Jump to content

in sfarsit am primit saptamna de fabricatie a SD-ului E70


bobi11

Recommended Posts

m-am gandit ca la o asa veste primita merita sa deschid un topic nou.a mai primit cineva de aici confirmari cu data de fabricatie?masina va fi fabricata in saptamana a 8-a :) , adica la sfarsitul lui februarie si va sosi la mine 6 saptamani mai tarziu, adica undeva in jurul datei de 15 aprilie :blink: .rezervarea de 3500 leiam platit-o pe 8 octombrie, asta inseamna 6 luni de asteptare.cand am platit rezervarea mi s-a spus de 5 luni.astept ce sa fac ca nu nic o greba :) Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

mie prima data la un e93 mi-au dat ca data de fabricatie inceputul lui septembrie si pe la jumatatea lui noiembrie nu intrase masina in productie amanand data pana in ianuarie asa ca le-am zis ca vreau alta masina ce au pe stock vroiam sa ma orientez spre un 730d pt ca mi oferisera 15000euro reducere dar am vazut un 635d la ei in curte care era vandut din pacate :blink: asa ca am comandat un 635d care a intrat in productie saptamana asta si ar trebui sa vina cam la inceputul lui februarie sau cel putin asa mi-au zis acum astept tot cascand gura pe la filmulete si poze cu masina pe net

la mine se fac luna asta 6 luni de cand astept

Edited by andreiu87
Link to comment
Share on other sites

Din cate vad eu (ca pot momentan doar sa visez la un BMW nou :blink: ) cei din fabrica stiu in momentul asamblarii destinatia masinii... E bine? Sa se stie ca masina asta e pt. Romania? Intreb si eu... Nu ca neamtu' nu ar fi neamt, dar poate totusi, se mai gaseste vreunul care sa nu stranga ceva pe acolo... Ca nu are chef in dimineata asta...

 

Sau destinatia nu o stiu decat sefii?

Link to comment
Share on other sites

mie prima data la un e93 mi-au dat ca data de fabricatie inceputul lui septembrie si pe la jumatatea lui noiembrie nu intrase masina in productie amanand data pana in ianuarie asa ca le-am zis ca vreau alta masina ce au pe stock vroiam sa ma orientez spre un 730d pt ca mi oferisera 15000euro reducere dar am vazut un 635d la ei in curte care era vandut din pacate :blink: asa ca am comandat un 635d care a intrat in productie saptamana asta si ar trebui sa vina cam la inceputul lui februarie sau cel putin asa mi-au zis acum astept tot cascand gura pe la filmulete si poze cu masina pe net

la mine se fac luna asta 6 luni de cand astept

vine mai repede al tau , cred ca e facut in germania.din sua vin mai greu 6 saptamani.aceeasi ocupatie o am si eu filme, poze, etc

Link to comment
Share on other sites

Absurd... si cine spune ce masina se duce unde?... sau schimba linia de fabricatie pt ca luna asta fac masini pentru est? nu, de fapt comanda piese in China cand fac masini pentru americani si in India daca le fac pentru europeni... Partenerii sunt aceiasi; daca citresc eticheta de la cureaua de de la mine tot made in Romania scrie. Cererile de calitate sunt aceleasi. Singura diferenta este modul in care sunt exploatate masinile... drumuri, uleiuri, carburanti... soferi...
Link to comment
Share on other sites

vine mai repede al tau , cred ca e facut in germania.din sua vin mai greu 6 saptamani.aceeasi ocupatie o am si eu filme, poze, etc

 

la mine se face in Germania dar la tine dureaza mult transportul ca este pe mare si cred ca le livreaza prima data in Germania si dupa aceea le trimit aici pe trailer

si pe mine ma batea gandul la x5 sd dar am mers cu un 3000d normal care avea suspensia sport si mi se pare foarte rigida masina plus ca dura mult livrarea si daca tot am vazut ca e asa am zis ca imi place mai mult seria 6 mai ales ca inainte am avut masina de teren

asta e vizionare placuta ce pot sa mai spun

Link to comment
Share on other sites

m-am gandit ca la o asa veste primita merita sa deschid un topic nou.a mai primit cineva de aici confirmari cu data de fabricatie?masina va fi fabricata in saptamana a 8-a :) , adica la sfarsitul lui februarie si va sosi la mine 6 saptamani mai tarziu, adica undeva in jurul datei de 15 aprilie :blink: .rezervarea de 3500 leiam platit-o pe 8 octombrie, asta inseamna 6 luni de asteptare.cand am platit rezervarea mi s-a spus de 5 luni.astept ce sa fac ca nu nic o greba :)

am postat sub numele asta pentru ca cel dinainte (altea2) pur si simplu nu mai merge. aste conteaza mai putin. ceea ce conteaza este ca x5-ul meu sd A VENIT!

 

mi se pare mie sau asta e primul x5 sd livrat pe bune?! a, sa nu uit: avansul l-am platit pe 18 octombrie. am platit cei drept 25.000 ron dar a cam meritat, nu?

Edited by kamaz
Link to comment
Share on other sites

Astea nu se produc toate in US?!? Si cum e, daca e produsa in US se plateste 10% vama, daca nu nu? M-am zapacit de tot deja.

 

Care sunt diferentele fata de 3.0d? Ma refer la cele de aspect (interior si mai ales exterior)

singura diferenta dintre 3.0d si 3.0 sd la exterior este ca acea glila din fata (rinichii) vin la sd in culoarea titanium, exact ca la 4.8i. In rest poti sa-l configurezi exact la fel ca toate celelalte.

Link to comment
Share on other sites

alte poze

sa o stapanesti sanatos.f tare. :) acum da niste detalii- cum fuge, cum e adaptive drive-ul, etc...si cand ma dai si pe mine o tura??? :blink:

cand vin prima data la bucuresti te caut. :) masina merge binisor da mi-au spus de la dealer sa n-o fugaresc primii 2000 km. asta inseamna sa nu trec de 150 km/h si sa nu depasesc 3500 ture. merge foarte asezat desi intr-o curba, pe o denivelare scurta mi s-a parut mai instabila decat seria 5. e posibil sa fie totusi doar o senzatie pentru ca nu-s obisnuit cu ea. in rest am observat un consum cam mare, cam 14-15 litri in conditiile in care n-am alergat-o.

apropos, scaunele confort sunt absolut fabuloase. merita fiecare banut.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri din plin de ea.

Consumul e oarecum normal in primii cateva sute de km. pe masura ce se "lasa" va scadea. In plus iarna consumul este mai mare in general cu un litru.

Senzatia aia de instabilitate aproape sigur e din cauza ca nu esti obisnuit.. X5-ul e mai inalt decat seria 5, dar asta nu-l face neaparat mai instabil. In plus e si mai greu....Verifica si presiunile din roti, e cele mai multe ori nu sunt cele recomandate.

Scaunele confort sunt la fel ca cele de pe E83? Personal cred ca ar fi putut sa puna niste suporti laterali mai mari...dar per ansamblu sunt de acord cu tine, sunt foarte confortabile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.