Jump to content

Navigatie Bmw 520i (E60)


fanelu2803

Recommended Posts

Stiu ca s-a mai vorbit prin mii de topicuri de Navigatia de pe BMW.

 

Ideea este ca sunt nou (abia ma luat-o la mana a 2-a). Modelul e BMW 520i varianta E60. Masina e de la sfarsitul anului 2003.

 

Are cam tot ce isi poate cineva dori pe o masina insa are 1 hiba mare pe care as fi recunoscator daca puteti sa ma ajutati sa o rezolv.

 

Hiba este navigatia. Masina vine a venit cu DVD-ul 06-01 pt Europa care insa nu contine harta Romaniei. In plus, softul de navigatie este versiunea Business (ala care arata numai sageti si numele strazii, nu si harta).

 

Cum sunteti de mai mult timp in bransa ajutati-ma va rog mult sa gasesc o solutie sa fac upgrade catre Professional (daca se poate) si sa am si harta Romaniei.

 

Pe masina veche aveam un GPS iGO (Mio c510) dar arata oribil sa il montez pe parbriz la masina asta :blink:

 

Daca ma duc la Bavaria sa pe la unele alte service-uri din Bucuresti oare au aia cum sa-mi rescrie softul de navi?

A aparut harta de RO?

 

Astept raspunsurile voastre. Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca s-a mai vorbit prin mii de topicuri de Navigatia de pe BMW.

 

Ideea este ca sunt nou (abia ma luat-o la mana a 2-a). Modelul e BMW 520i varianta E60. Masina e de la sfarsitul anului 2003.

 

Are cam tot ce isi poate cineva dori pe o masina insa are 1 hiba mare pe care as fi recunoscator daca puteti sa ma ajutati sa o rezolv.

 

Hiba este navigatia. Masina vine a venit cu DVD-ul 06-01 pt Europa care insa nu contine harta Romaniei. In plus, softul de navigatie este versiunea Business (ala care arata numai sageti si numele strazii, nu si harta).

 

Cum sunteti de mai mult timp in bransa ajutati-ma va rog mult sa gasesc o solutie sa fac upgrade catre Professional (daca se poate) si sa am si harta Romaniei.

 

Pe masina veche aveam un GPS iGO (Mio c510) dar arata oribil sa il montez pe parbriz la masina asta  :)

 

Daca ma duc la Bavaria sa pe la unele alte service-uri din Bucuresti oare au aia cum sa-mi rescrie softul de navi?

A aparut harta de RO?

 

Astept raspunsurile voastre. Va multumesc!

297983[/snapback]

 

Harta Romaniei pentru BMW nu cred ca exista. Cel putin asa stiu eu. Cat despre upgrade de la business la professional banuiesc ca nu e posibil. Atunci toti si-ar lua navigatie business si i-ar face upgrade la professional. :blink:

Professional se refera si la marimea monitorului central.

 

PS:detalii despre masina? poze? optionale? parerea ta despre ea? Sunt curios deoarece si am un E60 520i...

Edited by bogdan1980
Link to comment
Share on other sites

Legat de masina in sine, deocamdata numai lucruri de bine. Trage cand tre sa traga ... I-am dat 6500 ture si dupa 3500 e beton.

 

E mai puturoasa asa pana in 3500 dar in general face destule.

 

In rest nimic stricat la ea inca. Are si putini KM (45000 reali)

 

La tine bogdan a aparut vreo pb? De cat timp o ai?

Link to comment
Share on other sites

Legat de masina in sine, deocamdata numai lucruri de bine. Trage cand tre sa traga ... I-am dat 6500 ture si dupa 3500 e beton.

 

E mai puturoasa asa pana in 3500 dar in general face destule.

 

In rest nimic stricat la ea inca. Are si putini KM (45000 reali)

 

La tine bogdan a aparut vreo pb? De cat timp o ai?

297996[/snapback]

 

Si eu sunt foarte multumit de masina. Singura problema a fost ca i-am schimbat bratele de pe amortizoarele de pe spate datorita unui mic joc. O am de 3 luni. La inceputul lunii iulie mi-a adis-o un prieten din Germania.

Sa ne pui niste poze sa o vedem si noi :blink:

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca s-a mai vorbit prin mii de topicuri de Navigatia de pe BMW.

 

Ideea este ca sunt nou (abia ma luat-o la mana a 2-a). Modelul e BMW 520i varianta E60. Masina e de la sfarsitul anului 2003.

 

Are cam tot ce isi poate cineva dori pe o masina insa are 1 hiba mare pe care as fi recunoscator daca puteti sa ma ajutati sa o rezolv.

 

Hiba este navigatia. Masina vine a venit cu DVD-ul 06-01 pt Europa care insa nu contine harta Romaniei. In plus, softul de navigatie este versiunea Business (ala care arata numai sageti si numele strazii, nu si harta).

 

Cum sunteti de mai mult timp in bransa ajutati-ma va rog mult sa gasesc o solutie sa fac upgrade catre Professional (daca se poate) si sa am si harta Romaniei.

 

Pe masina veche aveam un GPS iGO (Mio c510) dar arata oribil sa il montez pe parbriz la masina asta  :blink:

 

Daca ma duc la Bavaria sa pe la unele alte service-uri din Bucuresti oare au aia cum sa-mi rescrie softul de navi?

A aparut harta de RO?

 

Astept raspunsurile voastre. Va multumesc!

297983[/snapback]

 

si eu am navi pe al meu si navigatia mea intra doar dupa ce trec granita in austria, nici pe ungaria nu am. dar iti spun ca pe romania nu este harta de navi si mai ceva nici nu poti sa faci nimic cu hartile de pe iGO. am incercat cu un prieten ce se pricepe bine la calculatoare si nu a reusit sa scrie hartile de pe iGO in formatul pe care il au hartile de la BMW. am dat un mail la BMW si mi-au spus ca lucreaza la harta pentru ungaria dar pentru Romania nu au harta .

Link to comment
Share on other sites

si eu am navi pe al meu si navigatia mea intra doar dupa ce trec granita in austria, nici pe ungaria nu am. dar iti spun ca pe romania nu este harta de navi si mai ceva nici nu poti sa faci nimic cu hartile de pe iGO. am incercat cu un prieten ce se pricepe bine la calculatoare si nu a reusit sa scrie hartile de pe iGO in formatul pe care il au hartile de la BMW. am dat un mail la BMW si mi-au spus ca lucreaza la harta pentru ungaria dar pentru Romania nu au harta .

299827[/snapback]

 

Confirm. Doar din Austria incolo merge navigatia....Si suntem in 2007! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.