Jump to content

Ajutor: manualul proprietarului x3


sorinp

Recommended Posts

Ca nou membru (am un X3 2.0d luat in noiembrie din Germania) am o rugaminte si 3 scurte intrebari.

Rugamintea:

-are cineva un manual pentru x3 in format electronic: pdf,...etc?

Intrebarile:

1. daca masina nu mi-a adus-o AB imi asigura garantia?

2. programarea functiilor din telecomanda la service-ul AB din Bucuresti este complicata? (programari, asteptari, ...)

3. tot se mai fura oglinzi si sigle in romanica? Mie deja mi-a furat un carmolist semnalizatoarele de pe aripi si trebuie sa astept acum unele noi. Este in continuare o practica curenta sau am avut eu ghinion?

Multumesc pentru ajutor si eventuale sfaturi

Link to comment
Share on other sites

Salut si bine ai venit.

Te pot ajuta cu manualul, trimite-mi o adresa de mail pe privat.

Atata timp cat masina este in garantie eventualele interventii pot fi asigurate de orice dealer bmw, fara sa se tina cont de tara de unde ai cumparat masina.

Programarea cheii dureaza relativ putin, mai mult dureaza asteptarea; da un telefon la reprezentanta si intreaba cand te pot programa... De obicei 4-6 saptamani dar in functie de cati dealeri sunt in zona, stocul de materiale (nu e cazul la tine) si cat de aglomerati sunt, perioada de asteptare poate sa ajunga si la 8-10 sapt. :)

Furtul de oglinzi si embleme in .ro este sport national din ce am vazut pe forumuri.... :blink:

Drumuri bune.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Salut si bine ai venit.

Te pot ajuta cu manualul, trimite-mi o adresa de mail pe privat.

Atata timp cat masina este in garantie eventualele interventii pot fi asigurate de orice dealer bmw, fara sa se tina cont de tara de unde ai cumparat masina.

Programarea cheii dureaza relativ putin, mai mult dureaza asteptarea; da un telefon la reprezentanta si intreaba cand te pot programa... De obicei 4-6 saptamani dar in functie de cati dealeri sunt in zona, stocul de materiale (nu e cazul la tine) si cat de aglomerati sunt, perioada de asteptare poate sa ajunga si la 8-10 sapt. :twoup:

Furtul de oglinzi si embleme in .ro este sport national din ce am vazut pe forumuri.... :twoup:

Drumuri bune.

 

BUNA,

te rog as dori si eu manualul in limba romana pentru x3 2.0d, daca se poate pe adrian@bacor.ro. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.