Jump to content

Seria 5 E39, 1995-2003


Ciupanezu

Recommended Posts

va salut din nou! v-am spus ca o sa va tin la crent cu ce am facut si asa voi face: ramasese sa ma aud cu baiatul cu 525-ul la telefon vineri seara ca sambata sa ne vedem, bineinteles ca nu a sunat si am sunat eu, i-am spus sa vina la bucuresti(el fiind din pitesti) ca vreau si eu sa verific masina si etc si a zis ca nu, sa vin eu daca vreau. Bineinteles ca faza asta mi-a dat de gandit si i-am zis ok, o sa ma mai gandesc si te sun inapoi. Asa ca am hotarat sa raman eu cu opelul meu si sa ramana el cu bmw-ul lui pe bulgaria. E vorba aia: ce-i in mana nu-i minciuna. As fii dat masina inscrisa pe romania cu toate actele ok pe o masina de bulgaria care ar fii putut avea niste probleme destul de serioare dupa cate a-ti spus voi (senzor ax came sau pompa injectie) pe langa faptul ca era inscrisa pe bulgaria, chiar daca arata foarte bine masina (in poze). In concluzie....nu am luat bmw-ul. Edited by Mircea-Finutz
Link to comment
Share on other sites

O idee, va rog postati un print-screen cu masina de pe autovit ( detalii si o poza cu ea cel putin ) . Foarte multe din masinile despre care discutati nu mai au anuntul valabil si te duci pe autovit degeaba, cu un print-screen pus ai rezolvat problema si va putea fi citit topicul fara probleme pentru cativa ani de acum in colo :twoup:

 

Puteti folosi varianta traditionala cu butonul de Print Screen de la tastatura sau puteti folosi unul din numeroasele programe care fac special asta.

 

 

Scuze dar chiar ma intereseaza foarte mult acest topic si ma gandeam ca asta ar fi o idee buna :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma astept, doar ca fiind mai noi decat M52, cred ca papa mai putin.

Cat de putin....asta e cel putin discutabil. :twoup:

 

Curba de cuplu arata mai bine la M54 decat la M52(mai multi Nm la turatii joase) deci teoretic ar trebui sa consume ceva mai putin.

Link to comment
Share on other sites

buna ziua, sunt posesor de 520i 1999, dublu vanos 24valve, am o mare dilema, am avut probleme cu senzorul ax came, am schimbat acest senzor,aconsumul combust. a scazut pt ca il aveam cam 18 din cauza senzorului, masina nu tragea, dar tot nu imi place cum trage ,mi se pare ca in sarcina turatia urca greu, am fost facut si de un cilo la liniutza, e ceva normal? stiu ca motorizarea e proasta dar nici chiar asa, pe tester nu imi da nimik, am verificat tot, am schimba un injector care dadea pe retur o valoare putin mai mare adica undeva la 0.9, am schimbat bujii, filtru aer, benzina, i-am facut adaptare de clapeta acceleratie, parametri motor ok ecu ok, tot nu trage, sa fie ceva la debitmetru de aer? dar pe tester nu imi mai da nimik, ceva sfaturi sau explikatzii va rog…. multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.