Jump to content

merita schimbul?


poope

Recommended Posts

mi sau propus sau am propus ceva variante.. a mea are 4 usi si optiuni bune zic eu.....celalalt bmw adika ala 318ci are 2 usi si nu are piele si pilot si comenzi si scaune incalzite si cd bussines dar are 200 mi km , al meu are 300. rata aun p[ic mai bine are angeleys are roti pe 17 e mai sportiv si e urcat la 14 si ceva d cai cu ceva chip sau soft. al meu are 136 are jante pe 15 metal ceva zgarieturi . maruntisuri.... focusu are 14 si ceva d cai si ala e din 2004 are 2 locuri si nu are optiuni decat geamuri electrice si inchidere pe cheie, atata. masina mea e din 2000 si celalalt bmw e din 2001. ce parere aveti????
Link to comment
Share on other sites

mi sau propus sau am propus ceva variante.. a mea are 4 usi si optiuni bune zic eu.....celalalt bmw adika ala 318ci are 2 usi si nu are piele si pilot si comenzi si scaune incalzite si cd bussines dar are 200 mi km , al meu are 300. rata aun p[ic mai bine are angeleys are roti pe 17 e mai sportiv si e urcat la 14 si ceva d cai cu ceva chip sau soft. al meu are 136 are jante pe 15 metal ceva zgarieturi . maruntisuri.... focusu are 14 si ceva d cai si ala e din 2004 are 2 locuri si nu are optiuni decat geamuri electrice si inchidere pe cheie, atata. masina mea e din 2000 si celalalt bmw e din 2001. ce parere aveti????

 

 

ori sunt eu mai putin pregatit , dar trebuie sa citesc de vre-o 2 ori ce ai scris sa inteleg :) nu te supara :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti????

reformuleaza, sau cel putin mai adauga niste litere si cifre in text. :blink:

 

 

ok. scuze. eu am un bmw 320d din 2000 cu 300000 de mi de km la bord. are piele scaune incalzite, pilot automat, comenzi pe volan la radio cd bussines, are geamuri elecvtrice fata si oglinzi electrice incalzite, are proiectoare de ceata, are 4 usi:)), are jante normale pe 15, are telefon. tipul ala are un bmw318 ci din 2001 cu 200000 de mi de km la bord si cu 140 de cai pusi de un cip( zice el), are doar geamuri si oglinzi electrice din ce dotaari are masina mea plus jante dpe 17 si aspectu ala de cupe mai misto cu angel eyes si spoiler de ala de coupe. in fine. mai e un baiat care are un ford focus din 2003 cu 140000 km la bord motor de 1,8 i cu 16 valve cu jante de 17 cu masina adusa la 140 de cai( asa zice el) cu evacuare sport si cu sunet misto( tot portbagaju e un subwoofer), in fine suna bine. maisna e neagra cu 2 usi....acuma sper ca suna mai clar:)). voi ce parere aveti??

Link to comment
Share on other sites

Hai nu mai exagerati si voi asa, daca cinesti bine de cateva ori prinzi ideea. :)

Sa va traduc eu: Va intreaba daca merita sa dea tractorasul lui pe un coupe mai nou mai frumos si cu mai putini km dar cu mai putine optiuni.

 

Daca e chiar asa cum am inteles eu inseamna ca merita.

Pune niste poze cu ambele masini ca intelegem mai bine. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hai nu mai exagerati si voi asa, daca cinesti bine de cateva ori prinzi ideea. :)

Sa va traduc eu: Va intreaba daca merita sa dea tractorasul lui pe un coupe mai nou mai frumos si cu mai putini km dar cu mai putine optiuni.

 

Daca e chiar asa cum am inteles eu inseamna ca merita.

Pune niste poze cu ambele masini ca intelegem mai bine. :blink:

 

 

:)))))))tractoras??? coupeu ala scoate 14 la suta in oras. as amia spus tipu, pe cand al meu are un consum de 8 sa zice, iar afara cam 5 mers frumos. e o diferenta. mai astept pareri pro si contra

Link to comment
Share on other sites

Varianta cu coupe-ul se merita(an mai bun,km mai putini si este mult mai frumos coupe-ul) .Pune si tu ceva poze sa ne dumerim mai bine.

 

 

nu pot pune poze ca nu am. masina tipului am vazuto azi si arata foarte bine dar iam luat numaru si a zis ca sal sun sa ne intalnim sa vedem ce iese si a zis ca il intereseaza si schimb. deci poza cu masina lui nu am cum. ambele au caroseria e46 fara facelift numai ca al meu e cu 4 usi si e albastru asa gri, nu stiu cum sa zic . si a lui e la fel da cu 2 usi si are jante de alea de coupe normal de 17 cu spite subtiri. nu stiu ce sa zic. si faza cu fordu focus??

Link to comment
Share on other sites

:blink:))))))tractoras??? coupeu ala scoate 14 la suta in oras. as amia spus tipu, pe cand al meu are un consum de 8 sa zice, iar afara cam 5 mers frumos. e o diferenta. mai astept pareri pro si contra

 

Pai doar nu vrei sa consume lafel, iati matiz daca vrei mai putin.

Merita schimbul, dar verifical bine ca e cam suspect, nu sti de ce vrea sa faca schimb?

Link to comment
Share on other sites

:blink:))))))tractoras??? coupeu ala scoate 14 la suta in oras. as amia spus tipu, pe cand al meu are un consum de 8 sa zice, iar afara cam 5 mers frumos. e o diferenta. mai astept pareri pro si contra

 

Pai doar nu vrei sa consume lafel, iati matiz daca vrei mai putin.

Merita schimbul, dar verifical bine ca e cam suspect, nu sti de ce vrea sa faca schimb?

 

 

zice ca el are 325 ci si ca asta e prea jos pentru prietena lui ca a aduso pentru ea. nu stiu ce sa zic

Link to comment
Share on other sites

Cat trebuie sa-i mai dai diferenta?

 

\

nu a zis nimica. a intrebat cat cer pe al meu si am zis ca nu stiu. chiar asa nici nu stiu cat sa cer pe al meu. nu ias mai da diferenta nimica...probabil o sa il sun sa il intreb si sa vada si el masina mea... chiar se merita sa o dau pe asta pe una de aia??

Link to comment
Share on other sites

Cat trebuie sa-i mai dai diferenta?

 

\

nu a zis nimica. a intrebat cat cer pe al meu si am zis ca nu stiu. chiar asa nici nu stiu cat sa cer pe al meu. nu ias mai da diferenta nimica...probabil o sa il sun sa il intreb si sa vada si el masina mea... chiar se merita sa o dau pe asta pe una de aia??

Daca masina ta merge bine io zic sa nu te pripesti si sa iti iei una cu mai putini km si care sa te lase in drum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.