Jump to content

Stage 1 X4 M40i


bogdandm

Recommended Posts

Salutare,

Am un X4 M40i la care intenționez să îi fac un Stage 1 și nu știu în ce direcție să o iau în legătură cu compania care sa facă asta.

Caut ceva în București. Aveți experiență cu cineva? Care ar fi cele mai bune alegeri? 

Mulțumesc frumos
 

 

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu vorbesc prostii, eu când am făcut soft, la diesel ce i drept, am rămas în minte cu 2 nume:

Completecip  la Iași și Powertech la Buzău. 

Acuma fiind benzinar poate e alta mâncare de peste, sa așteptăm și alte păreri. 

Cumva sunt interesat și eu, am G 530i , încă nu am studiat nimic, din ce am citit motorul tău se pretează la a fi tunat, la al meu nu sunt încă lămurit. 

Mai sunt ceva programe, xhp pt cutie de exemplu și sigur este ceva si pt motor, știu ca am văzut ceva, chiar aștept păreri de la colegi. 

Edited by Lospaa
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

si eu tot pe TCM as merge fiind benzinar sau chiar completechip, daca nu ma insel lucreaza cu un service partener in Bucuresti si completechip (sau cel putin asa era cand am sunat eu).

Mai ai variante de MHD sau jb8 sau cum se numeau ( piggy box) dar totusi as merge pe clasic eu, acum cheia e la tine, pe site la TCM cifrele arata super bine, mai ai varianta sa te uiti si prin afara te duci inchiriezi un stand de dyno si vezi ce iti scot baietii 🙂 

Link to comment
Share on other sites

MHD nu e piggy box 🙂 in primul rand trebuie precizat ce an de fabricatie e masina posibil ca unele ECU sa nu poate fi resoftate.Completechip din ce tin minte nu "stie" B58 asa ca ramane TCM din ce am vazut au resoftat cateva masini .

Link to comment
Share on other sites

Eu am 4 masini ale mele, facute la A Team Performace ( peste 400k km in total ) plus alte zeci de masini ale prietenilor sau din familie facute acolo, si am fost foarte multumit de fiecare data.

Asta nu exclude faptul ca restul TCM, CompleteChip, PowerTech sau MRC, sau altii mai cunoscuti nu fac treaba buna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minu94 said:

Completechip clar. Are si colaborator in Bucuresti acum, DNC Garage. Ia legatura cu Dragos de la Completechip si el te va trimite la DNC si iti va face el softul. 
TCM, sfatul meu, exclus din start!

Face si  B58? Din ce tin minte nu facea sau cel putin cand am intrebat eu.

Link to comment
Share on other sites

eu tot m-am interesat , si de la toata lumea am orimit acelasi raspuns. dupa Iunie(Iulie?) 2020 , BMW a facut ceva modificari la ECU si nu se mai poate rescrie asa de usor. Trebuie trimis undeva in Finlanda si costa undeva la 1000 de £ doar unlock-ul. 

stie cineva daca se poate face altfel si mai ieftin?

Edited by Viper05
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Am primit și eu oferta de la A-team pentru a mea cu B58 510-520cp cu 800nm cu test dyno before after și vmax off.Ca idee X5 45e ajunge la 250km/h și se plafoneaza probabil electronic.

Edited by tzucul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.