușă mașina nu merge întreruptă sau ceva doar când e caldă la 10 km H fără să i accelerez parcă ai impresia ca da un mic șoc simți niște șuturi după ce o accelerez și ajunge la o viteză de 20 km H nu mai face nimic în mers nu am nicio treabă 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2024 at 12:56 PM, Onnix said:

F10 are 1 eroare si cand iese pe usa fabricii :))) Imposibil sa nu ai nicio eroare pe Ista. Baga test pe Egr, Airmass, verifica cutia de transfer.

 

On 6/5/2024 at 12:00 PM, tzucul said:

Suturile le da la orice viteza sau in jurul vitezei de 50-60km/h?Cutia de transfer?Cati km are masina?

Salut la 10 km /h dupa nu mai face nimic 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bogdanlitzoiu said:

Salut, vezi daca ai rechemare pentru EGR - Racitor de gaze. 

Salut menționez mașina nu întrerupe sau ceva doar ca o pun pe drive fără să o accelerez nimic doar în sarcină la 10km H parcă ai senzația de niște șuturi la rece nu face nimic, la 20 km H nu face nimic când o accelerez. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srb_alex said:

Cand a fost schimbat uleiul din cutia de transfer? Anvelopele in ce stare sunt? Uleiul in cutia de viteze a fost schimbat?

Salut nu am schimbat uleiul in cutia de transfer și nici in cutia de viteze anvelopele sunt bune mașina o am de 3 luni doar 

Link to comment
Share on other sites

daca esti din Bucuresti mergi la automatico sa mearga ei cu ea , vei plati 250 ron ca sa faca  o plimbare , asta le e stilul , iti face si o testare la care tu stii ca nu da nimic oricum  dar macar poate ai parte de un inginer care stie simptomul . Asa pe forum nu ii dai de cap ,ultima oara cand am fost la ei cam nepregatiti , clar orientati doar sa ia banul si atat , masina nu a replicat defectul , s-a prefacut ca face o testare , hai plateste si pa . Dar in genere erau capabili ,depinde si de cine dai , avand in vedere ca tu ai un defect care poate fi replicat la cald si viteza mica va fi o plimbare in curte dar evident foamea in gat te vor taxa .

Cred ca mai mult m-am enervat ca ala insista ca el a facut testare si eu am vzaut ca nu (mai exact i-am spus ca aveam tester original si nu va da nici o eroare si atunci a renuntat  ) o sa ajung sa imi montez camere laterale probabil cu genul asta de oameni .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Myx said:

daca esti din Bucuresti mergi la automatico sa mearga ei cu ea , vei plati 250 ron ca sa faca  o plimbare , asta le e stilul , iti face si o testare la care tu stii ca nu da nimic oricum  dar macar poate ai parte de un inginer care stie simptomul . Asa pe forum nu ii dai de cap ,ultima oara cand am fost la ei cam nepregatiti , clar orientati doar sa ia banul si atat , masina nu a replicat defectul , s-a prefacut ca face o testare , hai plateste si pa . Dar in genere erau capabili ,depinde si de cine dai , avand in vedere ca tu ai un defect care poate fi replicat la cald si viteza mica va fi o plimbare in curte dar evident foamea in gat te vor taxa .

Cred ca mai mult m-am enervat ca ala insista ca el a facut testare si eu am vzaut ca nu (mai exact i-am spus ca aveam tester original si nu va da nici o eroare si atunci a renuntat  ) o sa ajung sa imi montez camere laterale probabil cu genul asta de oameni .

Salut am fost peste tot cu ea și la BMW și mi-au spus ca trebuie sa o las la ei sa o verifice mai bine și costul este pe oră pff in ce țară trăim 🤦‍♂️

dar mi-a spus cineva am sunat la niște băieții din Arad și mi-au spus ca să scot mufa din cutia de transfer si să merg cu ea să văd dacă mai face și chair nu mai făcea după ce am pus mufa iar facea simplu e cutia de transfer 

4 hours ago, six in line said:

Salut, cutia de transfer e buna? CAnd au desfacut-o s au uitat si ei la ea sa vada daca e ok? Flansa din capul cutiei de transfer e ok? 

Salut am scos mufa din cutia de transfer și mi-au spus să merg așa cineva care este numai pe așa ceva și nu mai făcea când am pus mufa la loc iar făcea și asta e problema cutia de transfer pentru ca am schimbat uleiul și acum merge mai bine 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.