Jump to content

Ninsoare in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt fan declarat Murgeanu. Azi dimineata spunea ca se actioneaza "la noapte", ca e prea mare traficul pe timp de zi. Mai spre seara spunea, ca se actioneaza maine pe timp de zi, ca carevasazica caldura lipseste cu desavarsire noaptea, adica e prea frig pentru a actiona. Sunt curios ce va mai serveste maine pe timp de zi. :)

 

:blink: http://politicalablaj.ro/img/sigla/pd.png :)

Link to comment
Share on other sites

Ieri am avut un soc atunci cand am dat perdeaua sa vad ce e afara.

Nu mai stiam cum sa ma imbrac mai repede, sa ies din casa si spre serviciu pana nu era prea tarziu(sa scot masina prin fortele ei propri :) ) - masina in cauza - Renault-ul. Cauciucuri de iarna Nokian - care m-am bucurat ca m-au scos din 3-4 incercari exact din se vede in poza. Mai tarziu, am ramas blocat pe o straduta la Obor 30 de minute in 5 cm de zapada pe care nu-i urca (ajunsese la asfalt si nu urca peste zapada depusa si batatorita).

 

A fost chiar comic - unu' cu q7, astepta sa eliberez locul de parcare (de la Obor), ca sa lase masina lui si sa urce la o don'soara. De disperare a inceput sa ma impinga in toate felurile - pana la urma a condus-o pana la scara blocului si a plecat :blink: :)

 

BMW'u asteapta o platforma; probabil sa incerc azi sa-l dezgrop.....dar oricum nu se poate intra (lejer) pe strada pe care e parcat.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care nu au facut-o inca, dati jos zapada de pe masina. Daca ingheata, sunt mari riscuri de a o zgaria.

 

Asta daca am cum sa ajung la ea...fara sa inghet...la noi in spatele blocului..unde avem parcate masinile..nu s-a strans zapada....masinile nu se mai vad....este inaccesibil....stratul de zapada este de cca. 40 de cm...iar pe stradutele mici din cartierul nostru nu a avut cine sa de-a cu lopata...deci am sa-mi vad masina la primavara :)

 

Sa vad daca pot corupe azi niste vecini sa merem cu lopetile si sa dam macar zapada de pe masini...caci de iesit nici gand :blink:

 

Am sa fac niste poze...vor vorbi de la sine :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca in unele cazuri e mai dificil, nici eu nu am lopata sa o scot pe a mea dintre nameti, dar m-am chinuit mai cu o perie, mai cu o matura, am inotat pana la solduri in nameti... :)

Cu matura e ca si cum te-ai apuca sa iti faci curat prin casa cu ceva de marimea unei periute de dinti :blink:

Nici nu stiam cati de multi oameni au ascunsa undeva o lopata.

Link to comment
Share on other sites

nu se mai gasesc lopeti ...lol.

pe unde am fost doar furci si tarnacopuri :)

macar am scos masina din nameti,m-am chinuit 2 ore ieri cu un faras :blink:

azi s-a circulat fara probleme :)

 

inseamna ca eu am sa ma chinui...cam tot atat (asta sa dau zapada jos de pe ea)...folosind aceeasi unelta, caci lopeti nu vrea sa imprumute nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Toate ca toate dar azi cand am iesit din curtea vilei, am scapat blackberry-ul in zapada (asta din cauza ca nu gaseam in buzunarul hainei Armani cheile cu breloc D&G platinum), dupa care am realizat ca mi-am uitat si Vertu-ul in casa... ce nervi, am urcat pana la etajul 3 al vilei, dar nu era acolo.. era in casa de oaspeti, la piscina, lasat langa Jacuzzi. Noroc ca am verificat acolo, deoarece uitasem si sauna deschisa si iar ma rupe factura la gaz luna asta. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Toate ca toate dar azi cand am iesit din curtea vilei, am scapat blackberry-ul in zapada (asta din cauza ca nu gaseam in buzunarul hainei Armani cheile cu breloc D&G platinum), dupa care am realizat ca mi-am uitat si Vertu-ul in casa... ce nervi, am urcat pana la etajul 3 al vilei, dar nu era acolo.. era in casa de oaspeti, la piscina, lasat langa Jacuzzi. Noroc ca am verificat acolo, deoarece uitasem si sauna deschisa si iar ma rupe factura la gaz luna asta. :blink:

asta e buna rau... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers lejer (cu RAV 4 :) :) ) , de la Snagov - Bucuresti, cu 70-80 km/h , repet, superlejer.......

 

 

4 x4 Rulllz! :)

 

norocosule :blink:

 

La mine pe strada, stratul de zapada are 30 de cm,dar voi fi obligat sa ies cu masina pe la ora 18.00 pt ca ma duc la serviciu.

Pana atunci ma duc sa-mi plimb prietena cu sania.

 

pune sigla de la bmw pe sania ca sa vina :)

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am descurcat cu una metalicã , model de armatã care se strânge aºa...e bunã de cãutat râme pentru pescuit , a fost ok ºi pe zãpadã.

 

"Lineman" ii zice parca - am si eu una - a facut treaba buna si pe valea cerbului - a scos un Cherokee din rah...zapada, unde mai pui ca poate tine loc si de bata de baseball :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am plimbat inca din prima zi ... de dimineata .. de cand a dat ninsoarea ... si am scos-o din parcare ... fara sa dau zapada din spatele ei :)

Sub ea era asfalt uscat .. si am dat cu spatele .. :) :blink: de vreo doua ori ,.. si mi-am facut loc.

E super ... mai fuge spatele un pic .. mai aluneci cu totul ..... dar e marfa!

Link to comment
Share on other sites

haideti sa va arat si poze din ct... sa vedeti ca se poate si mai rau. pe straduta aia plina de zapada eu tb sa ies la bvd. nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa astept pana mai plec cu ea. macar am dat zapada jos de pe masina sa nu inghete, tot ce imi ramane de facut pana la primavara e sa ma uit la ea

 

p.s in prima poza se mai vede un 5`ar sinistrat (al unui amic) care o sa imi tina de urat

post-7792-1199476523_thumb.jpg

post-7792-1199476546_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.