Jump to content

COTIERA - accesoriu indispensabil


X X L

Recommended Posts

am gasit pe e-bay cotiere originale de E46, complet noi, la 110 euro...

intrucat vreau neaparat sa imi cumpar una, va intreb pe cei care stiti cum se monteaza noua cotiera ?

din poze pare ca exista o oarecare diferenta intre cele 2 console din plastic... asta cu cotiera pare mai lunga... sau doar mi se pare...

nu stiu, si nici n-as vrea sa dau banii aiurea ...

cu multumiri

Zi-mi, te rog, e din piele cotiera?

scuze de intarziere, rares...

da, e din piele... dc vrei intra pe www.car-parts-mueller.de si poti gasi acolo acelasi producator care le vinde si pe e-bay...

sper ca moderatorii sa nu stearga adresa de web... 10x 4all!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

mi-am luat-o in sfarsit !!! cotiera cu tot kitul ! 118 euro pe e-bay Germania! originala cu toate accesoriile si surubelele, la cutie sigilate, BMW!

cica am avut noroc, ca urmatoarele 4 s-au dat cu 210...

la AB sunt 250 cu tot cu accesorii (kit retrofit complet)!

am gasit si volan in 3 spite la 339 euro cu multifunktion si airbag inclus ! l-am luat si pe-ala !

asa ca Mosul i-a rezervat masinutei mele un lifting interior de toata frumusetea !

va salut, La multi Ani !

Link to comment
Share on other sites

GATA !!!

mi-am luat de pe e-bay de la nemti cu 118 euro!

am facut treaba buna, zic io, pt ca la AB e 250 euro...

 

merci, se poate inchide !

 

super

da si tu detalii despre cumparare

ai platit cu paypal?transportul cat a costat si cu ce firma?termen de livrare... :blink: mersi

Link to comment
Share on other sites

GATA !!!

mi-am luat de pe e-bay de la nemti cu 118 euro!

am facut treaba buna, zic io, pt ca la AB e 250 euro...

 

merci, se poate inchide !

 

super

da si tu detalii despre cumparare

ai platit cu paypal?transportul cat a costat si cu ce firma?termen de livrare... :blink: mersi

 

am luat-o cand au cerut iun pret la Sofort kaufen 118 euro! n-am mai stat sa inceapa licitatia propriu-zisa... cica era "Weihnacht aktion!" ma rog, mi-a convenit pretul!

erau de fapt 5 bucati de vanzare, una am luat-o eu, la celelalte 4 au inceput sa liciteze, si una dintre ele ajunsese la 221 euro (si inca nu se terminase)... http://cgi.ebay.de/BMW-E46-3er-M3-Armlehne...1QQcmdZViewItem

am platit cu card de credit Raiffeisen, a fost simplu: transport intern in Germania = 9 euro pana la niste prieteni care au venit acasa de Revelion! acum e ok, chiar daca inca nu mi-am montat-o! astept si volanul sport MFL... m-a dus la max 350 euro si asta!

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

GATA !!!

mi-am luat de pe e-bay de la nemti cu 118 euro!

am facut treaba buna, zic io, pt ca la AB e 250 euro...

 

merci, se poate inchide !

 

super

da si tu detalii despre cumparare

ai platit cu paypal?transportul cat a costat si cu ce firma?termen de livrare... :blink: mersi

 

am luat-o cand au cerut iun pret la Sofort kaufen 118 euro! n-am mai stat sa inceapa licitatia propriu-zisa... cica era "Weihnacht aktion!" ma rog, mi-a convenit pretul!

erau de fapt 5 bucati de vanzare, una am luat-o eu, la celelalte 4 au inceput sa liciteze, si una dintre ele ajunsese la 221 euro (si inca nu se terminase)...

am platit cu card de credit Raiffeisen, a fost simplu: transport intern in Germania = 9 euro pana la niste prieteni care au venit acasa de Revelion! acum e ok, chiar daca inca nu mi-am montat-o! astept si volanul sport MFL... m-a dus la max 350 euro si asta!

