Jump to content

Intra apa pe undeva in interior.


aXeL

Recommended Posts

Iata ca ma confrunt si cu prima problema, mica sper eu, cu 2 sapt in urma am spalat masina si am crezut ca cei de la spalatorie mi-au bagat intentionat apa inauntru pt ca presul si mocheta spate dreapta erau ude, nu toata zona dar spre partea cu bancheta se udase destul de mult, astazi am constatat aceeasi chestie numai ca nu am mai spalat masina de vreo 2 sapt deci apa bagata intentionat este exclus, si cum zilele astea in Ct au fost niste ploi destul de urate, s-au facut balti si asa banuiesc ca a intrat apa pe undeva, intrebarea este pe unde si cum as putea sa o rezolv ? Maine ma gandeam sa o urc pe o rampa sa vad eu daca se vede ceva. Merci ! Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

S-a discutat pe tema asta aici:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=20036&hl=

 

apropo de problema ta pare identica cu ce am avut eu ... si tot pe partea dreapta spate la mine era vorba de acea folie buretoasa care se afla sub panoul usii ... era deslipita ... e foarte important sa fie lipita etans pe usa altfel apa care trece prin usa si se scurge pe prag ajunge in interior si intra pe sub panou in masina.

 

Scoate panoul usii, e foarte simplu cateva suruburi si clipsuri ... dupa ce scoti... lipeste folia aia buretoasa de usa cu niste silicon negru care se va intarii si se va face ca un cauciuc.

 

cica e problema generala la toate bmwurile e46 e39 ... din cate stiu

 

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.