Jump to content

Greierasi in usi si bord


elvislorin

Recommended Posts

salutare...salutare

am sesizat in ultimul timp ca se aud ceva greierasi in capitonajele de la usi si in bord...deh drumuri proaste prin severin+faptul ca am umblat la ledurile de la bord si am demontat bordul e posibil sa fi dus la aparitia lor

ce ma fac?care ati mai avut problema asta si cum ati rezolvat-o?sa folosesc material fonoizolant, mastic, silicon de garnituri, etc?

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu aceasta problema la un Golf 4.

 

Incearca sa vezi care elemente nu sunt fixe, tinandu-le ferm cu mana. Dupa ce le-ai depistat, fa cumva sa le rigidizezi. La mine solutia a fost introducerea unor bucati de burete de mousepad (este nevoie de ceva foarte dens, nici moale nici tare, iar buretele de mousepad este o astfel de solutie).

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

In primul rand vreau sa va felicit pt acest forum si ii doresc sa adune cel putin atatia membri de calitate cati a reusit vwforum.ro (unde sunt admin) in cei 2 ani.

All the best to bmwclub.ro!

 

poate o impresie dupa 2 ani de la afirmatia citata...? :blink:

scuze de offtopic...

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Impresii: BMWClub a crescut mult de atunci. Recunosc ca nu am prea intrat aici, pentru ca nu aveam cu ce contribui si nu imi place "sa ma aflu in treaba". Am "activat" mai mult pe vwforum, unde am trecut incet-incet de la a pune intrebari la a da raspunsuri. Sper sa reusesc acelasi lucru si aici.

 

Acum insa astept un 320d si voi deveni din ce in ce mai interesat si mai prezent pe acest forum. Daca ma mai primiti :)

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

masina ta a stat in soare o perioada de timp? de obicei cele care stau mult in soare reactioneaza asa. am avut un opel vectra care l-a copt soarele ceva luni de zile ( a stat nemiscat). si de atunci zdranganea din toate incheieturile. nu prea ai ce sa faci din moment ce plasticul este deformat. poti sa incerci cum a zis alexrosiu dar nu cred sa reusesti ceva . eu nu am reusit la opel (poate erau spatiile prea mari intre elemente :PPP) am vandut-o intr-un final.
Link to comment
Share on other sites

masina ta a stat in soare o perioada de timp? de obicei cele care stau mult in soare reactioneaza asa. am avut un opel vectra care l-a copt soarele ceva luni de zile ( a stat nemiscat). si de atunci zdranganea din toate incheieturile. nu prea ai ce sa faci din moment ce plasticul este deformat. poti sa incerci  cum a zis alexrosiu dar nu cred sa reusesti ceva . eu nu am reusit la opel (poate erau spatiile prea mari intre elemente :PPP) am vandut-o intr-un final.

271257[/snapback]

 

vara asta a cam stat in soare in timpul saptamanii dar am acoperit-o ba cu o patura ba am pus un parasolar...dar se auzeau dinainte greierasii

Link to comment
Share on other sites

Cand ai asmblat alea la loc...ai strans bine holtzsuruburile? Ai pus toate clemele la locul lor? Vezi ca de obicei, pe anumite portiuni unde se suprapuneau diferite elemente, nemtul a pus benzi de cauciuc sau de pasla autocolante...care rigidizau plasticele intreele :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.