Jump to content

Am cumparat un 320d ...


Lau_Circo

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Am cumparat un 320d de 2 zile, e prima mea masina bmw pe care o am si v-as ruga sa-mi dati si mie citeva sfaturi despre ce si cum sa ma ocup de ea.

E din nov 2004, are 150 cp si e combi. Avea 180.000 km la bord cind am luat-o si sunt super incintat de ea. Merge brici :blink:

Link to comment
Share on other sites

Numai nu apuc vreme buna sa o spal si sa-i fac poze demne de ea :blink:

In rest e super ... am bagat vre-o 600 km cu ea sa vad cum merge ... nici nu am apucat sa fac RAR ca e coada aici ... tot cu nr de germania ma duc.

Referitot la detalii ...

- 320 din nov 2004 (daca ati uitat)

- 150 cp (ca asta te intreaba toti cind iei un bmw)

- touring

- facelift (asa mi-a zis unu care se stie ca eu nu le am inca cu astea)

- gri metal.

- 180.000 km

- geamuri fata electrice

- oglinzi electrice si rabatabile din int.

- CD bmw bussines

- climatronic

- cotiera fata - spate

- volan multifunctional

- pilot automat

- incalzire in scaune

- computer de bord (pe asta nu reusesc sa-l resetez) - HELP!

- am inteles ca are 4 cilindri in linie nu 6 ... nus sigur

 

nu are faruri cu xenon, scaune de piele, senzor de lumini, de ploaie si de parcare, trapa

...

pe scurt ... bmw super, putere mare (pt unu ca mine la primul bmw), consum mic (computeru arata ca pot face peste 900km cu un plin)

 

in schimb ma freaca astea cu casco ... alliantz cere 3100 fara fransiza, asibanu 1300 ...

taxa de inmatriculare am inleses ca e 1000 euro la euro4 2000cc

 

Promit sa revin si cu poze cind se face macar o zi vreme buna!

 

aaa, era sa uit ... a fost 12.000 daca intreaba careva

Link to comment
Share on other sites

sa ai noroc la ea. motorul tau este in 4 cilindrii. la seria 3 E46 singurul motor diesel in 6 cilindrii este cel de 3000.

spune-mi te rog si mie Asiban-ul la ce suma iti asigura masina de ti-a cerut 1300 euro. eu mi-am refacut casco la BCR asiguari si mi-au luat 1320 euro asigurata la 14800 euro cea ce mi se pare foarte mult avand in vedere valoarea mica asigurata,fransize 0.

Link to comment
Share on other sites

........- facelift (asa mi-a zis unu care se stie ca eu nu le am inca cu astea)........

283135[/snapback]

eu eram ala mah, nu mai sti cum ma cheama??? :blink:

km cat mai multi si fara incidente....am vazut masina si arata perfect.

Bafta inca o data si bine ai venit printre noi(la sugestia mea :))...o sa ai numa de invatat pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai venisem cu ea de la spalatorie, am observat si eu in poze ca arata ca naiba dupa spalat, nus cu ce au dat aia pe bord ... cred ca cu silicon dupa spusele lor.

O sa mai sterg odata bordu.

 

Sedanu ala care apare in poza e doar in trecere nu-l stiu pe om dar cred ca avea jentile la fel cu ale mele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.