Jump to content

nehotarat achizitie bmw


Stefan_SNK

Recommended Posts

Mie E39 nu mi se pare chiar asa mare :blink:

 

Nu cred ca E39 e o masina greu de parcat in Bucuresti, la cat de multe masini sunt in Bucuresti acum orice masina e greu de parcat.

 

Din moment ce la nivelul de trai din Romania e cam greu sa ai un coupe sport, o limuzina de lux si un o masina de oras, cel mai bine e sa cumperi ceea ce este pe gustul tau, daca E39 iti place just go for it.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ce topic :blink: .. mai era ala benzina vs motorina :)

 

nu stiu .. in parerea mea umila ca am avut e46 si am sarit la e39 deci practic le-am condus pe amandoua. nu exista o decizie buna in situatia ta. amandoua au avantaje/dezavantaje. eu si acuma oftez dupa e46 fiindca ma simteam mult mai liber si imi permiteam sa fac multe manevre prin trafic si in plus ma regaseam in spiritul seriei 3 fiindca sunt tanar. mai mult de atat cand coboram jos sa ma urc in masina mea imi facea placere sa o vad .. mi se pare frumoasa daca ma intelegi.

 

e39 e ceva diferit .. intr-adevar te obliga sa lasi ceva din sportivitate acasa dar sub nici o forma nu e o masina fara spirit sportiv in ea.. dar nu asa de mult ca e46 :)

te obliga sa mergi mai comfortabil, mai linistit, sa lasi figurile din trafic la o parte. masina nu este mai lata neaparat dar este mai lunga.

si un fapt de recunoscut .. este foarte sigura pe sosea .. si la viteze mari nu se pierde in curbe .. sta sigura pe rotile ei. lucrul asta chiar imi place.

 

si acuma ca sa "inchei" imi doresc inapoi un e46 poate chiar un coupe. totusi as vrea un 320d fiindca imi place f mult. dar cand ma uit la e39 asta si ma gandesc ca-l schimb pe un e46 parca renunt la multa calitate pt cea mai buna masina din clasa medie. totusi seria 3 ramane o masina din clasa medie .. la fel ca un passat/mondeo/a4 etc

 

seria 5 e altceva

 

de cand am masina mi-am luat o singura data claxon de la unu cu o dacie si m-am mirat asa de mult ca m-am dus dupa el si am vazut ca i-a mai claxonat si pe altii deci omu era "claxonagiu" .. si l-am claxonat si eu :)

 

deci in seria 5 nimeni nu o sa-ti ceara vreodata sa te dai la o parte

 

inca o chestie: nikasil e pana in 1998 inclusiv la motoarele in 6. poti sa iei dupa 99 cu incredere

Link to comment
Share on other sites

nu ma intereseaza...sa fie o forma moderna....

mie imi palce foarte mult forma lui e39 ..impune respect ... este stabila....si interiorul nu il poti compara la confort cu un seria3 ..este alta clasa.

279053[/snapback]

Mda si este una din putinele masini care se "aseaza" intr-adevar pe sosea!

Impun respect!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.