Jump to content

BMW cea mai buna valoare de revanzare


23xwe

Recommended Posts

Conform analizei Eurotax Schwacke ĂŽn Germania, modelele BMW au obĂžinut Âşi pentru 2007 cea mai bunĂŁ valoare de revânzare. Ăn numai puĂžin de Âşapte din cele unsprezece clase de automobile, BMW ocupĂŁ prima poziĂžie.

 

Conform studiului Eurotax „„AutomobilForecastIndex“” BMW ocupĂŁ Âşi pentru 2007 cele mai bune poziĂžii. Astfel BMW Seria 1 118d este automobilul care Âşi-a conservat cel mai bine valoarea pe piaĂža germanĂŁ, modelul ĂŽnregistrând o valoare de revânzare dupĂŁ trei ani de 71,5% din preĂžul de listĂŁ, cu numai puĂžin de 13,8 puncte procentuale faÞã de orice alt model al concurenĂžei.

 

Ăn clasamentul general BMW Seria 1 este urmat de BMW X3 unde ocupĂŁ prima poziĂžie ĂŽn clasamentul Off-Roader Âşi apoi de modelul X5 care se claseazĂŁ pe locul doi. BMW Seria 3 ocupĂŁ prima poziĂžie ĂŽn segment, modelele BMW 320d limuzinĂŁ Âşi BMW 320 Touring obĂžinând rezultate cu mult peste concurenÞã. Cele mai de succes versiuni pentru Seria 5 sunt BMW 520d Âşi BMW 530xd Touring, de asemnea cu cele mai bune punctaje ĂŽn „AutomobilForecastIndex“. Ultima victorie a fost revendicatĂŁ de BMW 630i, cu o valoare de revânzare de 66,9 procente din preĂžul de listĂŁ dupa trei ani.

 

BMW Seria 7, În pragul lansãrii unei noi generaÞii, deºi nu intrã În topul celor mai mici devalorizãri procentuale, În valori absolute ocupã prima poziÞie. Aceeaºi performanÞã o obÞine ºi BMW Z4 la categoria Roadster.

 

(susa Promotor)

Link to comment
Share on other sites

La cat se devalorizeaza masinile in ziua de azi, este bine sa ai un BMW, mai ales in conditiile in care valoare lor scade destul de incet.

Daca esti al doilea proprietar, atunci chiar pierzi mai putin, la prima vanzare se pierde considerabil.

Dar asta este viata !

Link to comment
Share on other sites

eu asta am vazuta pe pielea mea la cele doua masinuta revandute pe care le-am avut initial. E30 chiar l-am dat mai bine decat l-am luat dupa un an si ceva de la cumparare!E46 316i dupa 2 ani l-am dat cu o diferenta de 200 sute de euro in minus, ...deci se pastreaza destul de bine valoarea lor,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.