Jump to content

Urs sau Pisica?


fredy20

Recommended Posts

am si eu cateva intrebari, sper sa ma ajutati :blink:, si eu am un buget restrans si suma de 2000 de euro mi se pare buna pentru un urs,

intrebarea e, cu 2000 de euro gasesc aici un 320? inmatriculat ro?

 

si din ce an e30 are servo directie pe ea? (daca are)

Edited by tupeu
Link to comment
Share on other sites

am si eu cateva intrebari, sper sa ma ajutati :blink:, si eu am un buget restrans si suma de 2000 de euro mi se pare buna pentru un urs,

intrebarea e, cu 2000 de euro gasesc aici un 320? inmatriculat ro?

 

si din ce an e30 are servo directie pe ea? (daca are)

Eu nu m-as gandi sa iau urs din romania, mai bine cauta afara, cu astea de aici poti sa ai surprize f neplacute.

Link to comment
Share on other sites

am si eu cateva intrebari, sper sa ma ajutati :), si eu am un buget restrans si suma de 2000 de euro mi se pare buna pentru un urs,

intrebarea e, cu 2000 de euro gasesc aici un 320? inmatriculat ro?

 

si din ce an e30 are servo directie pe ea? (daca are)

Eu nu m-as gandi sa iau urs din romania, mai bine cauta afara, cu astea de aici poti sa ai surprize f neplacute.

 

 

ok, atunci vin cu alta intrebare, cu prima inmatriculare cum va fi? se renuntza la ea sau nu :)? ( sa inmatriculez un urs din 90 e sinucidere curata :blink:) )

 

multumesc, intrebarea cu servo ramane :)

Edited by tupeu
Link to comment
Share on other sites

servo au aproape toate....depinde de versiuni si dotari....yo de ex am urs in 2 usi din 90 si nu are servo...da' e printre ultimele modele

cel mai probabil va scadea taxa....dar pana in februarie nu va tineti respiratia

cat despre ursi din tara....mai bine nu ai incerca....de gasit gasesti unu obosit la banii astia...dar o sa mai bagi inca 2k in reparatii.....

astea din tara sunt rupte ....

mai bine iei unu' din strainatate ...preferabil din germania...ca si alea obosite de acolo sunt bune....

:blink:

Link to comment
Share on other sites

servo au aproape toate....depinde de versiuni si dotari....yo de ex am urs in 2 usi din 90 si nu are servo...da' e printre ultimele modele

cel mai probabil va scadea taxa....dar pana in februarie nu va tineti respiratia

cat despre ursi din tara....mai bine nu ai incerca....de gasit gasesti unu obosit la banii astia...dar o sa mai bagi inca 2k in reparatii.....

astea din tara sunt rupte ....

mai bine iei unu' din strainatate ...preferabil din germania...ca si alea obosite de acolo sunt bune....

:blink:

 

bine iau din germania :) dar cum fac cu inmatricularea?

Link to comment
Share on other sites

un urs 318i iti va lua intre 12-15 in oras..depinde cum mergi.. si 6 afara.. (asa imi lua mie.. si mers intre 100-150 km/h)

la 320 in oras la fel, afara un 7,5

la 325 15 in oras.. si un 10 afara.. dar ala va merge!! :blink:

gasesti si in ro inscris cu 2000 un 325, dar ala sigur nu va fi drept la serii, asta daca te doare asa mult asta :)

eu am vindut 318i + unu de rezerva, STOCK.. cu 2100, si a fost foarte fericit cumparatoru la cit de ingrijita era masina.

daca ar fi sa aleg, la orice ora as prefera ursu..

asa am auzit si eu, ca se va reduce vama (dar nu se va scoate) si cred ca atunci..se va muta autovitu in germania :)

succes la cumparare :)

Link to comment
Share on other sites

un urs 318i iti va lua intre 12-15 in oras..depinde cum mergi.. si 6 afara.. (asa imi lua mie.. si mers intre 100-150 km/h)

la 320 in oras la fel, afara un 7,5

la 325 15 in oras.. si un 10 afara.. dar ala va merge!! :blink:

gasesti si in ro inscris cu 2000 un 325, dar ala sigur nu va fi drept la serii, asta daca te doare asa mult asta :)

eu am vindut 318i + unu de rezerva, STOCK.. cu 2100, si a fost foarte fericit cumparatoru la cit de ingrijita era masina.

daca ar fi sa aleg, la orice ora as prefera ursu..

asa am auzit si eu, ca se va reduce vama (dar nu se va scoate) si cred ca atunci..se va muta autovitu in germania :)

succes la cumparare :)

 

azi am vazut stire cum un roman a dat in judecata statu roman pentru taxa, spunand ca taxa e ilegala, probabil ati vazut si voi :D, deci se va scoate, is foarte optimist :)

 

am uitat sa spun ca romanu care a dat in judecata statul a castigat procesul :)

Edited by tupeu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.