Jump to content

help...


poope

Recommended Posts

salut oameni. tot citesc pe aici zeci de pagini si nu stiu niste chesti:

1.deci ce e EGR si unde il gasesc la un 320d 2000?

2. cate cabluri de vacum are aceatsa masina la turbina?

3.unde este popa de vacum? are masina asta sonda lambda si la ce ajuta aceea?

4.filtru epurator afecteaza tractiunea masini?

5.cu spray wd 40 sau cu spray de contact de la valvoline merge s curat debitmetru?

6.ce este decarbosolv sau ceva d genu ast aca se vorbea sse bage debitmetru intrun litru d lichid de asta sa se curete?

7.cum as putea sa prind furtunu care merge de la debitmetru la turbina ca s par eca sta acolo asa si are capatul de plastic deci nui pot pune colier sal strang sau ceva?

8.pe unde ar putea scapa aer sau sa traga aer fals?

9.daca am cam 40 d cm de toba de teava turtita la jumate adika are diametru redus la jumate afecteaza turbina adika evacuarea si implicit puterea?

10.ce alte chestii ar mai putea afecta turbina sa functioneze la capacitatea e maxima?

11.unde este corpul de acceleratie la aceast maasina daca are asa ceva sau este electronica si trebe curatete mufele de pe traseu si daca stiti unde se afla acestea?

12.se da jops greu turbina ala aceast a masina?

13. cum sa fac sa curat intercooleru?

 

is multe si nu imi mai vin in minte dar daca este cineva dispus sa ma ajute va rog sa o faceti ca no nu merge calumea masina. merci oameni

 

PS: rog moderatori sa nu mute topicu la probleme de intretinere ca acel domeniu nu e prea accesat de oamenii de pe forum si nu imi raspunde nimeni la intrebari desi sunt multi care stiu raspunsu si care viziteaza acest forum si care la discutii despre seria 3 numarul de vizitatori este mai mare si deci si numarul de opareri si, sper eu, ca vor aparea si raspunsuri la intrebari. Merci mult pentru intelegere

Link to comment
Share on other sites

mai ai unul identi, la fel si mi se pare ca si seamana...plus ca ti-am mai sters 2 la fel ca asta, plus ca ti s-a raspuns deja pe cel initial...esti la un pas de spam. :blink:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=23409

 

daca esti asa disperat cu masina, de ce nu o duci la doctor? din vorbe nu se repara...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.