Jump to content

Achizitie mashina


the_rifle

Recommended Posts

Voi ce parere aveti ? Asta e un anunt real sau tzeapa ? Ce ma baga in ceatza e faptul ca sunt doua poze in care se vad teoretic 2 motoare... Unul are plastic rosu unul plastic negru... Oare l-a schimbat ulterior sau pur si simplu e o tzeapa ordinara ?

 

 

 

 

http://www.mobile.de/SIDMssXqfRL1g16d675wN...11111271695991&

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Am impresia ca vinde doar motorul la banii aia. :blink:

268356[/snapback]

 

 

Nu e rau nici asha.... Dar oare de ce vrea sa vanda doar motorul la un M5 ? N-are bani de benzina si isi pune un motor de 1,6 ? Tot imi pare suspect... Si de ce are 2 poze cu 2 tipuri de plastic pe motor ? Unul e negru altul rosu... Unul are Roll bar celalalt nu...

Link to comment
Share on other sites

Nu e rau nici asha.... Dar oare de ce vrea sa vanda doar motorul la un M5 ? N-are bani de benzina si isi pune un motor de 1,6 ? Tot imi pare suspect... Si de ce are 2 poze cu 2 tipuri de plastic pe motor ? Unul e negru altul rosu... Unul are Roll bar celalalt nu...

268362[/snapback]

 

Cine stie, poate masina a fost implicata intr-un accident, iar pozele sunt facute de-a lungul timpului.

Link to comment
Share on other sites

Manopera turceasca......ca astia fac comert serios cu masini in Germania Si Olanda.Si e o natiune ca a noastra.!E o uriasa tzeapa.....Don :)

268673[/snapback]

 

 

Si eu cred ca e tzeapa dar ma bazez doar pe fler.... Tu cum iti dai seama ca e tzeapa? Oricum daca vrea sa te faca poti sa si vorbeshti cu el la tel si tot sa te arda... Deci ? Pe viitor la ce draq sa ma uit ???

 

 

 

Deci... acum ma uit pe headersuri.... cica omu' chiar e din olanda...

 

X-Apparently-To: pisica123@yahoo.com via 68.142.236.96; Mon, 06 Aug 2007 14:43:35 -0700

X-Originating-IP: [65.54.246.87]

Return-Path: <omdehoek19@hotmail.com>

Authentication-Results: mta203.mail.mud.yahoo.com from=hotmail.com; domainkeys=neutral (no sig)

Received: from 65.54.246.87 (EHLO bay0-omc1-s15.bay0.hotmail.com) (65.54.246.87) by mta203.mail.mud.yahoo.com with SMTP; Mon, 06 Aug 2007 14:43:34 -0700

Received: from BAY119-W15 ([207.46.9.50]) by bay0-omc1-s15.bay0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.2668); Mon, 6 Aug 2007 14:37:53 -0700

Message-ID: <BAY119-W159FF5DB704E9F67EC34DECDE50@phx.gbl>

Content-Type: multipart/alternative; boundary="_1165ad1e-2343-4d1c-9617-ecbfb5f7e739_"

X-Originating-IP: [82.171.16.219]

From: "jan piet" <omdehoek19@hotmail.com> Add to Address Book Add Mobile Alert

To: "a b" <pisica123@yahoo.com>

Subject: RE: Fahrzeuginteressent von www.mobile.de

Date: Mon, 6 Aug 2007 23:37:52 +0200

Importance: Normal

MIME-Version: 1.0

Return-Path: omdehoek19@hotmail.com

X-OriginalArrivalTime: 06 Aug 2007 21:37:53.0393 (UTC) FILETIME=[0B7C8610:01C7D872]

Content-Length: 8063

-------------------------

 

 

% Information related to '82.168.0.0 - 82.171.255.255'

inetnum: 82.168.0.0 - 82.171.255.255

org: ORG-TB4-RIPE

netname: NL-WOL-20030829

descr: Tiscali B.V.

descr: PROVIDER Local Registry

country: NL

admin-c: RB1782-RIPE

tech-c: JDM1-RIPE

status: ALLOCATED PA

mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT

mnt-lower: WOLTECH-MNT

mnt-routes: WOLTECH-MNT

source: RIPE # Filtered

organisation: ORG-TB4-RIPE

org-name: Tiscali B.V.

org-type: LIR

address: Tiscali b.v.

