Jump to content

tremura ambreiaju


Allex18

Recommended Posts

acum 1 sapt i am facut schimbu de ulei + filtru de ulei + filtru carburant ...... acum 2 seri am bagat de 1 mil de la lukoil benzina 98 ......si a inceput sa imi tremure ambreiaju cu 1-2 si chiar si cu a 3-a pe la 1500rpm nu stiu ce are mai daca dau drumu la clima am vazut ca tremura mai rau o fi infundata de la benzina proasta de la lukoil ????? am observat ca imi tremura mai rau cand reduc si dau drumu la ambreiaj si accelerz tremura imi da in nas o sa sun maine la bmw sa ma programez.........masina are ~22.000km .......sa se fi dus ambreiaju? ? sau sa fie infundata ceva
Link to comment
Share on other sites

dap asa zice si tata....ca s-ar putea sa fie infundata  :blink:  mm lukoil nu mai bag in viata mea.....

287616[/snapback]

hai mai...

stii cum e asta...ca si cum ai zice :prietena mea m-a inselat,toate femeile sunt niste nenorocite,ma fac homosexual

lukoil e buna...trust me...ca ai nimerit tu o statie veche si proasta cu tank vechi plin de mizerii asta e cu totul si cu totul altceva :)

Link to comment
Share on other sites

am mai bagat de la lukoil de la aceeasi pompa de mai multe ori si n am avut probleme acolo ala de langa MERCEDEZ pe vacaresti pe partea cu mercedezu nu cel de vis-a-vi .......................apropo in seaara asta erau vreo 5 cai pe acolo in giratoriu ...........mda.........a venit o masina de politie da ce sa le faca
Link to comment
Share on other sites

cand schimb 1-2 astea tremura pedala si schimbatoru......... se simte ca imi tremura si detectoru care e bord....... ca si cum ar da sa imi moara motoru imi da in nas dar masina e pe la 1500 rpm cand schimb tremura si trebuie sa tin ambreiaju putin mai mult decat ma obijnuisem eu si sa o accelerez mai tare........ culmea acum vreo 3 luni ma ducea la aeroport si ma grabeam si de la academia de politie si pana la aeroport am mers cu 100-140 si parca mirosea putin cred ca de la ambreiaj sa poate de la roti ca aveam putin geamu deschis ..am constat in parcare
Link to comment
Share on other sites

dap ciudata treaba cu ambreiajul,asa devreme sati pice oare?cate demaraje violente sa fi facut?totusi are 22000 km e imposibil sa pice inca de pe acum.sa nu fie vreo problema electrica

287683[/snapback]

Numai bag motorina de la lukoil in viata mea..am bagat freo saptamana la indemnele "forumistilor" ,cum ca e buna si benzina si motorina, rezultatul...dupa o saptamana "mi-a murit " pompa de motorina...evo mol rullzzzz.... :blink:

 

p.s. eu zic sa scapi de benzina din ea si sa ii bagi benzina evo de la mol si sa ne spui cum se comporta masina :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

:) i-am vazut si eu aseara.eram in rond la semafor sa o iau spre tineretului si ma uitam :blink: .numai in Romania se poate asa...

287689[/snapback]

acolo locuiesc eu...insa, nu i-am prins pana acum...probabil or fi ai tiganilor,care ii lasa sa zburde prin zona aia verde pana la baraj...

Link to comment
Share on other sites

acum 1 sapt i am facut schimbu de ulei + filtru de ulei + filtru carburant  ...... acum 2 seri am bagat de 1 mil de la lukoil benzina 98 ......si a inceput sa imi tremure ambreiaju cu  1-2 si chiar si cu a 3-a pe la 1500rpm nu stiu ce are mai daca dau drumu la clima am vazut ca tremura mai rau  o fi infundata de la benzina proasta de la lukoil ?????  am observat ca imi tremura mai rau cand reduc si dau drumu la ambreiaj si accelerz tremura imi da in nas o sa sun maine la bmw sa ma programez.........masina are ~22.000km .......sa se fi dus ambreiaju? ? sau sa fie infundata ceva

287604[/snapback]

trebuia sa-i faci plinu din alta parte dupa ce ai obs. schimbarea asta si sa fi iesit cu ea pe soarelui in blana:) si se desfunda ce era de desfundat , puteai si in bucuresti nu trebuie neaparat viteza luminii :blink: probabil e vreun injector infundat cu "carburant lukoil" :)

Link to comment
Share on other sites

am bagat aseara 1 mil de la petrom parca de la pod de la baneasa acolo aia de pe dreapta si parca nu prea mai face decat putin cu 1-a

287899[/snapback]

curata bine rezervorul de "jegul de la lukoil" si vei fi mult mai linistit.. (scuze de expresie,dar cand vine vorba de lukoil sunt iritat si nu vreau ca alti sa aibe probleme din cauza lor)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.