Jump to content

bmw


mada

Recommended Posts

Masina este frumoasa, sa te bucuri de ea si sa o stapanesti cu placere!

 

Pretul este ok in cazul in care si functioneaza ok si nu a avut incidente majore!

 

Km se pot verifica pe OBC, insa treaba cu numarul lor este relativa, am vazut la viata mea relativ multe e46-uri unele dintre ele sarite de 250mii km dar care intretinute bine functionau mai ok decat altele cu 90mii km si cu cativa ani buni mai noi...

 

Concluzie: Nu mergi cu anul masinii sau cu km parcursi ai acesteia, pur si simplu mergi efectiv cu masina!!!

 

ms mult

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca masina e buna, pretul e bun si el.

 

offtopic : unde ai cele 8 airbag-uri ?

 

2 frontale , 2 laterale in usi, 2 in stalp. 2 cortina (alea langa parbriz)

 

Bun si care e problema ta? Daca ai dat pretul corect sau km reali? :)

 

km sunt reali..masina a fost cumparata de la o femeie de 45 de ani din germania.se ducea cu ia la munca si la cumparaturi.

 

alea din stalpi nu sunt cortina , in cazul asta alea de langa parbriz ce fel de cortina mai sunt :blink:

Link to comment
Share on other sites

pur si simplu alea din stalpi nu sunt. cel putin eu nu am vazut nici un E46 cu airbag in stalpul lateral.

airbag-ul cortina incepe de la montantul parbrizului si se continua pana in spate, la montantul lunetei. unii il numara de doua ori.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina dar totusi , ai putea sa faci un efort sa ii schimbi semnalizarile alea galbene ..... :)

 

OFFTOPIC :

 

Cand o sa invete si romanii ca nu anul de fabricatiei conteaza ? In Germania nemtii habar nu au cand au fost fabricate masinile lor . Tot ce conteaza e prima inmtriculare , de atunci incepe sa se uzeze masina .

 

Daca faci comanda de masina in Octombrie sau Noiembrie 2007 ( s-ar putea ca dupa unele masini sa astepti si 6 luni daca nu mai mult ) , masina iti vine in Martie 2008 ..... peste 3 ani cand sa o vinzi nu tine nimeni cont ca defapt masina ruleaza din 2008. Toti o sa zica : "aaaa asta e masina din 2007 "

 

In fine , pe multi ii incalzeste sa fie anu de pe certificat cat mai recent , in rest nu conteaza ... chiar daca au 250.000 km .. .. anu sa fie recent :blink:

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina dar totusi , ai putea sa faci un efort sa ii schimbi semnalizarile alea galbene ..... :)

 

OFFTOPIC :

 

Cand o sa invete si romanii ca nu anul de fabricatiei conteaza ? In Germania nemtii habar nu au cand au fost fabricate masinile lor . Tot ce conteaza e prima inmtriculare , de atunci incepe sa se uzeze masina .

 

Daca faci comanda de masina in Octombrie sau Noiembrie 2007 ( s-ar putea ca dupa unele masini sa astepti si 6 luni daca nu mai mult ) , masina iti vine in Martie 2008 ..... peste 3 ani cand sa o vinzi nu tine nimeni cont ca defapt masina ruleaza din 2008. Toti o sa zica : "aaaa asta e masina din 2007 "

 

In fine , pe multi ii incalzeste sa fie anu de pe certificat cat mai recent , in rest nu conteaza ... chiar daca au 250.000 km .. .. anu sa fie recent :blink:

 

ms mult...am sa tin cont de parerea ta!! LA MULTI ANII

 

Masina este frumoasa, sa te bucuri de ea si sa o stapanesti cu placere!

 

Pretul este ok in cazul in care si functioneaza ok si nu a avut incidente majore!

 

Km se pot verifica pe OBC, insa treaba cu numarul lor este relativa, am vazut la viata mea relativ multe e46-uri unele dintre ele sarite de 250mii km dar care intretinute bine functionau mai ok decat altele cu 90mii km si cu cativa ani buni mai noi...

