Jump to content

E46 '04 320d Diamond Silver


alexrosiu

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am montat-o. Este super, atat dpdv handling cat si ca look.

 

Niste poze amarate facute cu telefonul:

 

http://img504.imageshack.us/img504/2767/image008l.jpg

http://img229.imageshack.us/img229/9565/image009k.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/1433/image010nrq.jpg

Link to comment
Share on other sites

@myxage

A coborat teoretic cu 35mm pe fata si 20mm pe spate.

 

@brandex

Nu m-as vedea umbland cu 19", pentru ca singurele care pot sa zic ca imi plac sunt cele de CSL si BBS RS-GT, care sunt $$$$$$$$, iar masina mea nu e CSL. De asemenea, sunt si-asa suficient de stresat cu gropile, nu am nevoie de si mai multa grija. <_<

Asadar, daca ar fi sa fac un upgrade dpdv jante, ar fi ceva pe 18" (mi se pare combinatia ideala intre performanta si stres), pentru care sa merite sa decompletez pachetul M.

 

Si un update important... am avut ocazia sa "testez" un pic suspensia in S-ul din Piata Unirii. S-a comportat excelent.

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

Proaspat intors de la Brasov, profitand din plin de traseul "Cheia", pot sa spun ca am facut o alegere excelenta cu aceasta suspensie, mai ales acum ca s-a "asezat" cum trebuie. Tinuta de drum a masinii nu sufera comparatie relativ la ceea ce era inainte... este alta masina acum.

 

Deci daca este cineva in cautare de suspensie sport pentru E46 la un pret decent, recomand H&R Cup Kit.

Link to comment
Share on other sites

Proaspat intors de la Brasov, profitand din plin de traseul "Cheia", pot sa spun ca am facut o alegere excelenta cu aceasta suspensie, mai ales acum ca s-a "asezat" cum trebuie. Tinuta de drum a masinii nu sufera comparatie relativ la ceea ce era inainte... este alta masina acum.

 

Deci daca este cineva in cautare de suspensie sport pentru E46 la un pret decent, recomand H&R Cup Kit.

cat te-a costat tot setul?

Link to comment
Share on other sites

mersi

ma bate si pe mine gandul, eu am o masina aproape la fel ca a ta, fosta masina a lui alexandru 83, si ma cam enerveaza ca sta cam ridicata, exact cum o aveai tu

automat se schimba si comportamentul masinii

problema e ca mi-am pus si anvelope RunFlat si deja a devenit putin mai rigida

cum e la gropi se simt rau

Link to comment
Share on other sites

Diferenta de confort este in general mica fata de cea veche. Singurul lucru pe care pot spune ca il simt in mod clar, este ca la denivelari mici si dese luate la viteza mica (gen linii de tramvai proaste), scutura mai tare.

 

Oricum, cand optezi pentru o suspensie sport, trebuie sa stii de la inceput (si sa iti doresti) ca vei renunta la o parte din confort, acesta fiind pe locul 2 in favoarea tinutei de drum.

Link to comment
Share on other sites

hmmm depinde la mine avand suspensie sport de fabrica cu 50/35 nu a coborat foarte mult <_< daca ai avut suspensie stock intradevar se vedea destul de bine diferenta,banuiesc ca la mine e si un pic mai rigida fata de ce ai tu.la 50/35 fata coboara dramatic practic nu prea mai poti sa urci bordurile spatele mi s-a parut la fel poate un pic mai sus. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu sunt cu folie

 

misto, dar foarte scumpe...cautam si eu odata...acum sunt multumit de ce am. de pe ebay le-ai luat?

 

sunt curios ce ii mai faci...poate o navigatie mare...

 

Intr-adevar nu sunt cu folie, sunt din aluminiu.

 

 

Le-am luat de la colegul "lup", am facut un schimb + diferenta.

 

Ce ii mai fac... da, ma gandesc la o navigatie Pro daca gasesc la un pret ok (ideal ar fi schimb + diferenta) si foarte probabil un strut bar - m-am hotarat la Wiechers Racingline / Alu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.