Jump to content

318i golf v gti


Leonard

Recommended Posts

in alta oride de idei...baieti, daca ar fi sa va cumparati o masina second si ati avea de ales intre un "aspirat" bmw 320i si un "turbo" golf GTI ce ati alege....aici e toata jmekeria, deja turbo are dusa ce mai mare parte a vietii pe cand un aspirat...mai duce :blink:

Scuzati-ma ca am facut comparatie intre o masina (cea aspirata) si o taraboantza (cea turbo) :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sambata autostrada bucuresti-pitesti a venit un golf v gti din spate , am incercat sa accelerz cat am putut am ajuns la 210 insa a trecut pe langa mine cu vreo 230.

acum eu stiu ca era logic sa ma faca si nu asta e problema , intrebarea e ce performante are acest gti de la golf v si cam cu ce motorizare de treiar il faceam (evident excluzand m3)

 

ar mai fi de adaugat ca dupa ce m-a facut taranul mi-a taiat fata , ori de bou ori s-a pierdut de emotie.

285166[/snapback]

 

Pai daca vrei sa compari , atunci chiar cu M3 trebe sa il compari. Cand faci o comparatie intre masini compari divizia sport de la 2 producatori.

Compara M3 E46 - 343 cp cu masinuta de la VW, ca sa nu mai vorbim de noul M3 de 420 cai.

Cred ca comparatia e depasita

Link to comment
Share on other sites

Pai daca vrei sa compari , atunci chiar cu M3 trebe sa il compari. Cand faci o comparatie intre masini compari divizia sport de la 2 producatori.

Compara M3 E46 - 343 cp cu masinuta de la VW, ca sa nu mai vorbim de noul M3 de 420 cai.

Cred ca comparatia e depasita

286679[/snapback]

in mod logic asa trebuie... :blink:

 

nu de-alde 316,318,320...

Link to comment
Share on other sites

Pai daca vrei sa compari , atunci chiar cu M3 trebe sa il compari. Cand faci o comparatie intre masini compari divizia sport de la 2 producatori.

Compara M3 E46 - 343 cp cu masinuta de la VW, ca sa nu mai vorbim de noul M3 de 420 cai.

Cred ca comparatia e depasita

286679[/snapback]

Si pretul e muuult diferit totusi, nu numai performantele...... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si pretul e muuult diferit totusi, nu numai performantele...... :)

286693[/snapback]

 

:) :) :) na ca ai zis-o... :blink:

pai daia ne dam si noi rotunzi ca la pret de 318 cu toate dotarile sau nu, nou, costa cat un gti..si atunci sarim sa ne comparam cu "dansul",care este mult mai sprinten si vanjos si cu toate astea si din clasa sport,nu "stadard limosine"...

Link to comment
Share on other sites

s-a ajuns si mai departe(la dragstere) :)

286711[/snapback]

Bmw-u este o fita in Ro. ,iar golfu nu se incadreaza in aceleasi criterii...

Bmw-u are la categoria sport M-u care in comparatie cu Gti-u e net superior,creindu-se astfel o imagine greu de inlaturat cu una cu doua..si de-aici tot felul de imaginatii si supra-aprecieri de sine..."am Bmw rupt soseaua in doua si tot ce se afla in mers pe dansa".. :blink:...si omu are un 316 amarat.. :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Bmw-u este o fita in Ro. ,iar golfu nu se incadreaza in aceleasi criterii...

Bmw-u are la categoria sport M-u care in comparatie cu Gti-u e net superior,creindu-se astfel o imagine greu de inlaturat cu una cu doua..si de-aici tot felul de imaginatii si supra-aprecieri de sine..."am Bmw rupt soseaua in doua si tot ce se afla in mers pe dansa".. :blink:...si omu are un 316 amarat.. :)

286720[/snapback]

 

Incearca sa scrii si tu mai inteligibil.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

:blink:

te credeam mai tolerant...de ce ii ceri imposibilul?

286734[/snapback]

Cui?!..cui..?! :)

 

p.s. pt cei care nu m-au inteles ce spun,in fraza "cui..?!,cui..?!",am exprimat o reactie de mirare si mai ales de curiozitate, aspura faptului ca si eu vreau sa stiu persoana in jurul careia, se speculeaza cum ca i se cere imposibilul... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.