 

Concluzie: Nu mergi cu anul masinii sau cu km parcursi ai acesteia, pur si simplu mergi efectiv cu masina!!!

 

multumesc.... ce e OBC? sunt incepator!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ti-ai luat teapa la bani. Eu mi-am luat un BMW 318i din 2001 , cu 10 400 euro din tara . Si am mai multe optiuni ca al tau.

Daca ar fi asa de simplu...

Cam peste 5 luni vedem care si ce teapa a luat sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ti-ai luat teapa la bani. Eu mi-am luat un BMW 318i din 2001 , cu 10 400 euro din tara . Si am mai multe optiuni ca al tau.

Daca ar fi asa de simplu...

Cam peste 5 luni vedem care si ce teapa a luat sau nu.

 

Si care ar fi acela ? Eu zic ca nici unul.In Germania nu sunt cainii cu covrigi in coada. Daca ai noroc poti lua o masina foarte buna , dar in cele mai multe cazuri masinile mai vechi de 5 ani sunt deja foarte obosite chiar daca sunt obosite in Germania. Depinde foarte mult de noroc.

Link to comment
Share on other sites

aici mai conteaza si motorizarea...tu benzina eu motorina:| ....cumpara tu un bmw 318 nou , unu pe motorina si unu pe benzina , ambele sa aiba aceleasi dotari si imi zici si mie care a costat mai mult. ms

 

aici mai conteaza si motorizarea...tu benzina eu motorina:| ....cumpara tu un bmw 318 nou , unu pe motorina si unu pe benzina , ambele sa aiba aceleasi dotari si imi zici si mie care a costat mai mult. ms

zimi si mie cine isi mai cumpara masini rulate in romania ....ca toata lumea e interesata sa-si ia o masina adusa de afara ...de ce oare???????

Link to comment
Share on other sites

aici mai conteaza si motorizarea...tu benzina eu motorina:| ....cumpara tu un bmw 318 nou , unu pe motorina si unu pe benzina , ambele sa aiba aceleasi dotari si imi zici si mie care a costat mai mult. ms

 

aici mai conteaza si motorizarea...tu benzina eu motorina:| ....cumpara tu un bmw 318 nou , unu pe motorina si unu pe benzina , ambele sa aiba aceleasi dotari si imi zici si mie care a costat mai mult. ms

zimi si mie cine isi mai cumpara masini rulate in romania ....ca toata lumea e interesata sa-si ia o masina adusa de afara ...de ce oare???????

 

 

Ai dreptate conteaza si motorizarea acum am observat ca a ta e diesel , greaseala mea ca nu am fost atent .

 

De ce isi ia lumea masini de afara ? Ca sunt mai ieftine , dar o masina de 5 ani vechime cu euro3 nu se merita. Si eu anu asta o sa plec in Germania sa imi iau o masina dar seria 5 modelul nou ,nu mai vechi de 3 ani . Atunci se merita , altfel nu .

Inainte sa imi iau masina 1 an de zile m-am documentat de unde e mai bine sa o iau si alegerea pe care am facut-o a fost cea mai buna. Acum depinde de alegerea fiecaruia , eu unul consider ca la banii pe care i-am dat aici , in Germania nu gaseam ceva la fel de bun.

Diesel nu a fost niciodata o optiune de luat in calcul pentru mine pentru ca rareori depasesc 1000 km pe luna , iar costul reviziilor este putin mai ridicat la diesel fata de benzina chiar daca consumul este mai ridicat la benzinare.

Link to comment
Share on other sites

Dar tu de ce vrei sa te aprobam si sa-ti laudam masina? Are vreo importanta parerea altora pentru tine?

 

......................................

Nu-ti gasesti cuvintele?

 

 

nu vreau sa ma aprobatii...sau sa-mi laudati masina... nu are nici o importanta... EU eram curios daca am dat pretul corect pe masina, sau daca am dat prea mult...IN NICI UN CAZ SA MA LAUD!!!!!!!!!!!

fiecare dintre voi intelege ce vrea...

