Jump to content

Vand BMW 520D Touring Fab.2002


costinlogin

Recommended Posts

- 183.000 km carte service

- 136 cp

- consum mediu 6.1%

- in tara din ian. 2006

- ITP valabil 2008

 

Dotari:

 

- senzori parcare fata/spate

- senzori lumini

- senzori de ploaie

- oglinzi electrice incalzite, heliomate, rabatabile electric

- navigatie cu DVD, ecran 16/9, DVD cu harti 2007-1, cd Ro drumuri principale

- magazie 6 cd-uri

- pachet lumini interioare

- casetofon/radio

- ASC (ESP)

- volan imbracat in piele, comenzi pe volan

- tempomat (pilot automat)

- xenon original

- 2 locuri de pe bancheta spate se pot transforma in "scaune" pt. copii (vezi poze)

- dublu climatronic

- jante aluminiu 15" (205/65/R15 vara), jante tabla 15" (225/60/R15 iarna) ambele seturi cauciucuri Dunlop

- ventilatie auxiliara cu programare

- 2 chei cu telecomanda/ inchidere centralizata/ imobilizare cu cod BMW

- 4 geamuri electrice colorate din fabrica/oglinda retrovizoare cu senzor antiorbire.

- car kit Nokia

- carlig de remorcare detasabil

- semnale albe

- 6 airbag

 

Cam atat imi aduc aminte acum. Scaunele au sezutul imbracat in imitatie de piele neagra pt. protejarea tapiteriei. In poze nu se vede deoarece sunt mai vechi.

 

Micile probleme care le-am avut cu ea se pot citi aici pe forum. Am schimbat la ea: telescoape fata, bieleta antiruliu stanga fata si ambele pe spate. Bara fata si capota ar trebui vopsite pt. ca prezinta ciupituri de la pietricele si o zgarietura de la o bordura :blink:. Nu le-am vopsit eu deoarece nu vreau sa apara discutii ca a fost busita. Masina a fost adusa de mine personal din Germania si a fost prima data inscrisa acolo in 11/2002. La 185 de mii ii fac revizia de 15 mii km (schimb ulei, filtre) deci persoana care o cumpara va beneficia si de lucrul asta. Pretul include TVA inclusiv factura. Masina e pe societatea mea.

 

Astept parerile voastre. Multumesc pt. timpul acordat. :)

post-1262-1193615471_thumb.jpg

post-1262-1193615573_thumb.jpg

post-1262-1193615682_thumb.jpg

post-1262-1193615717_thumb.jpg

post-1262-1193615982_thumb.jpg

post-1262-1193616017_thumb.jpg

post-1262-1193616055_thumb.jpg

post-1262-1193616169_thumb.jpg

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
revin cu noi date .... masina are acum 190 mii km .... lichid de frana schimbat

 

pret nou 13000 eu :blink:

 

P.S. Nu stiu cum sa schimb pretul din titlu topicului ..rog un moderator sa-l actualizeze...multumesc.

 

Titlu modificat... :)

Link to comment
Share on other sites

Un UP si de la mine :blink: masina ca dotari e super . Are devantajul "romanesc"( ca doar la romani se aude asa ceva si mie unu mi se pare o porcarie ) ca e touring si are ceva km la bord dar o masina super :) Dak aveai si volanul in 3 spitze si niste jante mai mari facea cu ochiul mai bine :)
Link to comment
Share on other sites

Un UP si de la mine :) masina ca dotari e super . Are devantajul "romanesc"( ca doar la romani se aude asa ceva si mie unu mi se pare o porcarie ) ca e touring si are ceva km la bord dar o masina super :) Dak aveai si volanul in 3 spitze si niste jante mai mari facea cu ochiul mai bine :)

 

 

Multumesc :) cat despre partea cu touring am explicat pe aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...22069&st=80 cum sta treaba. Km sunt destui ce-i drept dar sunt conform cu anul de fabricatie. Volanul sport si jantele se pot monta de catre urmatorul proprietar ...gusturile nu se discuta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.