Jump to content

De vanzare X3 F25 2.0d Xdrive 2017


Recommended Posts

Asa în combinație cu ei nu cred ca ieși bine, iar cash nu vad sa dea 20mii nici 18 nu cred. 

Mai bine mai aștepți sa apară clientul potrivit. Sau promovezi anunțul și mai lași la preț atât cât te lasă inima... 

Ce am observat eu, toți vor mașini bune, dar când tre sa dea banu,,, 

 

Edited by Lospaa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M-a sunat una de la CJ ca sa i-o dau ei cu 19.000 :))))))))))), asta e cand se vinde se vinde, plec acum in CO cu ea pana la Praga, Karlovy Vary / Bratisava, Parndorf....ma plimb linistit....puteam sa ma duc cu un m40d dar asta e.....asa e la mine nimic nu e usor....

 

Link to comment
Share on other sites

Și mie îmi săreau mințile când sunau la f cu oferte de 2 lei, știi cum e, pana la urma o dai și la un preț mic, da barem o dai cui vrei tu și când vrei tu...

Cu riscu sa rada unii, am mai avut discuția asta, mie dacă nu îmi plăcea de băiat, de felu cum vorbește, faptu ca avea doi copii etc, ma rog, mi au plăcut mie ca familie asa, nici nu stăteam la discuții sa dau f ul pe bani putini,dar fiecare le vede în felul lui.. nici în parcare sa stea nu era șmecherie, eu apucasem și luasem g ul. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mircea-Si said:

M-a sunat una de la CJ ca sa i-o dau ei cu 19.000 :))))))))))), asta e cand se vinde se vinde, plec acum in CO cu ea pana la Praga, Karlovy Vary / Bratisava, Parndorf....ma plimb linistit....puteam sa ma duc cu un m40d dar asta e.....asa e la mine nimic nu e usor....

 

Știu că nu e prețul dorit de tine și nu neapărat unul corect pentru ce este mașina,dar ia în considerare și faptul că peste o lună s-ar putea să scazi singur prețul la 19k.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Greu de zis, mai ales când știi ca e mașina bună.Nu știi cum e mai bine. Eu am avut 10 mii în iarna și l am dat pe 7500 6luni mai târziu. În iarna am avut 10 telefoane, apoi 5luni nimic... 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lospaa said:

 

Cu riscu sa rada unii, am mai avut discuția asta, mie dacă nu îmi plăcea de băiat, de felu cum vorbește, faptu ca avea doi copii etc, ma rog, mi au plăcut mie ca familie asa, nici nu stăteam la discuții sa dau f ul pe bani putini,dar fiecare le vede în felul lui.. nici în parcare sa stea nu era șmecherie, eu apucasem și luasem g ul. 

Subscriu, ieri doar ce i-am lasat la unul mai mult(decat imi planificasem initital) din pret la un set de roti, pentru ca a fost civilizat si a vorbit frumos.

Cat despre X3, tot ce e posibil ca in 1-2 luni sa ajungi singur la 19k, sau poate sa o dai maine cu 21... din pacate F25 mi se pare ca e un model ce isi arata varsta(vs alte F-uri sau chiar si E-uri), chiar daca actualul exemplar arata si e dotat bine si asta il trage mult in spate...

EDIT: acum doua saptamani ziceai ca daca e cineva hotarat, o dai cu 20k... 19k nu e chiar asa rau daca nu mai negociaza nimic si vine dupa masina.
PS: ce culoare e trecuta in talon? ca am mai vazut BMW-uri carbonschwartz metalic, trecute "negru" in talon

Edited by VladE46
Link to comment
Share on other sites

@Mircea-Si din pacate, si eu sunt de aceeasi parere cu colegii, daca e dispusa persoana din CJ sa puna jos 19k, pana la 20k nu e asa mare diferenta, si merita sa te scapi de ea rapid daca e cazul, ca oricum erai dispus sa o lasi la 20k ( cel putin pe forum 🙂 )

Eu nu m-as crampona in H/K pe masina, doar daca esti mega audiofil si chiar vei simti diferenta. Eu cred ca am HIFI si pentru mine e arhisuficient de exemplu... iar despre MH la M40d, tii neaparat pentru impozit sau?

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt chitros si nu vreau sa dau statului bani multi pt impozit. Stii cum e daca venea persoana din CJ macar sa vada masina sigur pleca cu ea, eu tot am zis vino sa vezi masina si discutam.....n-avea bani de bilet cred.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

se vand greu cam toate masinile, lumea e mai atenta unde si cand scoate banu’ din buzunar, nu inseamna ca masina e naspa sau ceva, insa sunt vremuri tulburi…

Si eu incerc sa o vand pe a mea, si desi e perfecta din toate punctele de vedere, foarte rar suna cineva.

Rabdare si bafta!!!

Edited by claudiu1892
Link to comment
Share on other sites

normal ca nu se vand ca toata lumea cauta chilipiruri 10-15k eur, si se mint singuri cand vad o masina de 8-10 ani cu sub 200k km... ( pragul maxim psihologic ) chiar daca masina aia are lejer 3-400k km... asta e mentalitatea cumparatorului roman.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Bună asta!!

51 minutes ago, Mircea-Si said:

Tot x3 e si m sport si fara m, cu piele sau fara piele, cu navi mare sau fara, cu istoric sau fara......

Să știi că am întâlnit câteva specimene, nu au pus preț pe istoric, plus că îmi ziceau ca bat câmpii cu istoric, test etc , numai un ex: discuri fata, le tot spun sa pună oe, nu ar asculta neam, se duc pe la toti cârpacii, ca doar bmw ul nu e avion, iau mașini cu km. multi și apoi se vaita ca s proaste bmw urile și ca nu s mașini fiabile. 

Sincer, nu as da o sub 20k,cel puțin momentan. Vreți bmw, la bani putini  luati din poze. Sa ia și sa bage bani și tot sa bage bani ca asa le trebuie. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bine ca ai dat-o. Si eu aveam de gand sa imi vand e60-ul ca sa imi cumpar o masina mai noua, dar cand a aparut masina perfecta, un x4 m40d, n-am mai stat pe ocazie si-am luat-o ( in mai am cumparat-o ) 🙂 Saptamana viitoare voi pune si eu anuntul cu al meu e60 din 2008 LCI cu 180 000km reali, sa vad cum decurge vanzarea 🙂

Edited by Brokencyde
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.