Jump to content

Probleme acceleratie 2000-2500 ture


Recommended Posts

Pai e unul singur care intra in EGR. La mine nu se aprinde nimic. Poate si din cauza ca EGR-ul nu mai functioneaza cum trebuie.

292269[/snapback]

este EGR nou..nici o luna nu are si numai functioneaza daca ii scoti furtunul pt ca prin el se face vaccum si "suge" supapa din interior si astfel se deschide baipasul de transfer gaze...daia te intreb ...nu ti se aprinde check engine?! poate ca ai alt soft de calculator la 2003...sau poate fiindca simte infundat se face vaccum total si numai simte ca nu are ce sa traga electrovalva si nu se mai aprinde becul...mmm..s-ar putea sa fie o chestie...trebuie sa incerc...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

este EGR nou..nici o luna nu are si numai functioneaza daca ii scoti furtunul pt ca prin el se face vaccum si "suge" supapa din interior si astfel se deschide baipasul de transfer gaze...daia te intreb ...nu ti se aprinde check engine?! poate ca ai alt soft de calculator la 2003...sau poate fiindca simte infundat se face vaccum total si numai simte ca nu are ce sa traga electrovalva si nu se mai aprinde becul...mmm..s-ar putea sa fie o chestie...trebuie sa incerc...

292271[/snapback]

Ti-am scris pe mess!

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat-o. Am scos furtunul care intra in EGR si l-am blocat. Acum masina merge perfect. Tipul care mi-a facut-o mi-a spus ca EGR-ul ramane tot timpul deschis si este posibil, daca nu isi revine sa fie nevoie de o resoftare la Bavaria.

292245[/snapback]

 

 

Este de vina softul? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Este de vina softul? :blink:

292470[/snapback]

da este...din pacate softul calculatorului de injectie in timp,dupa stilul de condus si motorina, isi modifica niste parametri in ceea ce priveste amestec aer- motorina si trebuie reinnitializat.. :)

Link to comment
Share on other sites

da este...din pacate softul calculatorului de injectie in timp,dupa stilul de condus si motorina, isi modifica niste parametri in ceea ce priveste amestec aer- motorina si trebuie reinnitializat.. :)

292541[/snapback]

 

 

Glumesti sau vorbesti serios? :blink:

 

Deci la un anumit numar de km trebuie mers in service pentru update de soft? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
salut baieti. valabil pentru baiatul cu egr u...ai astupat furtunu de vacum care intra in egr sau ai astupat si furtunu si si intrarea in egr??? si dupa ce ai scos furtunu ala si ai pus surub sau ce ai pus merge perfect??? ai resoftat sau ai updatat softu sau numai ai astupat si atata? ai schimbat cele 2 electrivalve sau nu? am sa incerc si eu ca si eu am impresia ca urca cam greu in ture si ca nu trage cum ar trebui.. merci
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.