Jump to content

Ce inseamna sa traiesti in " Spiritul BMW" ..


Tien

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce nu incepi tu, daca tot ai deschis (inca) un topic ? :blink:

Pentru ca ma doare capul rau pe bune la ora asta, am cateva idei pe care o sa le pun in ordine maine..... :)

 

Insa nimeni nu ti-a interzis sa incepi tu primul.... :) , in acest (inca) un topic... :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=23601&st=0

 

In legatura cu topicul lui @suri ( cat :blink:) de mai sus, propun ca fiecare sa posteze aici ce inseamna pt. el BMW si, de ce are BMW, si ce inseamna a trai in "spiritul bmw" .....

 

 

cred ca nu are legatura cu mine, nu ?

suricat---suricate----animalutu' ala mic si dragalas care musca rau dintr-o savana africana sau libaneza, nu mai tin minte.... ai prins-o? :) tu esti doar o componenta (ce-i drept de baza) a formatiunii cu blana scurta ce se hraneste cu fructe proaspete :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
suricat---suricate----animalutu' ala mic si dragalas care musca rau dintr-o savana africana sau libaneza, nu mai tin minte.... ai prins-o? :) tu esti doar o componenta (ce-i drept de baza) a formatiunii cu blana scurta ce se hraneste cu fructe proaspete :)

 

:) si pentru ca tot va era dor de una...

 

eu am inceput topicul cu promovarea tocmai pentru ca in ideea mea despre "clubul BMW" sa zicem ca ar exista... hai sa-i spunem, o mai atenta selectie a membrilor... pentru ca masina in sine se vrea una exclusivista, si posesorii ei ar trebui sa fie la fel, si implicit si clubul. Si fiind un club de pasionati, ar merita aratat lumii intregi. Dar asta este alta discutie...

 

Revenind: pasiunea pentru BMW de cele mai multe ori tinde sa fie partinitoare - reusind astfel sa "orbim" in ceea ce priveste alte masini. este si de inteles. este masina pe care ne-am ales-o si asta din diferite motive: fie ca vrem sportivitate, confort, sau cum zicea gbu... "imaginea noastra privita din exterior" (si aici implicit intra discutiile pecuniare).

De ce am ales eu BMW? pentru ca atunci cand a aparut seria 1 - nu aveam nici macar permis! si nici n-aveam de gand sa-mi iau- mi-a placut extrem de mult, mi s-a parut o masina extrem de feminina si totusi suficient de puternica pentru a-mi oferi acel grad de sportivitate de care aveam nevoie. Atunci insa imi placea bmw-ul de la distanta, asa cum imi placeau si alfa sau audi. si bineinteles, in clipa cand am ajuns sa am un bmw, am "orbit" si eu la randul meu; mi-am descoperit pasiuni noi cu ajutorul ei, investind in ele tot mai mult din timpul meu... am invatat sa vreau mai mult de la mine si implicit de la masina mea, sa imi testez noi limite si sa ii testez noi limite.

 

Pasiunea pentru bmw este, cred eu, o perpetua descoperire de sine. Calatorie initiatica, daca vreti... descoperindu-va masina pe care o aveti, va descoperiti pe voi insiva. pentru ca masina pe care v-o alegeti nu este decat imaginea voastra reflectata in oglinda... :blink:

post-5669-1197324872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.