 

 

cu volanul ...ai scos pret fff bun daca are airbag si comenzi

pune si tu un link de unde ai luat volanul

Link to comment
Share on other sites

GATA !!!

mi-am luat de pe e-bay de la nemti cu 118 euro!

am facut treaba buna, zic io, pt ca la AB e 250 euro...

 

merci, se poate inchide !

 

super

da si tu detalii despre cumparare

ai platit cu paypal?transportul cat a costat si cu ce firma?termen de livrare... :) mersi

 

am luat-o cand au cerut iun pret la Sofort kaufen 118 euro! n-am mai stat sa inceapa licitatia propriu-zisa... cica era "Weihnacht aktion!" ma rog, mi-a convenit pretul!

erau de fapt 5 bucati de vanzare, una am luat-o eu, la celelalte 4 au inceput sa liciteze, si una dintre ele ajunsese la 221 euro (si inca nu se terminase)...

am platit cu card de credit Raiffeisen, a fost simplu: transport intern in Germania = 9 euro pana la niste prieteni care au venit acasa de Revelion! acum e ok, chiar daca inca nu mi-am montat-o! astept si volanul sport MFL... m-a dus la max 350 euro si asta!

 

 

cu volanul ...ai scos pret fff bun daca are airbag si comenzi

pune si tu un link de unde ai luat volanul

 

ok... uite link-ul !!! http://cgi.ebay.de/BMW-e38-e39-e46-X5-Spor...1QQcmdZViewItem

mai erau cateva dar toate sarisera de 420 euro....

daca vrei intradevar, nu trebuie sa te grabesti sa licitezi... tot timpul apare cate ceva nou si acceptabil la SOFORT KAUFEN :blink:...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dupa lupte seculare cu timpul, azi mi-am montat cotiera... singur!!! :blink:

mai exact cu ajutorul lui BoBo, care mi-a trimis instructiunile de montaj. merci inca o data!

cotiera e super misto, normal, nu? doar e a mea, ce naiba...

v-o recomand cu caldura, chiar daca la AB a ajuns pe la 250 euro, iar pe e-bay e deja pe la 210 euro.

deci, cei care vreti asa ceva, grabiti-va!

bafta maxima!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutari.

Ca sa nu mai deschid alt topic, am zis ca postez aici ca are legatura.

Am luat si eu kit-ul complet de la un dealer BMW din Germania, a venit cu tot ce trebuie mai putin instructiunile de instalare. Nici asta nu ar fi o problema, fiindca le0am gasit aici in topic. Ideea e ca am primit 2 sabloane pt taiat mocheta, cu care nu ma descurc :twoup: .Poate ma ajutati voi

Asta ar fi prima poza :

 

http://img89.imageshack.us/img89/728/dsc05282dg3.th.jpg

 

Si asta a doua

 

http://img170.imageshack.us/img170/2083/dsc05283kl5.th.jpg

 

Banuiesc ca doua e pt cabrio...deci nu e buna...Dar prima cum o folosesc? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salutari.

Ca sa nu mai deschid alt topic, am zis ca postez aici ca are legatura.

Am luat si eu kit-ul complet de la un dealer BMW din Germania, a venit cu tot ce trebuie mai putin instructiunile de instalare. Nici asta nu ar fi o problema, fiindca le0am gasit aici in topic. Ideea e ca am primit 2 sabloane pt taiat mocheta, cu care nu ma descurc :twoup: .Poate ma ajutati voi

Asta ar fi prima poza :

 

http://img89.imageshack.us/img89/728/dsc05282dg3.th.jpg

 

Si asta a doua

 

http://img170.imageshack.us/img170/2083/dsc05283kl5.th.jpg

 

Banuiesc ca doua e pt cabrio...deci nu e buna...Dar prima cum o folosesc? :twoup:

 

 

daca ai sedan nu trebuie taiata. se taie doar la cabrio, coupe...

Cel putin eu nu am taiat-o la a mea si s-a potrivit perfect.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.