Jump to content

E46 - Coupe


Manolo_Blahnik

Recommended Posts

  • Replies 625
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo Manolo ...superba masina ...multa munca dar in final merita. Felicitari!!

 

Acum am si eu 2 intrebari referitor la foliat: cat a durat operatiunea ? cei 2 baieti care ti-au facut tie treaba foliaza numai mat sau se gasesc si alte culori ? M-ar interesa culoarea masinii mele :)

 

Merci pt. raspunsuri.

 

P.S.

Cat de rezistenta este la spalare?

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

1. dar de cand un posesor de E46 din Viena este "baiat de bani gata" ? :lol: e o masina ieftina pt oricine... mai ales in Austria.

 

sint baiat de bani gata...

 

:)

 

2. harfa.

 

3. daca chiar aveai vreo scula de masina, ce erai? fetitza de bani gata ?

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

1. dar de cand un posesor de E46 din Viena este "baiat de bani gata" ? :lol: e o masina ieftina pt oricine... mai ales in Austria.

 

sint baiat de bani gata...

 

:lol:

 

2. harfa.

 

3. daca chiar aveai vreo scula de masina, ce erai? fetitza de bani gata ?

 

 

decit sa sari repede cu gura, mai bine citeai bine si iti dadeai seama ca a fost o gluma, o ironie!! :)

 

si de cind BMWul este o masina "IEFTINA" in austria?

 

vad ca esti expert.

Link to comment
Share on other sites

dar de cand un posesor de E46 din Viena este "baiat de bani gata" ? :lol: e o masina ieftina pt oricine... mai ales in Austria.

 

 

hmmm.... cand am stat aproape o saptamana prin viena anul asta, n-am prea vazut multe BMW-uri... poate stateau toate ascunse ... :)

Link to comment
Share on other sites

dar de cand un posesor de E46 din Viena este "baiat de bani gata" ? :lol: e o masina ieftina pt oricine... mai ales in Austria.

 

 

hmmm.... cand am stat aproape o saptamana prin viena anul asta, n-am prea vazut multe BMW-uri... poate stateau toate ascunse ... :)

 

 

austrieci nu pun prea mult accent pe masini! de aia...

 

au o vila sau un apartament superb, si un GOLF V.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bravo Manolo ...superba masina ...multa munca dar in final merita. Felicitari!!

 

Acum am si eu 2 intrebari referitor la foliat: cat a durat operatiunea ? cei 2 baieti care ti-au facut tie treaba foliaza numai mat sau se gasesc si alte culori ? M-ar interesa culoarea masinii mele :)

 

Merci pt. raspunsuri.

 

P.S.

Cat de rezistenta este la spalare?

 

sorry,

 

nici nu am vazut intrebarile!!!

 

operatiunea a durat exact 10 ore. siau dat silinta baietii. foarte mult respekt cit de bine au lucrat.

 

se gasesc toate culorile. incepand de la AW pina la "candy red" si alb mat. sau oliv, auriu (pt cocalari) sau roz (pt pitipoance)

 

la spalare nu se intampla nimicl doar ca se curata mizeria de pe ea! :lol:

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

Oricum manolo ai si tu o mare parte in prezentarea masinii prin foto. Altfel arata o femeie in FHM si altfel la pagina 5.

Fa niste poze acum de cand ai coborat-o. Sigur e mai frumoasa decat atunci cand am vazut-o eu :lol:

 

asa e!!! :) dar nici o poza din FHM nu arata bine, dak tipa e varza!!!

 

am sa fac. acum am examene la facultate si multa treaba cu businessul. am avut putin timp sa ma ocup de ea!!

Link to comment
Share on other sites

IMi place cum ai tunat-o, e mistoaca rau.Totusi nu te-ai gandit sa o aduci si in plan de performante cu noul look.

Posed aceeasi carosierie ca si tine si ma bate gandu serios la un transplant de motor M3, ce parere ai?

 

mersi!!!

 

in legatura cu puterea... NU! am total alte planuri. o sa le dezvalui cind o sa le realizez!!!! :lol:

 

am sa postez niste poze facute azi intr-o pauza de carte!! :)

 

tu ce idei ai? motor M3? povesteste ca mai facut curios... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pai avand in vedere ca un M3 care sa arate impecabil si cu km putini ca a mea( sau ca a ta) nu gasesti sub 30.000, transplantul de motor cutie devine mai tentant.SI nu ma refer la masinile de aici,

Plus ca am avantajul de a-mi cunoaste masina, tot istoricul ei s.a.m.d .

In cel mai "rau" caz am am decis sa o duc la alpina,hamman, schnitzer in germania si sa o fac pe la 300 cp.320 merge pana la 250 cu stage 3 turbo.

Performantele la 320 ajung la performantele 330-ului fiind chiar mai brutala .Iar 330 ajunge la performantele M3-ului.

Era un link 330d tuned vs M3.seriile e46.ceva in genu ala imi doresc.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Pai avand in vedere ca un M3 care sa arate impecabil si cu km putini ca a mea( sau ca a ta) nu gasesti sub 30.000, transplantul de motor cutie devine mai tentant.SI nu ma refer la masinile de aici,

Plus ca am avantajul de a-mi cunoaste masina, tot istoricul ei s.a.m.d .

In cel mai "rau" caz am am decis sa o duc la alpina,hamman, schnitzer in germania si sa o fac pe la 300 cp.320 merge pana la 250 cu stage 3 turbo.

Performantele la 320 ajung la performantele 330-ului fiind chiar mai brutala .Iar 330 ajunge la performantele M3-ului.

Era un link 330d tuned vs M3.seriile e46.ceva in genu ala imi doresc.

 

 

tu ce ai, tot 320?

 

daca e asa, inseamna ca ai 4 cilindri! o masina in 4 cilindri, ca sai faci transplant de motor sai pui motor in 6 cilindri iti trebuie MAI MULT decit um motor si o cutie!!!

 

trebuie sa schimbi absolut tot. de la motor peste cutie pina la electrica. e un lucru foarte complicat si costisitor. cred ca tu nu sti ce implica...

 

ar insemna sa cumperi un M3 avariat si sa montezi de pe ala toata tasaenia pe masina ta! e o nebunie curata si nu se merita in nici un caz.

 

mai bine iti cumperi un ///M si iti vezi de treaba...

 

niste poze de ieri:

 

http://s7.directupload.net/images/user/091005/yrpka3d7.jpg

 

http://s1.directupload.net/images/user/091005/x3n3fkna.jpg

 

http://s2.directupload.net/images/user/091005/jgkts8eb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.