Jump to content

achizitionare 318i


scorp

Recommended Posts

astazi am cumparat un 1999 318i touring (117hp).. climatronic, lovit in fata.. (facut) airbag-u nefuctionabil.. si.. reglajul faruri nu mai functioneaza, adica se aude motorashul dar faru nu schitzeaza un gest.. toate de la accident. prorpietaru s-a dat lovit ca nu stie nimic de accident (asa a luato anu treut din germania), chiar daca testeru zicea NO AIRBAGS! Oricum, mi se pare totusi un pretz bun.. 8000 euro, voi ce ziceti ? 140k km pe bord.. eu as zice un 250k avind in vedere anul fabricatiei.. dar totusi foarte impresionant e ca,chiar daca e din 99.. nu bate nimic!!! dar nimic.. e incredibil, nu se aude motoru, nu se aude o bataie.. parca stai pe loc :blink: asta imi da gindit a poate aia 140k km.. sint chiar reali.. sint curios daca mai sint posesori de touring pe forum.. eu prefer varianta asta cu niste jante misto... coborit..

 

in concluzie, ce parere aveti de achizitie ? merita banii ? pt mine e un salt destul de mare.. de la e30 la e46 :)

Link to comment
Share on other sites

 

+ aprox 1600 taxa :)

am comparat.. tot de pe autovit l-am luat.. le stiu aprox. pe toate.. asta de care zici tu e o mare gogonata.. se da mare cu cartea service da nu stie cind a fost ultima revizie :)

a.. si apropo.. e 99 nu 2000 :)

un anunt autovit pina nu esti in fata masini e = cu 0.. pot da exemple o gramada.. cum am fost pt o masina impecabila s-o iau.. si nu numai ca nu avea optiunile care zicea, anu, carte.. etc.. dar nu avea la masina decit brifu mic.. adica talonu.. si-atit, nici macar factura de cumparare.

un anunt autovit pina nu-l confrunti vizual.. nu te poti lua dupa ce scriu ei acolo :)

eu intrebat daca e pretz bun din experianta voastra.. nu din autovit.. care ei saraci n-au nici o vina.. dar vinzatorii lasa de dorit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai scrie ca "PRETUL AFISAT INCLUDE TAXA DE PRIMA INMATRICULARE IN RO SI TVA".

Poti sa faci si comparatie direct cu mobile.de la care adaugi tu taxa sa vezi ce bani ar ajunge. Drumul sa zicem ca se compenseaza cu faptul ca e lovita.

290298[/snapback]

 

repet.. eu l-am sunat pe tip.. pe el si pe inca altii.. dar ca sa te convingi mai bine.. (din nou autovit n-are nici o vina, vinzatorii DA) verifica te rog ce scrie sub capacitate motor.. "Inmatriculabila".. la cele inscrise scrie Inmatriculata RO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.