Jump to content

Asigurare obligatorie si casco ursulet


bogdyy

Recommended Posts

Salut m-am dus sa intreb la diferite firme de asigurari cat costa o asigurare obligatorie si un casco ,de lamurit m-au lamurit cu asigurarea obligatorie si au spus ca este ca 1 milion 200 mi lei pe 6 luni dar casco a spus ca trebuie adus talonul msini sa faca ni ste evaluari,vreau sa va intreb cine are casco cam cat plateste?Salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut m-am dus sa intreb la diferite firme de asigurari cat costa o asigurare obligatorie si un casco ,de lamurit m-au lamurit cu asigurarea obligatorie si au spus ca este ca 1 milion 200 mi lei pe 6 luni dar casco a spus ca trebuie adus talonul msini sa faca ni ste evaluari,vreau sa va intreb cine are casco cam cat plateste?Salut.

35213[/snapback]

La urs casco :blink: parca nu se putea face casco la masini mai vechi de 10 ani?

Link to comment
Share on other sites

Da m-am dus la astia la Asirom si mi-au spus ca sa vada talonul masini si crede ca se poate face asigurare,i-am spus un ex. de un ''urs'' din 1985 dar la omniasig am fost si mi-a spus'' da sigur ca se poate face'' si aluat un carte care avea scrise preturile la asigurari la masini din ani 70 pana in prezent...dar o suma precisa nu mi-a dat a zis sa vada masina si sa ma incadreze ,dar chestia ca se fac casco,de aceia va intrebam ca poate aveti careva de aicea cei care sunte-ti posesori de ''ursulet'' cam cat costa,salut.
Link to comment
Share on other sites

hahah..

 

da totusi ar merge sa faci o chestie! Faci casco si la 1 sapt dai masina peste cap mai usor. In felul asta cu 600E ii faci tinichigeria si o vopsesti..  :))

35366[/snapback]

Nuu esti nebun la 3-4 luni macar :) daca o dai peste cap o sa mai paradesti niste treburi pe acolo :blink: .

Link to comment
Share on other sites

la ritmul in care mi se zgarie mie masina in parcare, incep sa consider ca merita un casco :blink: azi dimineata aveam trei paranteze pe capota de la motor, prin care se vede chitul alb de sub vopsea. capota era vopsita acum juma de an pentru o semnatura cu cheia/cuiul. deja imi vine sa-mi iau lumea in cap...
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ma daca acopera mi-as face si eu un casco si dupa cateva luni mi-as zgaria masina in parcare sa o repar,dar nu cred ca merge treaba asa.

 

Ce vorbesti ma? Eu am avut casco la cielo si a dat tramvaiul peste mine.

Am fost la politie si am zis ca asa am gasit-o in parcare :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
Ce vorbesti ma? Eu am avut casco la cielo si a dat tramvaiul peste mine.

Am fost la politie si am zis ca asa am gasit-o in parcare :)

35382[/snapback]

 

Unele chestii chiar nu se spun!!! :) :) :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Bai eu nu am de cand sa o rastorn ca vreau sa iau un ''urs'' sa simt placerea de a conduce nu sa al rastorn dar Doamne fereste zic si eu poate dintr-o neatentie mare se intampla aceasta belea....si de aceia m-am interesat de un casco dar...este destul de scump mai bine nu atat de scump cat ai cere lui unchimio la Skoda Fabia 35 milioane dar scump pe langa Solentza alor mei care a dat 9 milioane pt. casco,nu stiu ce sa zic....scumpa..nescumpa ar fi folositoare un casco dar acum depinde si de ''buzunar'',salut. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Pastreaza pentru tine ce manarii ai facut! Astea nu se spun!  :blink:

35458[/snapback]

 

de ce?

 

chiar daca ziceam ca a dat tramvaiul peste mine tot beneficiam de casco, doar ca era mai complicat de explicat.

 

s-a intamplat in trafic si ala cu tramvaiul nici n-a simtit (m-a lovit cu partea din spate cand a facut stanga). eu nu m-am dus dupa el ca nu aveam cum.

 

asta e.. l-am mintit pe nenea militian. sunt singurul ?

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.