Jump to content

Recommended Posts

Am luat masina cu carkit original pentru telefon siemensS55 si ulterior mi-am luat telefon intocmai...dar problema este ca masina nu recunoaste telefonul zice "KEIN TELEPHON" sau asa ceva. Trebuie telefon special fabricat pentru masina sau trebuiesc ceva setari??
Link to comment
Share on other sites

chiar nu stie nimeni daca trebuie ceva activat ca sa functioneze telefonul prin comenzile de pe volan???Sau ...o idee ceva?

308896[/snapback]

Salut,eu am avut printre documentele masinii intr-o mapa BMW printre ghidul cu uleiuri,cartea service,etc o hartie pe care era trecut un cod din 4 cifre care se cere atunci cand activezi bloototh ca sa recunoasca cartela sim BC ul banuiesc si sa o poti folosi accesandu-l de la volan .Eu am nokia 6310 la masina,am sa ma uit mai bine pentru ca eu am avut si o carticica cum activez tel.Nokia 6310 tot in mapa aceea de care iti vorbeam.Pe curand.

Edited by parpipa
Link to comment
Share on other sites

Salut,eu am avut printre documentele masinii intr-o mapa BMW printre ghidul cu uleiuri,cartea service,etc o hartie pe care era trecut un cod din 4 cifre care se cere atunci cand activezi bloototh ca sa recunoasca cartela sim BC ul banuiesc si sa o poti folosi accesandu-l de la volan .Eu am nokia 6310 la masina,am sa ma uit mai bine pentru ca eu am avut si o carticica cum activez tel.Nokia 6310 tot in mapa aceea de care iti vorbeam.Pe curand.

308983[/snapback]

numai ca siemens S55 nu cred ca are bloototh,...doar infrared.Dar trebuie sa-l recunoasca ca e conectat prin suportul original al masini...de incarca se vede ca incarca dar semnal nu transmite la comenzi sa pot raspunde cand sunt sunat de pe volan...asta era problemuta.Mai astept, poate mai gasesc indicatii de la careva!!!

Link to comment
Share on other sites

Aici cred ca poti afla totul dar e in engleza si cum eu nu prea le am cu termenii tehnici in engleza nici nu ma straduiesc sa le traduc dar cu un cunoscator te vei descurca sper.

 

 

 

www.intalnirea BMW-urilor.com/forums/showthread.php?t=30397

www.intalnirea BMW-urilor.com/forums/showthread.php?s=&threadid=24457

Nu stiu de ce imi traduce dar in loc de intilnirea bmw urilor sa treci intalnirea BMW-urilor.com sirestul e ok.Ma sinucid nu vrea sa scrie intalnirea BMW-urilor in nemteste BMW fest.Asta a luat-o razna sau eu nu ma pricep.

Edited by parpipa
Link to comment
Share on other sites

Aici cred ca poti afla totul dar e in engleza si cum eu nu prea le am cu termenii tehnici in engleza nici nu ma straduiesc sa le traduc dar cu un cunoscator te vei descurca sper.

www.intalnirea BMW-urilor.com/forums/showthread.php?t=30397

www.intalnirea BMW-urilor.com/forums/showthread.php?s=&threadid=24457

Nu stiu de ce imi traduce dar in loc de intilnirea bmw urilor sa treci intalnirea BMW-urilor.com sirestul e ok.Ma sinucid nu vrea sa scrie intalnirea BMW-urilor in nemteste BMW fest.Asta a luat-o razna sau eu nu ma pricep.

311807[/snapback]

Sper ca acum cu ajutorul lui Fake sa fie bine deci este urmatorul link

http://tinyurl.com/255lm2

Multumesc Fake :blink:

Link to comment
Share on other sites

revin iarasi... ce are bluetooth-tul cu faptul ca eu deja am carkit original pt siemensS55,,telefon siemens S55 si nici cum nu recunoaste telefonul .?? Imi apare "KEIN TEL.". De incarcat incarca, dar nu poate face legatura iar explicatiile din link nu-mi sunt de ajutor? Stie altcineva ce poate avea?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
st gat ai mai cautat telu... :blink: si-acu nu merge...

:) ai dreptate...acuma il am dar nu il recunoaste masina!

 

eu am activat la telefon bluetooth-ul si tot nimic, oare trebuie activat ceva si la masina...are si masina bluetooth? chiar nimeni nu are carkit pt. telefon siemens S55?

Link to comment
Share on other sites

am eu carkit pt siemens c35/m35/s35 nu stiu daca e original,dar mi-am gasit si eu dupa multe cautari un m35 si nu merge.

incarca,imi inchide radio-ul/cd-ul cand il bag acolo ....si daca iau contactul si il pun la loc se aude radio dar tel nu merge in nici unul din cazuri.

am activat din tel karkit,dar tot nu merge,m-am resemnat.

oricum am un carkit cu blutooth si nici pe ala nu-l folosesc macar.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.