Jump to content

problema °F e46 2002


horik87

Recommended Posts

eram aseara in masina cu prietena si la un moment dat am inceput si noi ca tinerii o treaba :blink: si cand am terminat m-am trezit ca imi arata climatronic °F care merg pana la 91 in loc de °C ca inainte si chiar nu stiu sa remediez problema, help plz
Link to comment
Share on other sites

eram aseara in masina cu prietena si la un moment dat am inceput si noi ca tinerii o treaba :) si cand am terminat m-am trezit ca imi arata climatronic °F care merg pana la 91 in loc de °C ca inainte si chiar nu stiu sa remediez problema, help plz

 

 

s-a incins masina !.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu stiu dak care legatura ce zici tu cu computerul de bord, nu am reusit sa fac ce ai zis u,, eu vb de gradele care le fixezi din butonasele alea cu o sageata albastra si una rosie!?!? puteam sa dau maxim pana la 32 grade, acuma pot sa dau pana la 91 de grade F , plz sa ma lamureasca si pe mine cineva, ma enerveaza problema asta
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Butoneaza computerul de bord pana cand afiseaza temperatura si apoi apasa butonul din dreapta, de pe bord.

 

 

parca mergea direct din panoul climatronic o comanda dar nu mai stiu exact care ..Probabil asa s-a si "setat" :)

Link to comment
Share on other sites

Daca nu vreti solutia "oficiala", o alta ar fi combinatia AUTO + butonul de caldura unidirectionala frontala (mijloc).

*edit: scuze, e vorba de butonul de dezaburire pentru parbriz, nu cel unidirectional. Eu as merge pe prima varianta, cea cu butonul din bord, totusi. :blink:

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.