Papendorpseweg 83

3528 BJ Utrecht

Netherlands

phone: +31302483500

fax-no: +31703492220

e-mail: ripe@tiscali.nl

admin-c: RB1782-RIPE

admin-c: JDM1-RIPE

admin-c: RP1269-RIPE

admin-c: MH6157-RIPE

mnt-ref: WOLTECH-MNT

mnt-ref: RIPE-NCC-HM-MNT

mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT

source: RIPE # Filtered

person: Rob Bakelaar

address: Tiscali B.V.

address: Postbus 8071

address: 3503 RB Utrecht

address: The Netherlands

phone: +31 30 2483500

fax-no: +31 70 3492999

e-mail: nocsenior@nl.tiscali.com

nic-hdl: RB1782-RIPE

remarks: -------------------------------------------

remarks: I'm a Network Administrator at Tiscali these

remarks: IP's are in use by our customers, so:

remarks: - "I" did *not* hack your computer

remarks: - "I" did *not* sent you SPAM or virus

remarks: - "I" will *not* read your abuse complaints

remarks: If a customer has sent you one of the above

remarks: send an abuse notifications ONLY

remarks: to: abuse@tiscali.nl

remarks: -------------------------------------------

mnt-by: WOLADM-MNT

source: RIPE # Filtered

person: Joris de Mooij

address: Tiscali Nederland B.V.

address: BUN - Network Operations Centre

address: Postbus 8071

address: 3503 RB Utrecht - The Netherlands

phone: +31-30-248.3500

fax-no: +31-30-275.2220

e-mail: nocsenior@nl.tiscali.com

nic-hdl: JDM1-RIPE

remarks: ----------------------------------------------------------------------

remarks: Tiscali IP-Registry / RIPE-Database Maintainer

remarks: ----------------------------------------------------------------------

remarks: We are a Internet Service Provider!!

remarks: These IP-numbers are in use by our customers.

remarks: In case of Spam/Virus/Portscan/Attack/Etc.

remarks: please send a e-mail to abuse@tiscali.nl

remarks: containing the IP-numbers involved and timestamps.

remarks: ----------------------------------------------------------------------

remarks:

mnt-by: WOLADM-MNT

source: RIPE # Filtered

% Information related to '82.168.0.0/14AS5615'

route: 82.168.0.0/14

descr: Tiscali BV

origin: AS5615

mnt-by: WISH-MNT

mnt-by: WOLADM-MNT

source: RIPE # Filtered

-------------------------------

 

 

 

Deci nu mai intzeleg nimic.... Deci e pe bune ?????? :blink:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Auzi ? Da' in romania cum e in ziar ????? Vand cutare masina in Arad.... Care e diferenta ca mie-mi scapa...

270247[/snapback]

 

Auzi? da' tu stii ce inseamna date de contact? o adresa, un nr de tel (minim un numar). un nume prescurtat, un oras, si un cod postal, nu-mi par date de contact. daca tu te risti sa te duci in olanda, doar cu datele de contact date mai sus, inseamna ca esti naiv rau. orice om cu capu' pe umeri, nu cumpara de pe mobile.de masina, la care la date de contact nu e si un numar de fix. si la ei se treg tepe cu o cartela reincarcabila.

in general, de pe mobile.de, nu cauti masini la privat, care au doar numar de mobil. sunt multe anunturi puse aiurea, de ex bmw 330xi din 2003 cu 6000 euro.

de preferat este sa cauti la firma, care pot fi si verificate (gasesti la "impressum" pana si steuer-ident.-nummer-ul firmei), au numar de fix, de fax, iar daca prmesti rezervarea prin fax, si intre timp ti-au vandut masina, ii poti da in judecata, si castigi (daca ai nervi sa-i dai). astea numesc eu date de contact, nu prescurtare dupa un nume, si numele unei localitati.

Link to comment
Share on other sites

Auzi?  da' tu stii ce inseamna date de contact?  o adresa, un nr de tel (minim un numar).  un nume prescurtat, un oras, si un cod postal, nu-mi par date de contact.  daca tu te risti sa te duci in olanda, doar cu datele de contact date mai sus, inseamna ca esti naiv rau.  orice om cu capu' pe umeri, nu cumpara de pe mobile.de masina, la care la date de contact nu e si un numar de fix.  si la ei se treg tepe cu o cartela reincarcabila.

in general, de pe mobile.de, nu cauti masini la privat, care au doar numar de mobil.  sunt multe anunturi puse aiurea, de ex bmw 330xi din 2003 cu 6000 euro.

de preferat este sa cauti la firma, care pot fi si verificate (gasesti la "impressum" pana si steuer-ident.-nummer-ul firmei), au numar de fix, de fax, iar daca prmesti rezervarea prin fax, si intre timp ti-au vandut masina, ii poti da in judecata, si castigi (daca ai nervi sa-i dai).  astea numesc eu date de contact,  nu  prescurtare dupa un nume, si numele unei localitati.

270258[/snapback]

 

 

 

Ok. Omu' cat traieshte invatza.... N-am mai luat pana acum mashina de pe mobila.de .... THX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.