Jump to content

bmw


mada

Recommended Posts

am cumparat de curand un bmw 318d din 2001 luna a10 , 116cp la 95 de mii de km. masina a fost adusa din germania cu toate revizile facute..impecabila. are urmatoarele dotari .cutie manuala 5+1, geamuri electirce fata, oglinzi electrice incalzite heliomate , 8 airbaguri, climatronic ,computer bord , xenon + spalator de faruri , jante aliaj ,proiectoare ,inchidere centralizata,radio casetofon.

 

am dat pe masina 10500 euro si taxa de prima inmatriculare 1700 euro , in total ma dus la 12200 EURO . masina e EURO 3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca masina e buna, pretul e bun si el.

 

offtopic : unde ai cele 8 airbag-uri ?

 

2 frontale , 2 laterale in usi, 2 in stalp. 2 cortina (alea langa parbriz)

 

Bun si care e problema ta? Daca ai dat pretul corect sau km reali? :blink:

 

km sunt reali..masina a fost cumparata de la o femeie de 45 de ani din germania.se ducea cu ia la munca si la cumparaturi.

Link to comment
Share on other sites

ai luat personal masina de la femeia respectiva? de obicei avea cam 55-60 de ani :blink:

cred ca un set de 2 airbag-uri e in plus, respectiv cele din stalp. nu am vazut la nici un E46 asa ceva

 

da personal . pe stalp are emblema aia cu airbag :|

Link to comment
Share on other sites

Cortina este din fata pana-n spate...poate ultimele 2 sunt cele laterale spate, adica in portierele spate....cel putin la E46 compact exista optiunea asta! Cat despre povestea cu femeia de 45 de ani care mergea cu masina la cumparaturi doar duminica si doar cand era soare si uscat pe jos ca sa nu rugineasca masina...comentariile sunt de prisos... :blink:
Link to comment
Share on other sites

teapa cu banii nu,insa nr de km/femeia de 45ani ridica mari semne de intrebare

 

masina merge super bine...si nr de km sunt reali. eu vroiam sa aflu daca mi-am luat teapa cu banii. 10500 euro si 1700 inmatricularea = 12200 euro, anu 2001 luna a10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa ma satisfaci pe mine in niciun fel. Dar daca vii pe un forum unde unii chiar mai pricep ceva despre masini cu povestea de mai sus, dupa care ne asiguri ca masina ta are "km reali"... I rest my case. Vezi ca pe tanti aia o cunoaste mai toata lumea de pe forum si a vandut cam jumatate din masinile care sunt in Romania la ora actuala. Doar o mica observatie, eu stiam ca merge cu masina la biserica si inapoi, si o data pe an sa isi viziteze nepotii. Edited by gbu
Link to comment
Share on other sites

mic offtopic :dupa doi ani de folosire, am dat-o pe a mea cu 4800 mai putin decat am platit eu. e ok asa ? nu de alta, dar sa nu se creada ca toate masinile din RO sunt tepe si nici ca toti cei care vand o masina sunt samsari.

mada, pretul e ok pt masina ta atata timp cat e in stare buna. kilometrii nu conteaza prea mult, poti face praf o masina in 50 000 km fara nici o problema, asa cum una de 3-400 000 poate fi ca noua.

 

e mai important sa verifici turbina, injectoarele, debitmetrul, sa ai suspensii bune, frane fara uzura, anvelope noi, sa te asiguri ca ii faci reviziile la timp.

bafta, sa te bucuri de ea

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi. nimeni nu merge doar 1300 de km/luna. eu daca nu am de facut macar 100km intr-o zi, las masina acasa...

iar nemtii nu au femei de 45 de ani. ele mor cam pe la 24, dupa ce dau ocolul pamantului de vreo 40 de ori, cu bmw-ul.

depinde de om si motorizare si scopul cu care foloseste masina.

Eu o am de ~7luni si am facut 7000si ceva adica o medie de 1000 km/luna, o folosesc 90%ca sa ma plimb aiurea iar 10% cu un scop.

Link to comment
Share on other sites

Daca masina e cumparata direct de la femeia respectiva, nr-ul de km poate fi real...daca e luata din parc iar ce-i de acolo zic ca-i luata de la o femeie...bla bla bla...atunci e mai nasol, mai trebuie adaugat la nr-ul de km....pana la urma starea masinii conteaza cel mai mult! :blink: Sa ai parte de ea!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.