Jump to content

Resetarea raspunsului acceleratiei


alexrosiu

Recommended Posts

Internetul exista (de prin octombrie / noiembrie 1969),

:blink: Doar pentru a nu denatura realitatea.

 

Internetul exista din martie 1991. Nu a existat nici urma de internet in 1969 ! :)

In 1969 abia s-au pus bazele ARPANET, o retea de comunicatii militara.

Ca si evolutie, in 1977 la aceasta retea erau legate doar 111 de calculatoare aflate pe teritoriu SUA.

 

Internetul, ca o retea de comunicatie globala, asa cum il stim azi, a aparut in 1990. Utilizarea era insa restrictionata.

In martie 1991 regulile de acces au fost schimbate permitand ca reteaua sa poata fi utilizata de oricine.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:blink: Doar pentru a nu denatura realitatea.

 

Internetul exista din martie 1991. Nu a existat nici urma de internet in 1969 !  :)

In 1969 abia s-au pus bazele ARPANET, o retea de comunicatii militara.

Ca si evolutie, in 1977 la aceasta retea erau legate doar 111 de calculatoare aflate pe teritoriu SUA.

 

Internetul, ca o retea de comunicatie globala, asa cum il stim azi, a aparut in  1990. Utilizarea era insa restrictionata.

In martie 1991 regulile de acces au fost schimbate permitand ca reteaua sa poata fi utilizata de oricine.

299723[/snapback]

 

Ai dreptate, Paul, la ARPA m-am referit si eu in postul meu, interesant este cum de la cel care a deschis topicul de pe forumul mentionat scrie ca este membru din 1969, cand E 46 exista doar in imaginatia futurista a unora...

 

KevinJ_2k1_325ci

Registered User

 

Join Date: Dec 1969

Location: Alexandria, VA

Posts: 2,867

My Ride: 2001 325ci

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Cum sa fie join date 1969, cand nici nu se auzise de mysql, internet, forum-uri etc  :blink:

300085[/snapback]

 

Pai probabil pe vremea forum-urile erau niste afise mari in pietele principale ale oraselor, unde venea lumea si scria cu pana cate un "post". Temele la moda erau de genul "Tractiunea pe magar vs tractiunea pe cal".

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

nu stiu cum e la E46, dar eu am avut o vectra noua in 2004 si printre altele vindeau aia si povestea asta cu adaptarea masinii la stilul de condus. si pe cuvand ca functiona. am stat de vb cu un inginer care facea diagnoza la service opel si mi-a confirmat ca in EML avea doua configuratii- adica doua "seturi de parametri" si in functie de stil de sofat comuta intre ele un fel de chip tuning activ. deloc mare smecherie. partea care mi-a placut era la franare cand mergeam mai sportiv si tare ma juta la franare adica forta de apasare pedala de frana era redusa ceea ce era placut.

Daca mergeam ca pensionarii nu mai reactiona nici frana nici acceleratia la fel

Link to comment
Share on other sites

precizare: cred ca ar trebui precizat ca EML de la benzina este inlocuit cu DDE la motorina. nu de alta dar eu, cel putin, cand a-ti spus de EML nu stiam unde draq este la mine pe bord un asemenea martor...

 

 

^_^bun post , ma duceam jos si mai cautam cred ca 2 ore dupa eml, stiam eu ca nu imi apare pe bord :) asa ajungeam :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.