Jump to content

BMW X5 40i (G05) Facelift


Crysis21

Recommended Posts

Apropo de noul Cayenne, saptamana trecuta am primit un GTS de 500 cai de la Porsche, pentru 4 ore fiind on bucket list.

Vreau sa iti spun ca iti impart acelasi sentiment, interiorul da, arata bine, putin mai bine ca la BMW insa problema mea cea mare a reprezentat-o cutia de viteze si cum livreaza puterea. Avea un mare delay la kick down iar sunetul pe evacuare pe decelerare eu zic ca era ceva rezonator, nu parea foarte natural.

Intors la Porsche i-am spus agentului ca este lenesa si ma asteptam la mai mult pentru o masina de 140k si ca are un kick down care nu m-a dat pe spate. Mi-a zis ca nu sunt singurul care vin cu feedback-ul asta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ciprian01 said:

Apropo de noul Cayenne, saptamana trecuta am primit un GTS de 500 cai de la Porsche, pentru 4 ore fiind on bucket list.

Vreau sa iti spun ca iti impart acelasi sentiment, interiorul da, arata bine, putin mai bine ca la BMW insa problema mea cea mare a reprezentat-o cutia de viteze si cum livreaza puterea. Avea un mare delay la kick down iar sunetul pe evacuare pe decelerare eu zic ca era ceva rezonator, nu parea foarte natural.

Intors la Porsche i-am spus agentului ca este lenesa si ma asteptam la mai mult pentru o masina de 140k si ca are un kick down care nu m-a dat pe spate. Mi-a zis ca nu sunt singurul care vin cu feedback-ul asta...

Pai tu esti si obisnuit cu al tau ansamblu motor/cutie hybrid unde nu ai lag deloc, iar B58-ul ramane totusi  un...B2 Spirit :))

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc baieti. Am ajuns aseara acasa. Incredibila masina. Am parcurs aproape 1800 km iar cu 10 min inainte de casa am luat amenda de la mult iubita politie romana. Erau fix fix semnul de iesire din localitate, am vazut ca se termina si am accelerat prematur. 81 pe limita de 50. Asa e pe la noi...

 

 

 

3B989CC5-59B2-4D7D-9C2A-A345384C9450_converted.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Aseara pe la 23:00 erau pe Centura cu radar ascuns, niciun raport, dar am zis ca merg legal, nu mai dau bani la stat.

Vezi ca scrie la colegu', dar daca tu nu te descurci cu aplicatia, 8.7% consum 😄 

Ceea ce e un consum bun pentru ditai masina si aerodinamica ei.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ciprian01 said:

Aseara pe la 23:00 erau pe Centura cu radar ascuns, niciun raport, dar am zis ca merg legal, nu mai dau bani la stat.

Vezi ca scrie la colegu', dar daca tu nu te descurci cu aplicatia, 8.7% consum 😄 

Ceea ce e un consum bun pentru ditai masina si aerodinamica ei.

mda, asa e cand esti batran la 40 de ani.............si orb ca mine :))

 

Foarte bun consumul pt asa..''animal''!!

Link to comment
Share on other sites

Aveti grija:

Acțiunea #ROADPOL Speed se desfășoară periodic, pentru a preveni accidentele rutiere și a face drumurile mai sigure.
Mai exact, polițiștii rutieri din fiecare țară membră a ROADPOL au intensificat controalele, în perioada 5-11 august 2024, special pentru depistarea celor care depășesc limita de viteză!
Conduceți regulamentar!
  • Thanks 1
  • Pufai. 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tzucul said:

Faina masina!S-o alergi cu plăcere!apropo și pe mine m-au luat ieri cu pistol 74km/h pe limita de 50 dar mi-am luat doar avertisment...cică mă știa.

Daca m-a vazut cu numere de zoll a zis ca am bani de dat si la stat. Apoi dupa ce mi-a dat procesul verbal incerca sa fim prieteni, ca si el se uita dupa una, si tot motorul asta vrea, de unde am luat-o, etc...

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 8:22 AM, Crysis21 said:

Salutare,

Dupa 7 luni de așteptare cu multa rabdare am primit si noua jucarie.

IMG_4017Large.thumb.jpeg.a307ff2ad30bee7e9596d229be601dc4.jpeg

 

Masina e noua, sau ai luat-o SH din Germania ( Zona Kleve? )

Ca nu prea inteleg alea 7 luni de asteptare 😄 

Link to comment
Share on other sites

Deobicei se misca destul de ok la RAR la Oradea, si noi tot inmatriculam pe masini la firma, si nu am avut niciodata probleme.

Dar cum e August ( concedii ) si Vineri, sa nu apara vreo neprevazuta 😄 Succes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.