Jump to content

Service bun in constanta


cEasCa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
ParcĂŁ da :blink: Cred ca lui i-am spus de service-ul Bosch de pe varianta spre Ovidiu

 

 

Mai, bucuresteanule, cred ca postul tau a fost sters sau ascuns, o fi fost raportat de cineva. :)

 

 

LE Am vazut ca ai editat. Oricum, tu nu mai esti constantean :)

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

De ce sa va spuna?

 

Voi (constantenii) l-ati ajutat?

Probabil ca l-ar fi ajutat cineva daca ar fi stiut. Tocmai pentru ca nu a stiut nimeni l-am rugat sa zica unde si-a rezolvat problema, sa stie si ceilalti daca vor avea probleme in viitor.

Ai priceput acum ? :blink:

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

topicul se poate inchide .. l-am reparat :)

Nu ne spui si noua unde ?

 

 

De ce sa va spuna?

 

Voi (constantenii) l-ati ajutat?

Probabil ca l-ar fi ajutat cineva daca ar fi stiut. Tocmai pentru ca nu a stiut nimeni l-am rugat sa zica unde si-a rezolvat problema, sa stie si ceilalti daca vor avea probleme in viitor.

Ai priceput acum ? :blink:

 

Loud and clear de la inceput :) Ideea este ca astfel de topicuri sunt din ce in ce mai citite pe forumuri. Cineva pune o intrebare, nu i se raspunde din motive asemenatoare celui enuntat de tine, apoi cere inchiderea topicului, fara nici o noima.... O fi rezolvat? O fi carpit ceva si a vandut masina? Putem sa ne inchipuim orice dorim. Sau nu.

Link to comment
Share on other sites

era un element din rotor stricat (colectorul) . dar eu am alternator Valeo pe bmw si nu se gasesc colectoare separat , trebuia sa cumpar rotorul (800 ron) .Dar am fost la Tracom, cei din constanta il stiu , si i-am spus problema unui vanzator de acolo (ala mic cu ochelari de la primul calculator)este un baiat super de treaba , chiar ii place ceea ce face ... si ne-a sfatuit sa punem un alt colector de la o alta firma care mergea pt seria 5 (ca a mai dat si la altii cu 3`ar si le-a mers) .L-am cumparat si a mers .. acuma nu mai am nici o problema cu alternatoru . Piesa a costat 18 RON . si 30 RON manopera. Nu mai pun la socoteala alte cateva milioane care le-am dat la alti "electricieni" care au demontat alternatoru si l-au montat la loc ca nu stiau ce are.
Link to comment
Share on other sites

Pentru toti Constantenii si nu numai. Am un prieten care repara aprope orice la BMW, Mercedes,VW. Masini nu mai vechi de 2000 in special Diesel.

Toate reparatiile sint controlate de calculator, scheme electrice pentru toate tipurile de BMW-uri + tester auto. Marfa. Dar trebuie sa faceti programare.

Pentru cei interesati le pot da detalii. contactatima pe privat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.