Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

am facut comparatia intre E46 care e minunat si A4 care este cazan,si vb doar din punct de vedere estetic si rahatul de motor diesel unde audi a ramas in urma.

 

dpdv estetic, audi face si a facut cele mai frumoase combi-uri. bmw nu e nici macar pe locu' 2 la chestia asta. :) la motoare nu ma bag ca nu ma pricep.

Link to comment
Share on other sites

Sincer sunt marci auto care stiu sa faca break-uri....audi, mercedes chiar si opel.....si sunt marci gen bmw sau ww care nu au nici o treaba cu ideea de break.

Ex. un seria 5 break :lol: ....oribil.... dar un E-class jos palaria... parerea mea.

:)

parca-l vad pe roco123 cum isi pregateste razbunarea acum :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer sunt marci auto care stiu sa faca break-uri....audi, mercedes chiar si opel.....si sunt marci gen bmw sau ww care nu au nici o treaba cu ideea de break.

Ex. un seria 5 break :) ....oribil.... dar un E-class jos palaria... parerea mea.

un seria 5 touring arata mai bine decat o remorca cu xenoane adica audi a6 kombi.

Link to comment
Share on other sites

Sincer sunt marci auto care stiu sa faca break-uri....audi, mercedes chiar si opel.....si sunt marci gen bmw sau ww care nu au nici o treaba cu ideea de break.

Ex. un seria 5 break :) ....oribil.... dar un E-class jos palaria... parerea mea.

......parerea ta. Parerea mea, si nu numai, e ca mercedes-ul nu are la nici o clasa un design reusit la break.

 

daca si audi a6 e o masina urata.....

+1

Link to comment
Share on other sites

Sincer sunt marci auto care stiu sa faca break-uri....audi, mercedes chiar si opel.....si sunt marci gen bmw sau ww care nu au nici o treaba cu ideea de break.

Ex. un seria 5 break :lol: ....oribil.... dar un E-class jos palaria... parerea mea.

:)

parca-l vad pe roco123 cum isi pregateste razbunarea acum :)

Ce razbunare, n-ai cum sa-i faci pe toti sa gandeasca ca tine, atunci am avea toti acelasi model de masina.

 

Oricum, in nici un caz nu-i el in masura sa judece ce producatori auto au calitati in a face touring-uri.

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa inteleg cum se face ca unui om caruia ii place modelul spartan si dur de la bmw si vb aia isi mai si cumpara asa ceva si ii place modelul sinuos si rotunjor de la audi. :)

 

sper ca realizezi, ca bmw-ul ala e un photoshop da?

 

 

eu am un e39 touring de mai bine de un an si sa stii ca imi place foarte mult si e o masina foarte utila, chiar daca zici ca poza e photoshop tot bmw e mai sus decat audi.

am avut placerea sa conduc A6 break si masina care o am acuma, ambele in aceasi zi si nu cred ca trebuie sa iti zic ce masina am ales pana la urma sa cumpar........"Freude am Fahren" & "The Ultimate Driving Machine"

Link to comment
Share on other sites

eu am avut 2 randuri de break si sincer mi-a ajuns, mi se par mari, grele si enervant de parcat in Bucuresti. Prefer un SUV micut oricand e vorba de calatorii si chiar in oras. Insa daca as avea de ales intre un touring de la BMW si unul de la Audi, indiferent de serie si model, as merge 100% pe Audi. Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

eu am avut 2 randuri de break si sincer mi-a ajuns, mi se par mari, grele si enervant de parcat in Bucuresti. Prefer un SUV micut oricand e vorba de calatorii si chiar in oras. Insa daca as avea de ales intre un touring de la BMW si unul de la Audi, indiferent de serie si model, as merge 100% pe Audi.

doar ti se par ca sunt mai mari, o postat un coleg diferenta dintre ele.

hai sa nu fin rai ca la pompe funebre nu mergem cu bmw touring, eventual cu mercedes ca alea chiar sunt mai lungi sa volvo.

de parcar sunt la fel de usor, daca vrei sa parchezi usor iei un serie 1 sau cel mult un serie 3, nici de smart nu ma pot plange dat totusi e borba de break in general nu de bmw

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa inteleg cum se face ca unui om caruia ii place modelul spartan si dur de la bmw si vb aia isi mai si cumpara asa ceva si ii place modelul sinuos si rotunjor de la audi. :)

 

sper ca realizezi, ca bmw-ul ala e un photoshop da?

Eu nu inteleg de ce te-ai logat pe bmwclub,totdeauna ti cu audi.

Audi masina super tare,frumoasa asa si asa...dar de bmw nu zici nimic.

putin mai incolo ii audi forum dai un click :lol:

Audi ii o masina de copii rasi pe cap sincer.

Bmw e mult peste jafu` ala numit audi.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Audi ii o masina de copii rasi pe cap sincer.

Bmw e mult peste jafu` ala numit audi.

 

aste e o tampenie, ce ai spus mai sus.

 

Si eu am avut audi, de ras pe cap insa m-am ras dupa ce am vandut-o :)

 

Nu stiu de unde enormitatile astea fanatice, "audi" e un jaf si alte idiotenii. Sunt curios cati din "criticii" astia diletanti, au condus sau macar urcat intr-un audi.

 

Vorbe aruncate asa la plesneala.

 

PS: adevarul e ca uitasem, romanii sunt experti in politica, fotbal si masini :lol:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ma insel, primul model de RS4 de la Audi a fost break, dupa care a aparut RS4 berlina. Iar masina aia chiar nu era jaf.

Un prieten italian si-a cumparat in 2000 un Porche Carrera dupa ce a vandut Audi-ul RS4 (break) si tare rau i-a parut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.