Jump to content

revopsire


neoinstalatorul

Recommended Posts

stie cineva intre ce sume se incadreaza costul vopsirii unei masini (bleumarine metalik)? stiu ca difera de la oras la oras sau de la atelier la atelier. ma intereseaza o cifra cu aproximatie pentru a face o comparatie.unde locuiesc eu vopsitul se incadreaza intre 1000 si 1400 de euro si mi se pare cam exagerat.dar asta e parerea mea.e fondata?
Link to comment
Share on other sites

stie cineva intre ce sume se incadreaza costul vopsirii unei masini (bleumarine metalik)? stiu ca difera de la oras la oras sau de la atelier la atelier. ma intereseaza o cifra cu aproximatie pentru a face o comparatie.unde locuiesc eu vopsitul se incadreaza intre 1000 si 1400 de euro si mi se pare cam exagerat.dar asta e parerea mea.e fondata?

cam asta e pretul, totusi 1000 e cam putin pentru o lucrare de calitate, vopsea metalizata.

Link to comment
Share on other sites

preturile astea le gasesc la ateliere fara pretentii gen garaj si ceva masini in jur. pentru ceva cu pretentii se duce bine pretul de 1500. la reprezentanta bmw ma dadeau baietii pe mana unor "profesionisti" care voiau 2250 .mai bine ma las la mana mea la banii astia ca nu vreau sa faca avion din masina.
Link to comment
Share on other sites

preturile astea le gasesc la ateliere fara pretentii gen garaj si ceva masini in jur. pentru ceva cu pretentii se duce bine pretul de 1500. la reprezentanta bmw ma dadeau baietii pe mana unor "profesionisti" care voiau 2250 .mai bine ma las la mana mea la banii astia ca nu vreau sa faca avion din masina.

 

Eu am revopsit masina dupa un accident pentru ca am vrut sa fie culoarea uniforma si aveam pe casco cupola, aripa stanga spate si portiera stanga spate. Asa ca am platit diferenta. Culoarea masinii este orientblau (metalizat) si am dat ceva mai mult de 1000, nu-mi mai amintesc exact, ceva pe la 1300-1400...

Dar asta _numai_ exterior.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca cam asta e pretul corect nu? eu nu sunt constrans sa o vopsesc deci mai astept sa ma buseasca unul sa o fac si eu cu asigurarea.am aceeasi problema pe care ai avut-o si tu.am mai multe nuante pe masina.asa am cumparat-o plus nuantele mele :blink: . la interior ce rost mai are? oricum astea sunt mofturi. atata timp cat masina merge...si nu cade tabla de pe ea...e ok. totusi mi-se pare mult ca gagii astia cu baracile transformate sa perceapa preturile astea. oricum munca lor de multe ori e de mantuiala.
Link to comment
Share on other sites

ultima data cand am fost in service mecanicul (florica_NSL) mi-a recomandat un atelier de vopsitorie auto si spunea ceva de 800 de euro daca nu ma insel. am vazut o masina vopsita acolo (negru metalizat) si era facuta fain. nu garantez ca am retinut exact dar eu asa imi amintesc. bine, pretul varia in functie de culoarea dorita, poate daca e o nuanta mai speciala e foarte posibil sa te coste mai mult.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ok.

dc vrei sa vopsesti masina nu ar tb sa dai mai mult de 1000 euro (fara indreptari si tinichigerie)...

 

Pai asta e pretul in general , la o vopsitorie buna , in jur de 1000e.

 

Asta nu inseamna ca poate costa acelasi vopsit si 2000-3000e , depinde doar unde o vopsesti :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.