Link to comment
Share on other sites

Dar tu de ce vrei sa te aprobam si sa-ti laudam masina? Are vreo importanta parerea altora pentru tine?

 

......................................

Nu-ti gasesti cuvintele?

 

 

nu vreau sa ma aprobatii...sau sa-mi laudati masina... nu are nici o importanta... EU eram curios daca am dat pretul corect pe masina, sau daca am dat prea mult...IN NICI UN CAZ SA MA LAUD!!!!!!!!!!!

fiecare dintre voi intelege ce vrea...

Ai dat cam mult pe ea,un prieten si-a luat un 318i din 2000 cu 8900 E.

Mai exact asta e masina http://www.autovit.ro/html/0/0/1/4/740014.php aseara a luat-o :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai dat cam mult pe ea,un prieten si-a luat un 318i din 2000 cu 8900 E.

Mai exact asta e masina http://www.autovit.ro/html/0/0/1/4/740014.php aseara a luat-o :blink:

dupa ce ca minti, nici nu stii sa calculezi. face cam 11000 euro masina din link.

 

parerea mea e ca s-a lamurit initiatorul ca a facut o alegere buna. deja degenereaza topicul.

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Ai dat cam mult pe ea,un prieten si-a luat un 318i din 2000 cu 8900 E.

Mai exact asta e masina http://www.autovit.ro/html/0/0/1/4/740014.php aseara a luat-o :blink:

dupa ce ca minti, nici nu stii sa calculezi. face cam 11000 euro masina din link.

 

parerea mea e ca s-a lamurit initiatorul ca a facut o alegere buna. deja degenereaza topicul.

Mint in legatura cu ce ? ca a cumparat un prieten masina aia ieri ? Suna si vezi daca mai are omu masina de vanzare si daca nu aruncate pe geam,eventual da-ti si foc inainte.

Bine a dat 11.000 in total cu tot cu taxa si tot e mai ieftina cu 1200 euro,si ce dotari are cea din anunt si ce dotari are asta din topic ?

Link to comment
Share on other sites

Dar tu de ce vrei sa te aprobam si sa-ti laudam masina? Are vreo importanta parerea altora pentru tine?

 

......................................

Nu-ti gasesti cuvintele?

 

 

nu vreau sa ma aprobatii...sau sa-mi laudati masina... nu are nici o importanta... EU eram curios daca am dat pretul corect pe masina, sau daca am dat prea mult...IN NICI UN CAZ SA MA LAUD!!!!!!!!!!!

fiecare dintre voi intelege ce vrea...

Ai dat cam mult pe ea,un prieten si-a luat un 318i din 2000 cu 8900 E.

Mai exact asta e masina http://www.autovit.ro/html/0/0/1/4/740014.php aseara a luat-o :blink:

 

si cu taxa cat face???? 1800 euro = 11700 euro si motorizarea....a mea e motorina....citeste inainte de a posta ceva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ai dat cam mult pe ea,un prieten si-a luat un 318i din 2000 cu 8900 E.

Mai exact asta e masina http://www.autovit.ro/html/0/0/1/4/740014.php aseara a luat-o :)

dupa ce ca minti, nici nu stii sa calculezi. face cam 11000 euro masina din link.

 

parerea mea e ca s-a lamurit initiatorul ca a facut o alegere buna. deja degenereaza topicul.

Mint in legatura cu ce ? ca a cumparat un prieten masina aia ieri ? Suna si vezi daca mai are omu masina de vanzare si daca nu aruncate pe geam,eventual da-ti si foc inainte.

Bine a dat 11.000 in total cu tot cu taxa si tot e mai ieftina cu 1200 euro,si ce dotari are cea din anunt si ce dotari are asta din topic ?

taxa e 1780 euro...nu 1200 ...intereseazate inainte de a vorbi ceva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.