Jump to content

Apple CarPlay upgrade pe F30?


Recommended Posts

Am primit ieri un mesaj de la BMW: 

DRAGĂ CLIENT BMW,

Modelul tău BMW 320d xDrive are multe dotări.
Dar știai că poți crește plăcerea de a-l conduce cu un upgrade digital - convenabil adaptat nevoilor tale?

 

Ma autentific in contul de client, iar upgradul pare sa fie cel de mai jos. A incercat cineva?

 

 

image.thumb.png.50962054fe6e12de2c6d241c91316d13.png

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai folosit app-ul MyBMW de niste ani, dar pare ca l-au upgradat. Acum vad combustibil, pot inchide/deshide, claxona, aprinde luminile...Tot in aplicatia apare si optiuena de upgrade la Apple Carplay... Navigatia pare sa fie NBT EVO...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Și eu am un 320d xDrive cu NBT EVO 2019-2 Q18491I. In aplicația MyBMW gasesc disponibil serviciul “Pregătire pentru CarPlay”, însă în meniul mașinii în Connected Drive nu este, probabil pentru ca am contul făcut pe România. Am pus aceeași întrebare pe formularul de contact de pe pagina bmw.ro și am primit următorul răspuns:

Vă mulţumim pentru solicitarea transmisă!

Dorim să vă informăm că achiziția serviciilor digitale se poate face doar prin aplicația MYBMW sau din magazinul online de pe www.bmw.ro .

Pe baza seriei de sașiu, toate serviciile digitale compatibile vă vor apărea în magazinul online de unde le puteți achiziționa.

Pentru informaţii suplimentare cu privire la produsele şi serviciile noastre vă rugăm să accesaţi site-ul nostru www.bmw.ro.

Cu deosebită consideraţie,

Echipa BMW

 

Din răspunsul lor eu inteleg ca daca achiziționez serviciul, CarPlay va deveni disponibil și pe mașina.

Link to comment
Share on other sites

Așa mă gândesc și eu, însă parcă nu aș vrea să dau 1500 lei și să constat ca nu merge. Am mai citit pe aici pe forum ca unele masini au nevoie de antena wifi instalata pentru a putea funcționa Apple CarPlay. Ma gandesc ca as putea fi in aceeasi situație, deși mașina ar trebui să aibă un dispozitiv de wireless pe ea deja, deoarece are opțiunea de internet hotspot.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rosenrot said:

Așa mă gândesc și eu, însă parcă nu aș vrea să dau 1500 lei și să constat ca nu merge. Am mai citit pe aici pe forum ca unele masini au nevoie de antena wifi instalata pentru a putea funcționa Apple CarPlay. Ma gandesc ca as putea fi in aceeasi situație, deși mașina ar trebui să aibă un dispozitiv de wireless pe ea deja, deoarece are opțiunea de internet hotspot.

Cum ti-au spus si ei, iti faci cont pe bmw.ro, inregistrezi masina ta cu VIN si in magazin iti arata ce poti cumpara pt masina ta. Garantat va merge ce apare acolo. Optiunile pe care masina ta nu le are, nu vor aparea si nici nu le vei putea cumpara. Mai simplu, nu stiu sa explic.

Edited by Onnix
Link to comment
Share on other sites

Revin cu update: am achiziționat azi serviciul "Pregătire pentru CarPlay" din contul online de pe bmw.ro, iar acum Apple CarPlay funcționează pe mașina. Singura problema este ca imaginea nu e full screen. Ce se poate face pentru a avea CarPlay full screen? Este nevoie de update de soft sau mai exista și alte variante?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.