Jump to content

E 39 - E60


Ady 3

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca cineva e vinovat ca prefer noul Audi in locul noului BMW acela este Bangle.

Stai linistit ca se rezolva odata cu aparitia noului 5.

E60-ul cred ca l-au scos un pic prea devreme totusi. Ma gandesc ca schimbul de imagine (care acopera si o alta tehnologie,

si normal trebuia completat cu un design modernist), s-a produs la vremea cand nu toata lumea a putut intelege si accepta.

Abia acum incepe sa placa...

Audi-ul prezentat pare complet tocmai pentru ca vine la momentul potrivit...,dar stai putin, ca vine... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai cum ziceam cu asta avem noroc ca vine repede noul 5.. si in istorie.. trece dela e39 la viitorul model :blink: . Totusi am o intrebare.. care e ideea cu 525d de 2999 cmc ? cum fac sa procur un e60 nou cu 2497 cmc ? de la 1999 sare direct la 2999 ? sau 520 .. urca la 2,5 L ?
Link to comment
Share on other sites

Exista masini foarte frumoase si deloc banale de care nu vei auzi vreodata ca sunt urate.

 

Unde-s alea? Arata-mi mie una care nu a fost criticata !

 

Un design bun este un design armonios, un design controversat arata ca exista loc de mai bine.

 

Nu intotdeauna! Multe creatii de arta au fost controversate la timpul lor (Salvador Dali, DaVinci, etc)!

 

Nu cred ca am auzit vreodata sa zica cineva ceva rau despre design-ul Diablo-ului sau Miurei..

 

O masina de serie nu este o creatie de arta deci comparatia nu are rost.

Exista si astfel de masini insa acelea nu sunt de serie iar valoarea lor creste in timp.

Link to comment
Share on other sites

O masina de serie nu este o creatie de arta deci comparatia nu are rost.

 

@Ciupi: Nu e pt tine! Insa iti garantez ca pt departamentul de creatie si design care o creeaza este o opera de arta! Mai ales ca se petrec mii de ore in fata plansei de desen si a monitoarelor pt a Creea acel design.

 

 

Ma rog, orice a-ti zice, eu unul sunt fermecat de modelele noi ale BMW (E60, E70 si E92 in principal) si daca voua nu va place din varii motive este treaba voastra si "Daca voi nu le vreti, eu le vreu" ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Opera de arta este un Ferrari, un Duesenberg, o masina legendara nu un E60.

 

Si mie imi plac modelele noi cu exceptia X3-ului si seriei 1.

 

E92-ul mi se pare cam cel mai reusit dintre modelele noi, E60-ul si E70-ul il urmeaza indeaproape.

 

Cum am spus si mai sus, mi-as lua E60 insa nu am bani pentru un E60 pe gustul meu.

Link to comment
Share on other sites

Da...asa e, E92 este cel mai reusit design, daca ar fi fost la dimensiunile unui E60 ar fi fost exceptional! Se pare insa ca F10 va semana destul de mult cu un E92 ceva mai mare :blink:

 

Totusi, inteleg ca sunt iesite din comun, insa sa fim seriosi sunt departe de a fi urate, iar asta o arata si vanzarile.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma uit la E60 parca prind viata si pofta de a conduce se multiplica exponential cu fiecare secunda petrecuta privind-o! (ma facu' mama filozof!) :)

 

PS: Bine ca s-a decis cineva sa mai faca ordine pe aici.

 

 

Fii fairplay si pune poze cu M5 e39 :blink: o sa vezi ca mai scade diferenta :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e corect.La e60 ai pus poze cu un M5 iar la e39 ai pus poze cu un model uratel cu semnale galbene si cu un crispat la volan si din spate cu un model prefacelift. :blink:

Ontopic:Am un e39 3000d pachet M cu ceva optiuni pe el si sincer sa fiu ma atrage si mi-as lua e60 dar sa fie un upgrade si la optiuni si la motor daca se poate.Adica nu as sari la un 520i sau d chelut doar pentru ca e modelul nou.Asa vad eu lucrurile.

Link to comment
Share on other sites

e 60 pana la capat. si cred ca toti cei care nu tin prea mult la e 39 pe care il au sunt de acord cu mine. e diferenta de imagine, iar cei care te vad nu stiu cum stai tu inauntru. daca ai doar spatar la scaun si stai cu fundu pe o scandura sau ai scaune sport cu reglaje, ventilatie masaj incalzire etc. respect e 39 dar totusi e 60 e muuuuuult peste ele.
Link to comment
Share on other sites

e 60 pana la capat. si cred ca toti cei care nu tin prea mult la e 39 pe care il au sunt de acord cu mine. e diferenta de imagine, iar cei care te vad nu stiu cum stai tu inauntru. daca ai doar spatar la scaun si stai cu fundu pe o scandura sau ai scaune sport cu reglaje, ventilatie masaj incalzire etc. respect e 39 dar totusi e 60 e muuuuuult peste ele.

Cand iti iei o masina si nu esti manelist te intereseaza cum stai tu inauntru, nu cum te vad altii de afara. Eu unul n-as mai suporta sa stau pe carpe intr-un e60 dupa ce m-am obisnuit ca in fiecare dimineata sa fiu intampinat de un miros fin de piele. :blink:

Desigur, am mai spus-o pe aici. e60 este superior si mi-l doresc cat de curand, dar nu cu orice pret.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.