Jump to content

e30,i-am pus arcuri normale si tot nu se ridica


Recommended Posts

Powel aia nu e masina mea,aia e o masina din oras super tunata cu roti foarte late, din pacate....ea nu mai circula de un an si ceva pe strazi,era o masina de senzatie asa si referitor la ce spune-ai tu sunt constient ca nu am suv:) dar sunt sigur ca,cu un urs cu suspensie normala ma descurc alfel,parerea mea cum se descura unu cu o ocatavia,cu un passat,cu un megane pe drumurile astea si nu sunt suv-uri si eu m-a-si descurca cu un e30 cu suspensie normala stiu ca mai exagerez ca ma plang asa tare de suspensia asta dar unde in alta parte sa ma plang decat pe un forum de specialitate,pt. ca numai aicea datorita unor sfaturi pot sa remediez problema asta,pt. ca un om normal care conduce o masina normala imi spune sa o dau ca asta nu e masina ce am eu in mom. de fata si sunt pe o parte de acord,ok,sa vad ce fac saptamana asta ca ai iau arcuri de urs de 4 usi daca nici asta nu rezolva problema.... imi pare rau de masina,pasiunea...pasiune dar pana la un punct,oricum le multumesc unor baieti de aicea pt. unele sfaturi utile legate de anumite probleme ale masinii,salut.
Link to comment
Share on other sites

Sau sa schimbe masina...sau poate numai balonul cauciucurilor, sau parintii, sau rudele...poate sa schimbe orice...ia nu mai dati voi sfaturi de schimbare a prietenelor...eu nu mi-as schimba viata pt o masina...nu masina trebuie sa fie in centrul atentiei...ci viata insasi...hai ca o dam pe filozofie...

Toate cele bune....

Link to comment
Share on other sites

Iulian518i banuiesc ca bogdyy cand si-a luat ursuletul si l-a luat pt ca este o masina de tineri, o masina bruta,pe care nu o intereseaza cati ani ai incat sa-ti menajeze rinichii prin gropi.(vezi masina pe care o are la profile si care chiar el a recunoscut ca era f tunata, cu roti late si de senzatie, care fie vb intre noi,nu era o masina cu suspensie offroad cum vrea el :blink: ) Deci de aici concluzia ca el si-a luat masina pt ca i-a placut,nu l-a fortat nimeni s-o cumpere cu toate ca avea aceste suspensii cand a cumparat-o.Nu a facut o tura cu masina inainte s-o cumpere?Ba da iti spun eu ca a facut si i-a placut pt ca altfel n-o cumpara.De aici zic eu ca e simpla concluzia... :) Nu e vb de cine, pe ce plan pune masina sau sa iti lasi prietena din cauza unei masini,ai dramatizat putin Iulian518i.Eu vorbeam in cazul de fata avand datele problemei(poate putine) si ce a spus bogdyy mai sus in leg. cu prietena lui. No offence. Numai bafta.
Link to comment
Share on other sites

Powel aia nu e masina mea,aia e o masina din oras super tunata cu roti foarte late, din pacate....ea nu mai circula de un an si ceva pe strazi,era o masina de senzatie asa si referitor la ce spune-ai tu sunt constient ca nu am suv:) dar sunt sigur ca,cu un urs cu suspensie normala ma descurc alfel,parerea mea cum se descura unu cu o ocatavia,cu un passat,cu un megane pe drumurile astea si nu sunt suv-uri si eu m-a-si descurca cu un e30 cu suspensie normala stiu ca mai exagerez ca ma plang asa tare de suspensia asta dar unde in alta parte sa ma plang decat pe un forum de specialitate,pt. ca numai aicea datorita unor sfaturi pot sa remediez problema asta,pt. ca un om normal care conduce o masina normala imi spune sa o dau ca asta nu e masina ce am eu in mom. de fata si sunt pe o parte de acord,ok,sa vad ce fac saptamana asta ca ai iau arcuri de urs de 4 usi daca nici asta nu rezolva problema.... imi pare rau de masina,pasiunea...pasiune dar pana la un punct,oricum le multumesc unor baieti de aicea pt. unele sfaturi utile legate de anumite probleme ale masinii,salut.

 

Greseala mea atunci! Nu am stiut ca aia nu e masina ta! Glumeam la faza cu SUV-ul (sper ca nu m-ai luat in serios)!

Eu zic ca un E30 e mult mai jos fata de Octavia, nu te supara! Sper sa reusesti sa rezolvi problema...Multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Aa si inca o chestie Iulian518i...Daca tot zici de filozofie...ca ai zis ca nu ti-ai schimba viata pt o masina...Eu unul nu as vrea sa traiesc viata langa o persoana care sa fie nemultumita in legatura cu ceea ce imi place mie,hobby-urile mele si care sa-mi reproseze chestii de genu asta(asta in limita bunului simt,ca daca ai familie, a venit si un copil, mi se pare deplasat tu sa o ti una si tare cu suspensina sport,vinde masina si ia octavia pachet drumuri grele sau logan).Sper ca ai inteles ca nu sugerez in niciun fel compromisuri dinastea pt niste fiare.Ideea este una generala si se refera placerile fiecaruia,placeri care daca nici la 20 de ani sa nu poti sa le traiesti fara stres...ce sa mai zic la 40-50...cand si atunci trebuie sa existe hobby-uri.Multa bafta si numai bine.

PS: Un exemplu va dau: Tocmai a venit un prieten din nemtia unde a intrat intr-o reprezentanta BMW unde 2 batrani sot si sotie faceau comanda pt un BMW nou, surprins a fost apoi cand a vazut ce comandasera mosii: BMW e90 cabrio :blink: Ee de asta ce mai zici?SAlut si numai bine.

Link to comment
Share on other sites

K, asa sa fie...si eu cand o sa ies la pensie cu pensia ce mi-am pregatit-o de pe acum in investitiile actuale o sa-mi iau un yaht...fara gluma vorbesc.... :blink:

Eu am vb mult cu bogdyy pe mess...si-ti spun sigur ca parea tare afectat acum ca totusi masina pe care o are nu e una obisnuita si ca nu poate merge pe anumite drumuri mai accidentate ca sa-si duca prietena pana acasa....lasand fata, vorba lui, ca intr-o statie de autobuz...deci masina e ok insa nu e ceea ce vrea el de la o masina de zi cu zi...ca urmare a incercat sa schimbe macar altitudinea de la care se uita masina la sosea...a schimbat pana acum arcurile...nu stiu daca si amortizoarele, nu a schimbat inca rotile...are cauciucuri pe 15inch dar pe 50...nu stiu insa cat loc ii mai permite aripa sa bage un cauciuc cu talon mai inalt...e totusi un ursulet...

Link to comment
Share on other sites

saptamana asta cred ca o sa vin la bucuresti la niste parkuri de dezmembrari sa imi iau arcuri mai inalte normale

 

daca vrei ti le dau pe ale mele, originale de ix (sunt putin mai inalte decat la un e30 normal), dar problema e ca sunt pe masina.. n-am apucat sa le pun pe cele sport. :blink:

uite o poza, cam singura poza mai recenta.. eu zic ca e destul de inalta (incearca sa "elimini" zapada :))

alea din poza sunt roti pe 14 de iarna.. 195/60/14

post-93-1197292964_thumb.jpg

 

Lt.Powell, cabrio-ul e mai jos oricum decat un sedan/coupe, nu prea poti sa compari, + ca si pragurile sunt mai joase si e posibil sa te deruteze si asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.