Jump to content

UNDE SE MAI POT FACE RESOFTARI ?!


Krebs

Recommended Posts

Din cate stiu eu cei de la Filaet nu te lasa cu piesle tale. La ei daca vi cu piesele tale nu-ti ofera garantie, ca peste tot de altfel.

283339[/snapback]

eu iti spun ce a patit la dormag un "nene" care a avut un 320d si pe care l-a vandut intre timp si acuma ma terorizeaza cu piese pt un megane 2005 dala scurt...(foarte mandru de el)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Asadar, eu am fost ieri la ei cu kit-ul in mana si mi l-au montat fara niciun fel de probleme. Am intrebat si de problema cu debitmetrul, baiatul care s-a ocupat de masina mea, lucreza de cand s-a deschis service-ul si mie oarecum si prieten, mi-a spus ca nu trebuie resoftat nimic si mai nou, am aflat tot de la el ca debitmetrele se pot curata cu spray de curatat, trebuie curatata siguranta din el, o sa incerc si eu, chiar am debitmetrul vechi prin masina. Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Asadar, eu am fost ieri la ei cu kit-ul in mana si mi l-au montat fara niciun fel de probleme. Am intrebat si de problema cu debitmetrul, baiatul care s-a ocupat de masina mea, lucreza de cand s-a deschis service-ul si mie oarecum si prieten, mi-a spus ca nu trebuie resoftat nimic si mai nou, am aflat tot de la el ca debitmetrele se pot curata cu spray de curatat, trebuie curatata siguranta din el, o sa incerc si eu, chiar am debitmetrul vechi prin masina.

283765[/snapback]

asta nu o sa insemne ca daca pe tine te-a convins eu nu o sa imi fac resoftarea...

oricum daca functioneaza chestia cu spray-u logic ca nu iti trebuie resoftare...acuma depinde si ce spray foloseste,oricum,la mine nu e buna metoda cu curatatul pt ca nu are suruburi in partea de sus pt a putea scoate miezul si respectiv curata in voie...la euro 4 e turnata toata carcasa si are niste aerisiri in diagonala in cat oricat m-as chinui nu cred ca as reusii sa il stropesc prea mult..poate doar sa il scufund intr-o solutie care sa il curete cu totul(hmmm..cred ca asta ar fi o rezolvare buna)

 

intreaba la orice service (Bavaria sau Filaret) si vei vedea ce iti spun si ce credit de incredere iti ofera fiecare...

 

p.s. cand am montat debitmetrul,am facut operatiunea la un service neacreditat Bmw si tipul mi-a spus cu mana pe inima ca nu imi trebuie resoftare si l-am crezut doar pt putin timp...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.