Jump to content

Caut mecanic


solidconvert

Recommended Posts

Salutare! Caut si eu un mecanic mai priceput pentru un transplant de motor la un E30. Ma intereseaza unul care sa se priceapa la ce face si sa lucreze mai ingrijit, ca nu vreau sa-mi vina sa vomit cand ridic capota si sa vad numai mate, fire si alte lucruri care nu sunt la locul lor. Daca stie careva il rog calduros sa mi-l recomande si mie...

Am uitat sa precizez ca vreau ca transplantul sa se realizeze in Bucuresti.

Mercic :blink:

Edited by solidconvert
Link to comment
Share on other sites

Incearca la service-uri, ca astia de "repara" masini si sant ff renimiti prin anumite parti de cele mai multe ori fac treaba de mantuiala, eu unul sant patit cu "super mecanicii" astia de ii tot lauda lumea. Ai grija, parerea mea, mai bine mergi la un service sa poti sta langa ei. Bafta multa, nu de alta dar vei avea nevoie Edited by mario.b
Link to comment
Share on other sites

Salut,daca vrei sa pui motor pe urs dute la un mecanic din asta care se ocupa si cu dezmembrari pt. ca trebuie un tip care a mai pus motoare pe urs ,sti de ce a-ti spun ca poate mai sunt anumite probleme la punerea motorului si poate sa mai faca vreo improvizatie,in nici un caz sa nu te duci la serviceuri pt. ca cei de acolo sunt invatati sa umble la masini din astea noi,adica cu laptop,chesti de genul asta si nu au rabdare la astea vechi,de ex. cu toate ca eu nu sunt din Bucuresti, uite de ex. dute si intereseaza-te la Adi Oprisan,are serviceul in zona Oltenitei si are si dezmembrari de e30 si e34,e36,omu pune des motoare pe bmwuri,dute si vorbesti cu el, are un mitshubishi starion rosu din, '90 si mai este un tip care are dezmembrari de e36,e39 mai mult si are service prin zona Cotroceni pe acolo, am nr. lui de tel. daca vrei, tot Adi al cheama,ok,salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut,daca vrei sa pui motor pe urs dute la un mecanic din asta care se ocupa si cu dezmembrari pt. ca trebuie un tip care a mai pus motoare pe urs ,sti de ce a-ti spun ca poate mai sunt anumite probleme la punerea motorului si poate sa mai faca vreo improvizatie,in nici un caz sa nu te duci la serviceuri pt. ca cei de acolo sunt invatati sa umble la masini din astea noi,adica cu laptop,chesti de genul asta si nu au rabdare la astea vechi,de ex. cu toate ca eu nu sunt din Bucuresti, uite de ex. dute si intereseaza-te la Adi Oprisan,are serviceul in zona Oltenitei si are si dezmembrari de e30 si e34,e36,omu pune des motoare pe bmwuri,dute si vorbesti cu el, are un mitshubishi starion rosu din, '90 si mai este un tip care are dezmembrari de e36,e39 mai mult si are service prin zona Cotroceni pe acolo, am nr. lui de tel. daca vrei, tot Adi al cheama,ok,salut.

 

 

:blink: :) :) :) te rog eu frumos sa uiti de numele Adi Oprisan si gasca de baieti, oamenii sant praaaaaf si nu au nicio treaba, iti spun sa uiti de numele lui pt k omul nu este in stare sa regleze un motor de 12valve, cu 24 v sigur il dai peste cap ii se face rau si cade omul jos. Pe langa ca cere o gramade de bani si iti mai ia tie din piese si iti pune altele (nus bune domle astea dar lasa-le la noi k poate le reparam). Toate astea nu din auzite, traite de mine, nu auzite nu povestite. O sa spun sapt viit mai multe de el.

Link to comment
Share on other sites

Salut,man Mario sincer nu stiu cat de priceput este,eu am fost sa iau niste accesorii de urs de acolo unde are in incinta garajului si dezmembrari de bmwuri,am vazut ca pune motoare pe ursi, cum am spus mai sus, sincer sa a-ti spun nu stiu cat de priceput este dar i-am dat un ex. de mecanic care al stiam eu lui Solidconvert,acum daca tu esti din Bucuresti si sti si pe altii cu dezmembrari si care pun motoare dai mai multe detalii,salut.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.